Osciloskop BS5010V - no nekup to!

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

Osciloskop BS5010V - no nekup to!

#1 Příspěvek od masar »

Zájemci o levný osciloskop, podívejte se na tento a zvažujte. Kdybych doma jiný neměl, tak bych ho bral.
:wink:

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#2 Příspěvek od Split »

vyzera dobre ale kedbyze si ja kupujem osciloskop tak uz potom dvojkanalovy
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Split píše:vyzera dobre ale kedbyze si ja kupujem osciloskop tak uz potom dvojkanalovy
No ja rovnako, ale čo tí, čo ešte žiaden nemajú alebo sa s elektronikou zaoberajú len tak bokom? Pre nich ideálny.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Připlatím litr až dva a mám BM566, připlatím 3 až 4 a mám Tek třídy 7000 nebo 465. A to je německázatáčka rozdíl.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Sendyx píše:Připlatím litr až dva a mám BM566, připlatím 3 až 4 a mám Tek třídy 7000 nebo 465. A to je německázatáčka rozdíl.
Pred týždňom mi niekto vyfúkol BM 566 za 4,700Sk. Bolo fungl nové!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Chcel som si ho kupit (alebo to bol nejaky podobny), ale nakoniec som kupil BM574.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Samozřejmě že Split, Sendyx a další takovým osciloskopem pohrdnou. Ale myslím, že pro nenáročná měření, jakých je v amatérské praxi 99%, je takový osciloskop lepší než žádný. A těch, kdo žádný osciloskop nemají, ačkoliv by jim pomohl v řešení jejich problémů, je tady na fóru hodně. :wink:

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#8 Příspěvek od mihal »

Zaujimalo by ma, ako budu fungovat po troch rokoch prepinace. Tieto lowend indikatory mavaju prepinacie kontakty priamo spoje plosaku. Doma mam len tek221, ale aj po rokoch 100% funkcny. Prihovaram sa za nieco jazdene a kvalitne ako nove a nekvalitne, aj rusak bude o hodne lepsi nez toto.

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#9 Příspěvek od rudis »

tohle jsou vyloženě vyhozené peníze, to se dá použít tak na sledování signálu ,při opravě nějakého obyčejného NF zesilovače , nebo se podívat na napájecí zdroj , který bručí , jestli je opavdu vadný elyt
o nějakém měření nemůže být ani řeč .... dají se sehnat za dobrou cenu různé BM5xx , 4xx nebo i nějaký starší Tektronix , který bude určizě mnohem lepší ....

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

...."to se dá použít tak na sledování signálu ,při opravě nějakého obyčejného NF zesilovače , nebo se podívat na napájecí zdroj , který bručí , jestli je opavdu vadný elyt
o nějakém měření nemůže být ani řeč .... "

tak to zase nie. Skop so šírkou pásma do 10 MHz je už dosť "silná" mašina. AK s tým vie človek zachádzať, tak sa dá do tej frekvencie hooodne namerať. Okrem merania frekvencie/periody, merania napätia samozrejme za použitia prípravkov na meranie prenosu, nastavovanie mf a t.d. A ak s tým človek nevie narábať, nepomôže mu ani skop 3 kanál do 120 MHz.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od AmarokCZ »

Jandu: pokud bude mít stejné parametry např. stará Tesla, Tektronix, nebo jiný "značkový" skop, tak to je na běžné aplikace super, ale tady jde o kvalitu provedení (zcela jistě čínského provedení), potenciometry se zachvíli opotřebí a přepínače přestanou fungovat pořádně, protože jsou určitě leptány v kuprexitu jako v multimetrech.
Doma mám ruský dvoupaprsek C1-55, koupil jsem ho za 500.- v jedné škole v Brně a už Dva roky slouží výborně (má však školní syndrom "vykroucených potenciometrů" - však to znáte, každej blb si musí zatočit s potenciometrem). Měl jsem tu čest u bývalého spolužáka vidět něco podobného (tuším že z GME) a doma bych to nechtěl.
Naposledy upravil(a) AmarokCZ dne 20 srp 2008, 20:37, celkem upraveno 1 x.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#12 Příspěvek od jandu »

Zase ten skop sa tak často nepoužíva. Pravda zo začiatku to vábi používať všade, ale skoro na to človek príde, že merať napätie multimetrom je predsa len jednoduchšie.

No a komu sa nepáči, nikto ho neprinúťi, aby si to kúpil.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

No, člověče, podle druhu práce co dělám, tak nejvíc asi používám skop, pak pískátko v multimetru, pak ESR tester, pak ohmmetr v multimetru, pak vše ostatní.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#14 Příspěvek od dolac »

Je to naozaj šunka, ale zo všetkého najviac mi na ňom vadí tá vstupná impedancia 1 Ohm. Už len kvôli tomu ho nechcem. :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

To je osciloskop-ampérmetr :D

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“