Manuál Canon MV730i

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

Manuál Canon MV730i

#1 Příspěvek od Maxell »

Zdravím všechny. Neměl by prosím někdo český manuál na kameru Canon MV730i. Sháněl sem na Google, ale bohužel bez výsledku. Kdyby někdo měl, nebo nápad kde sehnat, Byl bych vděčný. Díky.
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

anglicky to je nepřijatelné? navíc je to z 80% v obrázcích...
http://software.canon-europe.com/files/ ... IB_ENG.pdf

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#3 Příspěvek od Maxell »

Zdravím. Manuál v Angličtině je, ale bohužel to není pro mě. Byl sem o to požádán. Je to pro známou a ta angličtinu vůbec neumí. I tak díky..
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Jestli je to pro DOBROU ZNÁMOU, tak jí to popřekládej... Třeba se bude nějak revanšovat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#5 Příspěvek od Maxell »

Tak dobrá známa to zase není.... :lol: :lol:
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Tak ať upeče štrůdl a poprosí někoho, kohokoliv, každého druhého, ať to s ní projde a ať si tužkou do manuálu dělá poznámky. Jestli to nedokáže, tak by jí nebyla kamera k ničemu ani s českým návodem :P

Jinak souhlasím s tím, že zákazník má právo na českou dokumentaci k výrobku, jinak by výrobek neměl ani být na trhu. To že to je jinak svědčí o tom, jací jsme jako národ a jako zákazníci :(

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#7 Příspěvek od Maxell »

Tak na ten štrůdl jsi mě ukecal, zeptám se jí, jestli peče dobrej štrůdl a stavím se za ní. :lol:

To je velká pravda. Nejhorší je na tom to, že koupíš marketu za pár korun dvd nebo něco a návod tam najdeš, i když je to třeba jen ovládání základních funkcí a pak si jdeš koupit pořádnou mašinu za tisíce a koukáš na manuál, kterej je snad v 15 jinejch jazycích, ale náš tam není. Je to někdy pěkně k vzteku...
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Výrobek za tisíce bez manuálu nemáš chtít. Máš dokonce právo říct prodavačovi, že za deset minut, jen co si dáš támhle kafe, telefonuješ stížnost obchodní inspekci a Sdružení pro ochranu spotřebitelů.
Protože to nikdo nedělá a předesraně chodíme kanálama, tak nám to bez těch návodů prodávají. Nebo s návodama, které překládala opice na větvi.

Mě štve jiná věc: manuál jsem pokaždé dostal, ale i tak byla v přístrojích ještě dvoukilová obálka a tam šest knih na pěkném papíře s návody v italštině, finsky, maďarsky, turecky, francouzsky, německy.
Český návod byl totéž, ale na recykovaném papíře a s okopírovanými obrázky (horší gradace, rozmazané obrysy, barevné prvky šedě) ve skupině "východních" jazyků.
Je mi jasné, že jsem tisk všech manuálů zaplatil v ceně zboží já.

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#9 Příspěvek od Maxell »

Já si už taky dávám pozor, když si kupuji, aby tam byl manuál v CZ a to od té doby, když sem si koupil první dvd recordér. Panas. DMR-ES10. Než sem přišel, jak jej sladit, zestárnul jsem o deset let.

Mladší generace lidí, která se setkává např. s angličtinou každý den viz. pc atd. přece jen už nějakým způsobem přelouská a naučí se, ale co ta stará škola. Jsou vzyklí mít 15 tlačítek na Do a to je vše. Dnes je to 80 tlačítek a pokud něco omylem zmáčkne, je zle. a pokud není manuál, tak je konec.
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“