Průšvihy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Průšvihy

#1 Příspěvek od Basic »

Jaké jste udělali průsery/průšvihy s elektronikou a vše kolem ní(i kdyby v tom příběhu byl pouze drát) když jste byli malí/začátečníci/profíci??? :D :D :D

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#2 Příspěvek od jasin »

Vyvedl jsem 2×300 = 600 V ~ na horní okraj panelu na zdířky a při nejbližší příležitosti jsem zapnutý přístroj za ten horní okraj popadnul :roll:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radekrd »

Toho bylo... No jednu příhodu z dětství si pamatuji velice živě. Na zemi zněť šňůr, no samozřejmě jsem místo zkoušeného přístroje zapnul do zásuvky šňůru od odporové páječky ležící jen tak na stole. Po nějaké době pátrání proč to nejede, jsem chtěl dát páječku stranou (vždyť není ani zaplá) a samozřejmě jsem ji chytl za to rozpálené těleso...

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Basic »

radekrd píše:Toho bylo... No jednu příhodu z dětství si pamatuji velice živě. Na zemi zněť šňůr, no samozřejmě jsem místo zkoušeného přístroje zapnul do zásuvky šňůru od odporové páječky ležící jen tak na stole. Po nějaké době pátrání proč to nejede, jsem chtěl dát páječku stranou (vždyť není ani zaplá) a samozřejmě jsem ji chytl za to rozpálené těleso...
To je dobrý :D :D

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

Já coby malé robě jsem zasunul pinzetu do zásuvky.Samozřejmě jse si ji před tím roztáhl,tak aby rozteč zásuvkových dírek souhlasila s roztečí hrotu pinzety. Bylo mi asi,tak 5 let,ale tu ranu,záblesk následující tmu a výprask si pamatuji dodnes.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

NO ze se ptas zrovna ty Basicu...takovy kktiny co provadis ty nikdo nedovede...a ani se nepochlubis!!! Nebo ma tohle tema byt ospravedlnenim pro tebe, ze na tom nejsi tak spatne? :lol:

Abych nebyl OT...mohlo mi byt tak 5. Meli jsme doma takovy ten primotop ala satelitni parabola a uprostred byla topna spirala, ktera krasne rude zhnula. No moc to topilo, nevedel jsem jak to zregulovat, nebo vypnout, tak jsem tam chlejstnul kelimek vody...co bylo dal snad nemusim popisovat :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Basic »

stepa píše:NO ze se ptas zrovna ty Basicu...takovy kktiny co provadis ty nikdo nedovede...a ani se nepochlubis!!! Nebo ma tohle tema byt ospravedlnenim pro tebe, ze na tom nejsi tak spatne? :lol:

Abych nebyl OT...mohlo mi byt tak 5. Meli jsme doma takovy ten primotop ala satelitni parabola a uprostred byla topna spirala, ktera krasne rude zhnula. No moc to topilo, nevedel jsem jak to zregulovat, nebo vypnout, tak jsem tam chlejstnul kelimek vody...co bylo dal snad nemusim popisovat :D
to už jsem někde četl, nevím jestli to bylo zde ale bylo to o něčem že babi dej mi kelímek vody...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Jo to je ono...nekde jsem to uz tady psal...babcu jsem z toho projednou vynechal, aby to bylo kratsi :wink:

A uz z tebe neco vypadne?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Basic »

Když mi bylo 5 nebo 6 let tak jsem vzal konce tatovy nabíječky na vysavač (jack, 24 V) a zapích ho do sluchátkového výstupu z naší měsíc staré veže. Věž byla zaplá, hrála CD, a jak sem to tam strčil tak rana, kondenzátor propích zadní sololitovou stěnu HI-FI věže a byla zničena, oprava drahá... odměna=výprask 8O :D :D :lol:

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od TomasX »

To co se stalo mě, není zas tak dávno. :cry:
Nesl jsem zákazníkovi 55cm GRUNDIG po opravě. Dole u paneláku zazvoním, vlezu do výtahu. Výtah zastavil a já vykročil s TV ven z výtahu a síť. šňůra zachycená za "cosi" mě vytrhla GRUNDIG z ruky a ten se dokutálel až k otevřeným dveřím bytu ve kterých stál udivený majitel. :cry:
Tenkrát mě to stálo novou skříň na GRUNDIGa. :oops:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

jako školou povinný experimentátor (1-2 tř. základky) to jsem raz ze zvědavosti zasunul oba banánky od TV yagiho antény na střeše do běžné zásuvky na stěně AC 220 V (hezky tam pasovaly) a čekal co se stane...nestalo se nic. dvojlinka byla dobře izolovaná, anténa neměla (tenkrát) žádný předzesilovač. prostě, proud prolítl nahoru a dipólem (zářičem) se vrátil druhým fousem zpět. pojistka v rozváděči na chodbě byla automatická tedy bez žádných trvalých následků...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Kolikrát jsem chytil nějakou tu pecku, už asi nespočítám.
Měl jsem kdysi v parádě video dovezené z Německa. Dával jsem do něj tehdy český zvuk. Video fungovalo, předvedl jsem ho majiteli s tím, že si doma bude muset naladit programy znovu, protože semilský převaděč tam určitě nechytne, tak si ho odvezl.
Asi za týden volal, že nemůže naladit první program. Tak jsem se tam vydal - a našel (můj, mezitím už postrádaný) dlouhý šroubovák opřený mezi kostrou a spojem přepínacího napětí pro III.pásmo, které jsem nepředváděl, protože doma jsem na něm neměl co chytit - v Semilech tehdy byly k dispozici jen kanály 2 a 38. Jenže on měl už výhled na Černou horu, tam byla jednička na kanálu 11.
Kupodivu po vyviklání šroubováku, který se o desku během převozu dobře vzpříčil, fungovalo vše.
Ale to první zděšení, když jsem tam ten šroubovák uviděl... ještě, že se lekám až třetí den...

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Basic »

Taky dobrý...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

to již dražší legrace (a zkušenost) byla když se na 100 V linkový výstup zesíku lampáče AZK 405 mono 50W (2xECC 83, EF 86, ECC 85, EM 84, výkon 2xEL 34 ) zcela omylem připojily repro bedýnky (bez trafa) a s impedanci 4ohm...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Basic »

konosuke píše:to již dražší legrace (a zkušenost) byla když se na 100 V linkový výstup zesíku lampáče AZK 405 mono 50W (2xECC 83, EF 86, ECC 85, EM 84, výkon 2xEL 34 ) zcela omylem připojily repro bedýnky (bez trafa) a s impedanci 4ohm...
jakej to mělo efekt? 8O 8O

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“