XENONY

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

XENONY

#1 Příspěvek od proel64 »

Páni aky je vas nazor na xenony,su vyhodnejsie ako halogeny,ake mate skusenosti z policajtami,je vymena H za X vlastne povolena?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Povolený to je pouze pokud to dovoluje výrobní provedení danýho typu vozu. To musí být uvedeno v TP. Jedná se o výměnu kompletního světlometu. A je to dost drahý, někde jsem četl že až 15litrů za jedno světlo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jak u kterého auta. Řeší se to (řešilo) třeba tady: http://electro.freeforums.org/xenny-t38.html , nebo tady: http://electro.freeforums.org/optika-h4 ... -t113.html . Všeobecně - pokud daný typ nemá homologovanou tovární verzi s xenonama, je výměna NEPOVOLENÁ. K osazení potřebuješ spoustu dalších "hejblátek" - plynulý vyrovnávání světlé výšky nebo sklonu světlometů v závislosti na zatížení minimálně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#4 Příspěvek od PeteBurns »

No kedže má halogény, tak xenony určite legálne nebudú, svietia neporovnateľne silnejšie a belšie, tam nie je čo špekulovať, za tú cenu ich bude mať zachvíľu každý, takže s policajtami nikto problémy mať nebude :wink: všetci máme xenony, s policajtami absolútne žiadne problémy, ani bráško v čechách, jedine raz ho zastavil colník, ešte ked boli hranice, pýtal sa za koľko ich zohnal, že to super svieti :lol:

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od 1010 »

Mám je v čočkách místo původních H7 několik let.Nikdy jsem neměl na STK ani jinde problem.Svítí to krásně :D

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

tak isto chystam upgrade na xenon, už som sa bol pýtať v predajni kde som auto kupil , je k dispozícii HID sada a montaž bud svojpomocná alebo sa to nechá na servis. ale svieti to paradne.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Taketo xenony by som takymto ludom najradsej rozkopal (spolu s drzkou).
Svieti to pekne, ale K.U.R.V.A ako to asi svieti do oci ostatnym ludom???

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Postřílet do jednoho. Když nevidí a potřebuje takovouhle prasárnu, ať radši sedí v hospodě. :evil:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od durkovic »

za to ja nemôžem , a tie HID sady asi splnaju nejake europske normy , nieje to žiadna blšakovina a nestojí to malý peniaz. naschval som bol za autorizovaným predajcom, pýtal som sa informatívne aj u iných predajcov a potvrdili mi to iste, "ak ste si neobjednali auto aj s xenonovými svetlami daju sa xenony domontovať prostredníctvom HID sady".

mala ukážka : http://www.youtube.com/watch?v=f-38csJA ... re=related
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PeteBurns »

rnbw so zdenkom - s tým už nič neurobíte..okrem toho, pokiaľ to začnete ozaj dobre sledovať - to s tým oslepovaním je ozaj 3.14čovina, pretože svetlá so šošovkami neoslepujú vôbec, ani so xenonami, jediný problém sú obyčajné svetlomety, no môžete si byť stopro istí, že zle nastavený halogén je oveľa horší ako dobre nastavený xenon..to proste s tou intenzitou svetla nemá nič spoločné..typické sú ochcávky s ich blbo nastavenými svetlami, oslepuje pomaly každá jedna..aj čo sa týka tej legality xenonov - tá elektronika tam žiadne zázraky neurobí, kopec nových áut, čo má xenony od výroby, kým to pri kopčeku zreguluje, oprotiidúci vodiči už majú sietnice dávno vypálené :twisted: ale uznávam že asi najhoršie sú na tom moderné číre svetlomety bez šošoviek, typicky seaty a podobne, tam tie xenony ozaj dosť vadia, od tej paraboly sa to odráža kade-tade..ale zase sú autá, ktoré pri použití halogénov prakticky nesvietia a je to oveľa nebezpečnejšie ako použiť xenony a konečne vidieť..

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od durkovic »

PeteBurns píše:rnbw so zdenkom - s tým už nič neurobíte..okrem toho, pokiaľ to začnete ozaj dobre sledovať - to s tým oslepovaním je ozaj 3.14čovina, pretože svetlá so šošovkami neoslepujú vôbec, ani so xenonami, jediný problém sú obyčajné svetlomety, no môžete si byť stopro istí, že zle nastavený halogén je oveľa horší ako dobre nastavený xenon..to proste s tou intenzitou svetla nemá nič spoločné..typické sú ochcávky s ich blbo nastavenými svetlami, oslepuje pomaly každá jedna..aj čo sa týka tej legality xenonov - tá elektronika tam žiadne zázraky neurobí, kopec nových áut, čo má xenony od výroby, kým to pri kopčeku zreguluje, oprotiidúci vodiči už majú sietnice dávno vypálené :twisted: ale uznávam že asi najhoršie sú na tom moderné číre svetlomety bez šošoviek, typicky seaty a podobne, tam tie xenony ozaj dosť vadia, od tej paraboly sa to odráža kade-tade..ale zase sú autá, ktoré pri použití halogénov prakticky nesvietia a je to oveľa nebezpečnejšie ako použiť xenony a konečne vidieť..
plný súhlas :wink:
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#12 Příspěvek od Hrnous »

tak ja sem si daval onu slavnou HID sadu nedavno, je dobre vybirat s mensima startovacim proudem jinak co se tyce STK tak to nekdy prochazi s tim ze chtej abY to melo regulaci vyskovou a nekteri jeste ostrikovani svetel, sviti to slusne ale je dobre si t pak nechat seridit aby to nesvitilo kam nema jinak co sem mohl sam videt a taky sem slysel tak svetlomety kde sviti jedna zarovka dalku a jedna tlumene sou vetsinou ok ale tzv bixenony tkz xenony co maji pres elektromagnet clopnku prakticky rozumne seridit nejdou a vzdycky to sviti nekde dohaje

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od proel64 »

Cakal om reakcie pre aj proti,kazdy to vidi z inehou uhla pohladu.Svieti to lepsie ale polozme si otazku-potrebujeme svietit lepsie?Pri tlmenych svietime par metrov pred seba-nemam uz bohvieaky zrak ale ty halogeny mi stacia.Ono to ma asi opodstatnenie pri vyzsich rychlostiach.Prekukal so cely sk net a nasiel som sady od 2500 az po 14000SK,takze sakramencky rozdiel,v jednom shope dokonca tvrdili ze maju vybojky co sa nikdy nevypalia....A je to tak trocha aj biznis-sikovna vecicka pre motoristov co sa dobre predava.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od proel64 »

Kua,teraz som objavil mail od kamosa-kupil nejaku sadu made in china
za 1200sk!!!!!Kuknem a dam mozno aj nejake foto.....

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#15 Příspěvek od Hrnous »

ja sem koupil za 1500 a nevidim v tom jedinou chybu.. stacilo dobre seridit svetla, nekupoval sem je na machrovani ale starsi fiaty sviti s origo zarovkama jak zhavik a ne jak halogen takze ted konecne vidim jak bych si predstavoval jinak mrknete sem http://www.made-in-china.com/ staci zadat HID conversion..

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“