Obvod HA12038 - hledám datasheet nebo schéma, kde je použit?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Obvod HA12038 - hledám datasheet nebo schéma, kde je použit?

#1 Příspěvek od EKKAR »

Tak mám následující problém - potřeboval bych datasheet integrovaného obvodu HITACHI HA12038, nebo schéma nějakého VCR, ve kterém byl použit - hlavně zvukové části, jak cestu REC, tak PLAY. Ujo Gooogle je v tomhle případě na 2 věci - nic mi nenašel. Ten obvod je starší kompandér DOLBY B, pouzdro široký DIP s 28 vývody. Modernější náhrady jsou HA12088 nebo HA12090/12091, ty jsou ale pouzdřené do 42vývodového pouzdra DIP nebo do MP-44 pouzdra SMD, takže jejich datasheety jsou mi na prd. Nejde mi o opravu starého stroje, je to bastl pro človíčka = začínajícího bastlíře, který má hodně hluboko do kapsy a nemůže si dovolit koupit nové provedení. Splašil to za babku někde ve výprodeji. Pokud někdo máte výše uvedené, nebo víte, že by někdo vyráběl ekvivalent pod jiným označením, prosím o help.
Díky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Ten původní typ si cení tady: www.eca.de/html/HA1/HA12038.html
Pokud si dobře pamatuju, tak ECU tady někdo měl rozlousknutou..

Killroy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Zjistil jsem podrobnosti - prý to bylo k nějakému MITSUBISHI videu, stereo Dolby. Koupil to jako výprodej z likvidovaného servisu - bohužel dokumentaci si k tomu nevzal... blbec...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Rayman »

A za blbost se platí!
O elektřině vím jen dvě věci, není vidět a kope!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

NJ - ale vážně, nemáte to někdo doma/v dílně v šupleti? Je to mrzutost, bohužel ten bývalý servisák se mi vysmál do očí, když jsem za ním v červnu byl, jestli mu nezůstaly starý zásoby schémat - prý jedině za cenu, za kterou je koupil... Nakonec je spálil polité nějakou hořlavinou na zahradě na kupě - viděl jsem to přes plot a věřte mi, svrběl mne prst na spoušti jako už dlouho ne...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Mám jen od HA12072ANT, jestli to pomůže, posílám mailem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Dík, mrknu a uvidím.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Mrknul jsem, ale není to ono - má jiné pouzdro a asi i jiné zapojení. Holt mladému doporučím, aby si koupil něco modernějšího - HA12088 nebo HA12090/12091, k těm datasheety jsou a snad se dají i sehnat třeba u Chobota...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Jestli chce dělat Dolby, tak mám dobré zkušenosti s NE645. Sice bude potřebovat dva, ale je to jednoduché a chodí to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Takže nakonec po letech díky člověku zde na fóru známému jako "zájemce" mám odkaz na schéma přístrojů, ve kterých byl tenhle šváb používán - jedná se o stolní casette-decky značek Alpine typ AL61, 65, 85 a 90 a Aiwa typy AD-F 660, 770 a 990 a AD-R 650. Jardo - díky moc!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#11 Příspěvek od BIPOLAR »

A nemohli by ho mít zde ? Nabízí ho.

www.dvasystems.cz/pdf/io.pdf
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Ne, datasheety nemají - do téhle firmy jsem volal už před těmi pár lety, když jsem se k tomu obvodu nachomejtnul a hledal jsem po netu, kdo by ho tady v ČR nabízel - běžný zásilkovky ho nevedly a tahle ho skladově taky neměla - jen na objednávku. O možnosti že by k nabízeným součástkám dodali i nějakou technickou informaci nechtěli ani slyšet - prý jsou jen dodavatel obsolete součástek pro servisní firmy, které si dokumentaci musejí sehnat samy. Nakonec jsem zkusil založit vlákno tady na Bastlírně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

BIPOLAR píše:A nemohli by ho mít zde ? Nabízí ho. www.dvasystems.cz/pdf/io.pdf
Pořád si nejsem jist, zda tato firma vůbec opravdu existuje. A pokud ano, tak jestli taky něco skutečně mají. Mj. ta jejich nabídka pouze kopíruje část již bývalého sortimentu Nedis BV, spousta věcí tam byla starých už před dvěma lety a moc nevěřím tomu, že jsou vůbec schopni z toho něco dodat.. Může sem na ně dát někdo dát nějaké refence?
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#14 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak to jsem pánové s vědomostmi o této firmě, o 2. stupně níž.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Když se podíváš do vlastností toho PDF souboru, tak zjistíš, že je šest let starý..



.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Odpovědět

Zpět na „Součástky“