elektronkový zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

elektronkový zesilovač

#1 Příspěvek od JenikBarchov »

Zdravím všechny bastlíře.
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte nějaké schéma jednoduchého levného monofoního elektronkového zesilovače.Na výkonu nezáleží.Chci něco zkusit s elektronkou tak mi poraďte.Zatím s tím nemám zkusenosti a chtěl bych nějaké mít :-) Předem děkuji za schémata a vaše rady.
zdraví tě Jenda :-)

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »


Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#3 Příspěvek od alles »


Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Elkový zesilovače nejsou zrovna "jen tak něco levnýho, jednoduchýcho" na stavbu, jde hlavně o výstupní trafo který pokud neseženeš z něčeho hotový tak si na něm nabiješ hubu.

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#5 Příspěvek od alles »

trafo je opravdu nejslabší článek elektronkovýho zesilovače,alezajímavě to řeší http://elektronik-bastelbude.de/roehren/trafos.htm

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Výstupní trafo k elektronkovýmu zesu v AB na 35W mají asi za 800kč v GESU,mají tam i napájecí,jsou tam k tomu přímo i schémata.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od urbanek »

Pokud chceš něco opravdu jednoduchého (a levného) na vyzkoušení, doporučuji např. zesilovač s elektronkou ECL86 jako se používal dříve v televizích a rádiích. Já sám jsem kdysi takový zesilovač stavěl (taky jsem začínal s elektronkama) a fungoval mi na první zapojení, není tam co zkazit. Stejně tak výstupní trafo můžeš použít z nějaké staré televize nebo rádia.

Návštěvník

Elektronkový zesilovaè

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Funkèní a ovìøené schema je http://www.radiojournal.cz/schemata/ge080sch.gif , zesilovaè z elektronkových gramofonù Tesla.

Uživatelský avatar
andilek
Příspěvky: 48
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Velká Dobrá

#9 Příspěvek od andilek »

V PE 03/99 vysel clanek na zesik.Na to jak je to jednoduchy a levny tak to hraje super.Vse sezenes v gesu


Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Primergy »

No, když v elektronkových zesilovačích začínáš, tak doporučuji nějaké schéma jednočinného zesilovače s PCL86 nebo PL84 (EL84), protože tech jsou díky televizím mraky a jsou levné.
ALE hlavně ti doporučuji si o elektronkách něco přečíst. Přeci jenom se tam pracuje s mnohem vyžším napětím než u tranzistorů nebo IO. :wink:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od zdenoeddie »

urbanek píše:Pokud chceš něco opravdu jednoduchého (a levného) na vyzkoušení, doporučuji např. zesilovač s elektronkou ECL86 jako se používal dříve v televizích a rádiích. Já sám jsem kdysi takový zesilovač stavěl (taky jsem začínal s elektronkama) a fungoval mi na první zapojení, není tam co zkazit. Stejně tak výstupní trafo můžeš použít z nějaké staré televize nebo rádia.
ako vystupne trafo mozes pouzit aj zvonkove trafo,na prve pokusy to staci (tak som zacinal aj ja) :)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Radix »

Zvonkové trafo má vzduchovou mezeru?

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od zdenoeddie »

Radix píše:Zvonkové trafo má vzduchovou mezeru?
vid kniha od BENu vo vedlajsom threade....

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“