program do atmega8

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

program do atmega8

#1 Příspěvek od jsolin »

zdravím,
kolega by chtěl stavět toto zařízení: http://www.solarskit.wz.cz/ridsys.html
jedná se o vytápění terárií. Protože ani jeden nemáme s atmely skušenosti, obracím se o radu. Našel by se někdo, kdo by mohl čip vypálit, anebo nás alespoň postrčit správným směrem?
Děkuji

Marie Fùrie

#2 Příspěvek od Marie Fùrie »

jsolin píše:zdravím,
kolega by chtìl stavìt toto zaøízení: http://www.solarskit.wz.cz/ridsys.html
jedná se o vytápìní terárií. Protože ani jeden nemáme s atmely skušenosti, obracím se o radu. Našel by se nìkdo, kdo by mohl èip vypálit, anebo nás alespoò postrèit správným smìrem?
Dìkuji
Tak tedy malé postrèení:
1) Pøeložit Cèkový zdroják programu do podoby HEX nebo BIN, pøípadnì napsat autorovi, jestli by neposkytl program už pøeložený.
2) Stáhnout si z netu Ponyprog2000 ( http://www.lancos.com/prog.html )
3) Propojit desku termostatu pøes programovací konektor s COMem na PC
4) V Ponyprogu nastavit fuse bity (hodnoty jsou v hlavièce zdrojáku programu) a nahrát do mikrokontroléru pøeložený program.
(Jak pøeložit zdroják a jak pracovat s ponyprogem má autor termostatu na www stránkách)
5) Pozvat pøátele na gril párty (je to termostat na gril né? :lol: )

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od TomasX »

Zkusil bych postrčit jiným směrem. :D
Mě pomohlo navštívit prodejnu součástek a domluvit naprogramování u nich. Podruhé mě doporučili maníka, který mě naprogramoval AT a potřetí jsem si programátor udělal vlastní. :wink:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

#4 Příspěvek od jsolin »

autor projektu na dotazy nereaguje, dotazy na ty kteří nabízejí programování čipů zůstaly bez odpovědí a nikoho ve svém okolí kdo by se zabýval vypalováním čipů neznáme. Proto jsem se obrátil sem.

Jestli uvažuji správně, bity nastavím následovně:
SUT1 - 1
SUT0 - 0
CKOPT - 0
CKSEL - všechny na 1
jina ostatní nechám nevyplněné.
nevím co je prog - 0 a unprog - 1.

omlouvám se za takové dotazy, ale zatím jsem zkoušel přes willema EPROM a PIC 16f84.
Díky

Marie Fùrie

#5 Příspěvek od Marie Fùrie »

jsolin píše:autor projektu na dotazy nereaguje, dotazy na ty kteøí nabízejí programování èipù zùstaly bez odpovìdí a nikoho ve svém okolí kdo by se zabýval vypalováním èipù neznáme. Proto jsem se obrátil sem.

Jestli uvažuji správnì, bity nastavím následovnì:
SUT1 - 1
SUT0 - 0
CKOPT - 0
CKSEL - všechny na 1
jina ostatní nechám nevyplnìné.
nevím co je prog - 0 a unprog - 1.

omlouvám se za takové dotazy, ale zatím jsem zkoušel pøes willema EPROM a PIC 16f84.
Díky
prog - 0 unprog - 1 jsou jen vysvìtlivky k tìm fuse bitùm, 0 znamená že bit je naprogramován, 1 že není naprogramován

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“