Jak rozebrat T3200?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Marie Fùrie

Jak rozebrat T3200?

#1 Příspěvek od Marie Fùrie »

Ahojky.
Potøebovala bych poradit s jednou starou pleèkou (sbìratelský kousek). Jedná se o "laptop" Toshiba T3200 a jeho otevøení. Potøebuju vyndat FDD, protože neète diskety. Podaøilo se mi odšroubovat a oddìlit horní díl s displejem od základny s MB, ale zùstalo to viset na kabelech k displeji a nevím co s tím. Kabely jsou krátké, takže se k FDD nedostanu a nìjak se mi je nepodaøilo odpojit od MB a zdroje. Neví nìkdo jak ty kabely odpojit? Je potøeba rozebrat displej a odpojit kabely v displeji nebo se dají nìjak jednoduše odpojit od MB a zdroje? Moc se mi nechce ten displej rozebírat. Díky za každou radu.
Přílohy
T3200.jpg
(27.52 KiB) Staženo 88 x

Marie Fùrie

#2 Příspěvek od Marie Fùrie »

Tak jsem rozmontovala a odpojila displej a disketovka je venku. Akorát má nìjakej spešl konektor, takže jí nemám v èem zkusit. Vím jen, že se toèí 2x rychlejc než má. Má se toèit 360x za min a toèí se 720x. :roll: Tuší nìkdo v èem mùže být bota? Je to Toshiba ND-356S-A, motorek je øízenej HA13440.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Byva tam hallova sonda a na rotore nalepeny magnet. Mozno tam boli dva a jeden odpadol :)

pepik9

#4 Příspěvek od pepik9 »

..Akorát má nìjakej spešl konektor, ..
To bude tenhle:
http://pinouts.ru/Storage/26pin_microfl ... nout.shtml
(je tam i odkaz na pdf)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Existuju aspon 2 rozne konektore pre notebookove FDD - ale neviem, ci sa lisia aj zapojenim, alebo len velkostou.

Marie Fùrie

#6 Příspěvek od Marie Fùrie »

rnbw píše:Byva tam hallova sonda a na rotore nalepeny magnet. Mozno tam boli dva a jeden odpadol :)
Na rotoru není magnet, rotor JE magnet. Jsou tam 4 halovky, 3 pod rotorem vedou do toho øídicího IO a jedna zboku u rotoru, ta vede nìkam jinam. Z té jsem právì odmìøila tìch 720 ot/min. Nejspíš funguje jako index znaèka a na rychlost nemá vliv.
pepik9 píše:To bude tenhle:
http://pinouts.ru/Storage/26pin_microfl ... nout.shtml
(je tam i odkaz na pdf)
Jo, vypadá to tak, dík.

Ten øídicí šváb má 3 zpìtné vazby, ze 3 halovek, mìøí proud a pak je pod rotorem na plošòáku takový meandr na mìøení indukovaného napìtí. A teï už jen zjistit co je rozbitý :(

Marie Fùrie

#7 Příspěvek od Marie Fùrie »

Tak už jsem to spravila, byl uhnilý kondík v sérii s meandrem pod rotorem. Øídicí IO z nìj po zesílení detekuje prùchod indukovaného napìtí nulou a podle toho pak srovnáním s hodinama øídí rychlost.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#8 Příspěvek od Cust »

gratuluji, věděl jsem, že jsi šikovná...

apropo, nepracuješ na FEL kybera?

Marie Fùrie

#9 Příspěvek od Marie Fùrie »

Cust píše:apropo, nepracuješ na FEL kybera?
Èehože?
Já sedím na FEL ale pracuju na plný úvazek pro strojaøe.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

aha, omlouvám se za osobní dotazy ve fóru, já jsem měl jen tuchy, že by jsme se mohli znát....

Marie Fùrie

#11 Příspěvek od Marie Fùrie »

Cust píše:aha, omlouvám se za osobní dotazy ve fóru, já jsem mìl jen tuchy, že by jsme se mohli znát....
Ty jsi stejnì asi myslel pražskou FEL, já jsem z Plznì :wink:
A jestli ta kybera mìla být kybernetika, tak tu tady nemáme, tu mají na FAV.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

aha, vysvětleno, myslel jsem Prahu - znal jsem tam holčinu stejného křestního jména :-)

Marie Fùrie

#13 Příspěvek od Marie Fùrie »

Cust píše:aha, vysvìtleno, myslel jsem Prahu - znal jsem tam holèinu stejného køestního jména :-)
Marii nebo Andreu? :lol: :wink:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#14 Příspěvek od Radix »

Pozor, svět je malý. Nechci tady připomínat celý, už zmíněný výrok B. Bardotové.

Marie Fùrie

#15 Příspěvek od Marie Fùrie »

Radix píše:Pozor, svìt je malý. Nechci tady pøipomínat celý, už zmínìný výrok B. Bardotové.
Radix øíkáš? Z Podkrkonoší? Radix, Radix, mmm, asi to za moc nestálo, protože si tì nepamatuju. :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“