Eizo F-784

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

Eizo F-784

#1 Příspěvek od riker »

Dobrý den, mám problém s tímto monitorem. Zobrazuje pouze spodní polovinu obrazu horní polovina je skryta ve vodorovné čáře. Jako vertikál je použit STK792-110 zkoušel jsem kolem něj měnit elyty ale bezvýsledně. Nevíte v čem by mohl být ještě zakopaný pes. Díky

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Všeobecně propagovaná léčba medicínou "výměna elytů" tady nepomůže. Pokud tam není studený spoj, je problém možná v jeho napájení (pin 4,7,8 ) nebo nebo spíš v něm samotném. Tento hybrid je bohužel dost nedostupný. Jeho datový list najdeš na www.alldatasheet.com

Killroy

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od riker »

Podle dat jsou napětí OK, studeňáky tam taky nejsou preventivně jsem to přepájel. Spíše se ale také přikláním k tomu že bude vadné to STK-čko a sehnat se snad ani nedá.
Bude s mi s ním težko loučit. Dostal jsem ho darem jako nefunkční. Stačila výměna SMD elytů u RGB zesilovačů a jel až dodnes s obrazem jako lusk možná lepším než dnešní LCD. Pro zajímavost: byl to profi 21" monitor s VGA D-sub i BNC konektory který v roce 1996 kdy byl uveden na trh stál něco kolem 95 000,-Kč.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Myslím že ho znám. Co se týče toho STK, možná ho ještě mají v Obecnici, viz www.elektro-obecnice.cz (je třeba tam zavolat), anebo zkus AME zda ho ASWO nemá na objednávku. Žádná láce to asi nebude.

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“