Zničený reproduktor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardx
Příspěvky: 193
Registrován: 02 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Zničený reproduktor

#1 Příspěvek od jardx »

Čím je nejlepší slepit starý roztrženy reproduktor?a s které strany?DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od patt_01 »

zkus tam dát trošku sekundového lepidla, izolačka se odlepí a jiné lepidlo by tu membrnánu udělalo težší a pak by to možná trochu zkreslovalo.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Vteřinové lepidlo ? Ani náhodou, leda nasákne do papíru.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Dobrý býval starý Alkaprén z Kaučuku Kralupy - ale ten už jsem nepotkal léta. Jako náhrada se dal použít Chemoprén z Chemolaku Smolenice - ale od té doby, co to provozuje HENKEL, už taky nestojí za nic. Musí to být natolik pružné i po zaschnutí, aby to neudělalo tvrdý "suk" v membráně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Ježišmarjá, jen to ne! 8O
Kyanoakryláty absolutně nejsou vhodné pro lepení papíru, potažmo mebrány eldyn.měniče. Minimálně si popálíš prsty a za*ereš membránu bílou orchidejí...:lol:
Vezmi Herkules, lízni jej na hajzlpapír, Rudé právo nebo piják a PODLEP ZESPODU membránu tak, abys mohl SHORA defekt vyrovnat a vyhladit.
Trpělivost s dokonalým zaschnutím je nutná. Při zasychání ještě opatrně zarovnej okraje trhliny. Bohužel, samozřejmě bude defekt viditelný, ale žádná kost nesroste, aby se vyrovnala té zdravé.
Jak se zmiňuje EKKAR o chloroprénu, ten je vhodný na lepení membrány do koše repro, lepení konusu(membrány) k formeru (kostře kmitací cívky) a k lepení středící membrány do koše.
Na papírovou membránu rozhodně Herkules, Sokrat (nově Axilat), Sokryl, Duvilax apod.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
jardx
Příspěvky: 193
Registrován: 02 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jardx »

DEKUJI ZA ODPOVEDI,PODLEPIL JSEM TO PAPÍREM S HERKULESEM-ŠLO TO DOBŘE :D

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radekrd »

SIDTIM píše: Bohužel, samozřejmě bude defekt viditelný, ale žádná kost nesroste, aby se vyrovnala té zdravé.
No zrovna kost sroste tak, že se vyrovná té staré. :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

To je fakt nemoc dnešní doby. Něco ruplo? Vteřinové lepidlo pomůže.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

radekrd píše:
SIDTIM píše: Bohužel, samozřejmě bude defekt viditelný, ale žádná kost nesroste, aby se vyrovnala té zdravé.
No zrovna kost sroste tak, že se vyrovná té staré. :)
No trochu záleží na věku, v 10 za 4 týdny zase běháš, v 75 to už asi bude průser :evil:

Šikovný restaurátor by si možná pohrál s rozervanou membránou tak že by to ani vidět nebylo, nanést kašovitou papírovinu a pak zabarvit do původního odstínu. Dokážou scelit i poškozené historické listiny do neznatelného spojení. Na speciálních webech o restaurování rádií možná něco bude.

Vteřiňák je dobrý, ale jinde. Na keramiku a ferity nemá konkurenci.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Pokud jde o náhradu Chemoprenu nebo Alkaprenu, docela se mi osvědčilo kontaktní lepidlo UHU POWER TRANSPARENT (žlutá plastová tuba, lepidlo úplně bezbarvé). Zatím mám vyzkoušené kombinace guma-guma, guma-kov, kůže-guma, plast (polystryren průhledný i plněný)-guma, plast-kov a dřevo-kov (štítky na přístrojích) - a spokojenost.
Ale na papírovou membránu samozřejmě je lepší disperzní lepidlo. A ten bobkový list v roli nebo papírové kapesníčky.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Co jsem se teď tak mrknul na web, nejčastěji se doporučuje bílá lepicí pasta. Více pod slovy "speaker cone repair" a strejda gůgl.
Někteří domácí restaurátoři používají celou náhradní membránu podobných rozměrů, ale to už podle mě není ono.

Po opravě reproduktoru pozor při montáži, dvakrát se mi stalo že jsem opravený reproduktor propíchl když jsem ho pokládal někam popaměti :evil: funguje tady nějaká odrůda Murphyho zákona.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#12 Příspěvek od SIDTIM »

:lol: :lol: :lol:
...tak platnost tohoto Murphyho zákona jsem si ověřil už mnohokrát...
:lol: :lol: :lol:
..a co shoří, nezhnije..!

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“