Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

#1 Příspěvek od Basic »

Oddechové téma, viz. předmět.

:arrow: Pokračování viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=69565

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#2 Příspěvek od Devo70 »

PC zdroj 350W. Síce nefunkčný, ale som ho dal dokopy. :D
Přílohy
ANS.jpg
(112.05 KiB) Staženo 544 x

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Asi nejcenější věc byla laserová čb multifunkce Minolta PagePro 1200 a něco. Byl jen zaseklý papír.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Basic »

Nic extra, to já obyčejně odvážím celej kufr v autě(Chrysler) na domácí prozkoumání.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Vozil jsem telky,než jim začali urážet hrdla,multimetr,počítač,zahradní čerpadlo,čidlo ke světlu na 230V ještě nepoužitý,atd...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radekrd »

M1T330 to byl zatím asi tak pro mě nejužitečnější úlovek, je funkční, přesný, používám ho stále. Jinak spoustu dalších krámů, většinou vf - různé speciality co se běžně neprodává.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

V r.1978 sme chodievali z intru na smetisko do Podbiela, kde sa vyvážal odpad z TESLA Nižná. A v tom čase to bola krása: Rôzno-farebné skrinky na MINITESLU,PLUTO, ešte origoš zabalené tlačítkové predvoľby, kanálové voliče /NELETOVANÉ!!!/, moduly - najviac nf s MBA810, senzorové predvoľby, KC,KF, všetko nepoužité. Ako keď na konči smena v Tesle, pozametali, čo bolo padnuté na zemi, šlo do koša :lol: A tak na intráku sme si poskladali MINITESLY v skrinkách, ktoré sa dali kúpiť iba v TUZEXE, jediné, do čoho sme museli investovať, bol nákup obrazovky, ale na to sme mali tiež svoje zdroje :lol: = cca 300Kčs.3-5návštev na tom smetisku = zložená, funkčná MINITESLA :P Malo to aj svoje úskalia: občas vám ruka vbehla do obsahu, kde bol odpad z dámskeho Wecka...Boli aj prípady, že sme našli aj funkčný Avomet, RCL mostík, atď. No proste krása, romantika...

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#8 Příspěvek od nxn »

No jak to děláte aby vás pustili do areálu technickejch ?Tady v Turnově jsou takový dědci.....který nechtěj aby se tam někdo hrabal...(prostě otrávit )
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

Ve Dvoře Kr. tě pustěj za flašku ale maj tam prd celkem. :roll:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#10 Příspěvek od jano2 »

Mysteri píše:V r.1978 sme chodievali z intru na smetisko do Podbiela, kde sa vyvážal odpad z TESLA Nižná..
Neviem,o vyvoze do Podbiela,ale ja som chodieval do Zemianskej Dediny,to bolo ohromne smetisko z Nižnej,dalo sa tam najs takmer všetko,no ku koncu existencie TESLY,aj tam dali stražnika,ale za flašku mi nazbieral,zohnal,všeličo.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od urbanek »

Dokud ještě nebyly sběrňáky, ale jen volně stojící kontyše (jeden byl přímo na naší ulici) tak to byly žně... desítky televizí, rádií a dalších přístrojů... u sběrňáků záleží, kdo tam hlídá. Já odsud sháním věci hlavně přes známý (zase hlavně televize). No spíš než problém se sháněním mám problém se skladováním :D

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#12 Příspěvek od Carel »

nxn napsal:No jak to děláte aby vás pustili do areálu technickejch ?Tady v Turnově jsou takový dědci.....který nechtěj aby se tam někdo hrabal...(prostě otrávit )
Čekají na nějaký bakšiš.Když jim ho dáš,můžeš prohrabovat.U nás ke všemu nalepují ke každé tv nálepku s pořad číslem a čárovým kodem,ale dá se přelepit.Jinak se ve SD dá kdeco najít.Je vidět,že se lidé poučili a necpou všechno na půdy a my máme pré :D 8O

Marie Fùrie

#13 Příspěvek od Marie Fùrie »

To tady u nás (Plzeò - Doudlevce) mají prej "naøízeno z vrchu", že se nesmí nic ven vynášet :( Když to tam vidim, co lidi všechno vyhází, dneska všechno s LCD displejema, tak bych breèela. A oni to radši rozmlátí. Nìjak ta filosofie zpìtného odbìru a nièení nedává smysl, mìla jsem za to, že nejlepší recyklace je oprava a další používání nebo rozebrání na souèástky a jejich opìtovné použití.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

U nas je akurat teraz pristaveny velky kontajner - uz tam niekto vyhodil TV, tak som ju bol pozriet - nejaka stara ORAVA, ale zial prazdna - iba plast a obrazovka. Potom sa tam objavili dva 14" monitory LiteOn. Tych mi bolo luto, ked tam tak stali vedla kontajnera :( Ale neviem, co by som s nimi robil...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Marie Fùrie píše:mìla jsem za to, že nejlepší recyklace je oprava a další používání nebo rozebrání na souèástky a jejich opìtovné použití.
Prezne tak. Lenze tu je to nejaka choromyselne, ako kopa dalsich veci v tychto krajinach :( V USA sa taketo veci nerobia, tam zozenies nahradne diely na 15 rocne tlaciarne (som ich tam aj kupil). U nas ti na vsetko po zaruke povedia, ze to mas vyhodit...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“