Orava TVP551, obrazovka SEG Hitachi

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

Orava TVP551, obrazovka SEG Hitachi

#1 Příspěvek od Mysteri »

Na 2,5 ročnej ORAVE TVP-551 odišla obrazovka - ,,LITVA" A51EJJ04XO1. Mám dobrú SEG HITACHI A51JSY63X13, ale chcel by som najprv porovnať parametre a zapojenie pätice. Nikde na internete som však nenašiel katalóg obrazoviek, alebo niečo podobné. Vie niekto poradiť? Vďaka!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

,,kondík" , obrazovku iného typu nevymieňam prvý krát :wink: , ale už som sa stretol aj s rôznymi zapojeniami pätíc, /nie často, ale predsa/čo sa ale dalo upraviť podľa príslušných schém. Ale tú ,,HITČKU" mám doma asi 3 roky, bola z nejakej TESLY /po búrke, zákaznik mi to nechal doma/, zbytok telky som vyhodil a teraz neviem, čo to bol za typ tá telka :? Keď som si nie istý, radšej sa najprv opýtam, a až potom riskujem. :lol: A ver mi, že dlhé, dlhé a predlhé hodiny som rozmýšľal, či sa tu mám ozvať s týmto mojím problémom. Tušil som, aká bude reakcia :P Ale nič v zlom!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Pokud ti sedne mechanicky, tak si porovnej "parametry Vychyl. Cívek". Ideální by bylo, kdyby byly shodné (Indukčnost-jakost a Ohmický odpor vinutí, jak HOR., tak i VERT.).
Pokud nebudou souhlasit, tak to bude mít vliv nejen na rozměr obrazu na obrazovce, ale ( u horizontálních!) na naladění ŘKS na 5. harmonickou! Tady musíš rozměr (ale hlavně to "doladění na 5. harm."!!!) provést dodatečnou indukčností (zapojenou v serii s V.C. - HOR.). U vertikálních to není tak kritické - buďto to jde dostavit trimrama, pokud jsou (u st. TVP), nebo v Servismenu (u novějších). Pokud ani to úplně nejde, určitě se to podaří, když změníš některý rezistor v KS - vertikálu. IC to většinou "schroustne" bez potíží.
Druhou možností je použít V.C. z původní obrazovky a "napasovat je" na tu, kterou chceš použít - odpadá problém s "doladěním parametrů", ale přibyl problém "se seřízením" (čistoty a konvergencí!).

Honza

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Keďže beriem ako slušnosť uzavrieť vlákno /myslím tým vyriešenie problému/: Postupne som sa predsa len doGooglil a preGooglil :D na schémy v ktorých bola tá HITčka a zistil som, že musím poprehadzovať celú päticu :twisted: Vychyľovačky som prehodil zo starej ,,Tube" /takto to mávam vo zvyku/ a teraz to fičí :lol: Na tej ,,Litve" bola závada: prerážanie mriežky G2 - iskrenie v hrdle. Keď to prišlo ku mne, prerušený odpor R 906 - 1K5. Po jeho výmene obraz O.K. ale po cca 30-60min prsknutie, stmavnutie obrazu na zlomok sekundy. Bola to ORAVA 551-Silver /bo bola strieborná :lol: / chassis 11AK30A4. Bacha: je tu rozdiel so schémou chassis 11AK30!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“