Spotřeba domácnosti

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba domácnosti

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj,řešíme doma spotřebu energie,tak jsem si říkal,že to sem bouchnu. Je nás 5 a denně máme průměrně 9kw/h.Samozřejmě se to mojí ženě zdá moc.Je fakt,že lednice je už starší a běží dost často,ale tam bych problém nehledal. Tak mne zajímá jak jsou na tom ostatní. Vodu ohřívám elektricky jen zřídka a myčku nemám. Takže když shrnu největší spotřebiče,tak je to pračka,rychl.konvice,lednice, čerpadlo vody,vysavač.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

4lidi v bytì - prùmìrnì 6kWh/den (myèka, el.trouba + bìžné spotøebièe)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kevin_mitnick »

Bydlim s manzelkou a dvema detmi v rodinnem domku, varime na elektrice, topime plynem a prumer mame v lete 13 kWh/den a v zime 20 kWh/den.

V tom je sviceni, vareni, pracka kazdy den, lednice, mrazaky, dva pocitace bezici skoro nonstop a tak podobne...

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#4 Příspěvek od Radimosso »

V kWh to nesleduju ,ale už druhý rok průměrně platíme v bytě se 4 osobama cca 650Kč na měsíc.
PC, Tv většinu přes den, často konvice, mikrovlna, občas trouba , žehlička
a hlavně ohřev TUV elektricky, takže jsem dost rád za 8hodinový nízký tarif.
Naše bývalá sousedka důchodkyně profičela i přes 1000Kč a bez ohřevu vody , bez PC, myčky ani konvice.
Nevím co s tím dělala. :idea:

Uživatelský avatar
Josif
Příspěvky: 29
Registrován: 23 bře 2008, 01:00
Bydliště: Galanta-SR

#5 Příspěvek od Josif »

Rod.dom, 2osoby,ohrev TUV elektricky+bežné elektrospotrebiče(pračka,rýchlovarná konvica,PC,atď.)+ občas sústruh a zváračka.Kúrenie plyn.Priemerná spotreba je 10.5 kWh denne.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Já už delší dobu pro sledování odběru elektřiny používám tabulku v excelu. Při odečtu vždy přilepím lístek pro odečítatele s prosbou ,aby mi tam napsal datum a stavy při odečtu. Výsledek je vždy přesně podle mých výpočtů. Tak mám od prvního měsíce přehled o odběru a jakoukoli abnormalitu hned řeším. Teplou vodu získávám topením v kotli ÚT, kdy mám možnost spalovat kartonové krabice z obchodu. Elektroměrů mám doma více, dokonce i na PC.
Přílohy
Odběr elektřiny.JPG
(139.13 KiB) Staženo 156 x

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#7 Příspěvek od dolac »

pajosek2 píše:.Je fakt,že lednice je už starší a běží dost často,ale tam bych problém nehledal. Tak mne zajímá jak jsou na tom ostatní. Vodu ohřívám elektricky jen zřídka a myčku nemám. Takže když shrnu největší spotřebiče,tak je to pračka,rychl.konvice,lednice, čerpadlo vody,vysavač.
Ja by som hľadal problém práve v tej chladničke a vo všetkých spotrebičoch ktoré bežia dlhodobo. Práčka aj keď má väčší výkon beží iba krátko.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Taká zabudnutá 100W žiarovka v pivnici za 24 hod. - spočítajte si to. A ak máš doma 2 PC, ktoré sa kvôli "sťahovaniu" súborov 2-3 dni nevypínajú, tiež nie je na zanedbanie.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

Mno, ja sem pred mesicem lital po byte s merakem a meril u vseho odber a dosel sem k vysledku ze jen muj pokoj ve stad-by ma 50W 8O Z toho jen blbej PC mel 18W a to sem totalne nechapal . . .

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#10 Příspěvek od stevo59 »

drabek06 píše:Mno, ja sem pred mesicem lital po byte s merakem a meril u vseho odber a dosel sem k vysledku ze jen muj pokoj ve stad-by ma 50W 8O Z toho jen blbej PC mel 18W a to sem totalne nechapal . . .
Ak si to meral ampérmetrom a nie wattmetrom, tak si zrejme meral jalovinu...

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#11 Příspěvek od Carel »

drabek06 píše:Mno, ja sem pred mesicem lital po byte s merakem a meril u vseho odber a dosel sem k vysledku ze jen muj pokoj ve stad-by ma 50W 8O Z toho jen blbej PC mel 18W a to sem totalne nechapal . . .
Není se čemu divit.Různé přístroje ve Stand-by berou různě od 1W do 20W.Když se to sečte...? 8O

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od AmarokCZ »

drabek06 píše:Mno, ja sem pred mesicem lital po byte s merakem a meril u vseho odber a dosel sem k vysledku ze jen muj pokoj ve stad-by ma 50W 8O Z toho jen blbej PC mel 18W a to sem totalne nechapal . . .
To máš ale z velký části jalovinu, musí se to změřit watmetrem, ne pomocí napětí×proud

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#13 Příspěvek od Carel »

AmarokCZ píše:
drabek06 píše:Mno, ja sem pred mesicem lital po byte s merakem a meril u vseho odber a dosel sem k vysledku ze jen muj pokoj ve stad-by ma 50W 8O Z toho jen blbej PC mel 18W a to sem totalne nechapal . . .
To máš ale z velký části jalovinu, musí se to změřit watmetrem, ne pomocí n
apětí×proud
Určitě měřil Wattmetrem,přece to není nick zslabý.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ja bych mu tu spotrebu celkem veril. Ono se to nezda, ale nejvice zere ta elektronicka verbez, kterou si kolik krat ani neuvedomujes. Priklady z meho baraku - mereno wattmetrem Fluke, takze namitky ze jsem meril jalovinu neuznavam:

- rozvadec - vlastni spotreba (impulzni rele, casovy spinac, soumrakovy spinac, rizeni zaluzii a rolet) - 38W

- napajeni alarm, ISDN NTcko, DSL router, hub, switch, GSM brana, telefonni ustredna - 64W

- pracovna - fax, telefon, zaznamnik, PCcko v standby, tiskarna, scanner ... ... ... - 75W

- Obyvak - domaci AV system, televize, DVD player, video, dig. satelit a cely bordel kolem - 55W

Skratka, cely barak povypinany, vse vypnuto do standby, pozhasinano a celkovy prikon na vedeni do baraku kolem 300W. Dvakrat jsem obehnul barak zda se nekde nesviti nebo zda nekde nebezi lednice nebo kotel. A nic.

A 300W je za mesic 216 kWh, za rok 2600 kWh...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od drabek06 »

Mno radsi sem zacal celej PC vypinat vypinacem co je vzadu na zdroji . . . a mam klid :wink:


2kevin_mitnick: to je hukot tech 300W, nad tim bych se poradne zamyslel, pac vyhazovat tolik prachu jen tak . . .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“