Program KOVOPROG pro SPT16 a 32

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
notnob22
Příspěvky: 3
Registrován: 29 zář 2008, 02:00

Program KOVOPROG pro SPT16 a 32

#1 Příspěvek od notnob22 »

Zdravím.

Chci se zeptat, zda někdo z Vás nemá náhodou program KOVOPROG s plc pro NC soustruhy SPT16N, N-A, SPT32N. Sám vlastním Program Kovoprog i s HW klíčem, koupil jsem jej se strojema, jen k té 32 nemám řídicí program, proto se chci zeptat zda někdo z Vás nemá s tímto programem zkušenosti, či zda nemá někdo parametry té 32 pro kovoprog.

Děkuji Lukin

Uživatelský avatar
Hardmesr
Příspěvky: 14
Registrován: 09 úno 2009, 01:00
Bydliště: Morava

#2 Příspěvek od Hardmesr »

na použití KOVOPROGu pro konkrétní stroj a řídící systém potřebujete konkrétní postprocesor. Tento je vázaný na zakoupený CAM KOVOPROG. U staré verze 2.7 jsou postprocesory zapsány přímo v jádru KOVOPROGu a dnes je prakticky nemožné do Vašeho KOVOPROGu nějaký přidat. Společnost to již neprovádí. Nová verze 4.** má postprocesory zvlášť a dá se k programu zajistit. Společnost si je však chrání a zase lze použít postprocesor pouze k Vašemu číslu KOVOPROGu. Jako jedinou možnost vidím zakoupení postprocesoru pro Váš stroj, tento si zakoupit u společnosti Peška&Brtna, Computer service, Tábor. Společnost najdete na internetu. Nevím zda jsem Vás potěšil.

Uživatelský avatar
Hardmesr
Příspěvky: 14
Registrován: 09 úno 2009, 01:00
Bydliště: Morava

#3 Příspěvek od Hardmesr »

Ještě jsem si vzpoměl na jednu možnost zajištění postprocesoru pro Vaše stroje v případě , že máte verzi KOVOPROGu 2.7 a vážný zájem. Společnost Peška&Brtna je velmi solidní a jistě Vám vyjde vstříc proto, že vlastní i staré verze s postprocesory pro Vámi uvedené stroje. Myslím, že případná cena Vás nezrujnuje.

Uživatelský avatar
notnob22
Příspěvky: 3
Registrován: 29 zář 2008, 02:00

#4 Příspěvek od notnob22 »

Moc děkuji za vaše rady. Obrátím se tedy na výrobce programu,snad mi nějak vyjde vstříc.Mám verzi 4.03.36 takže je to jedna z těch novějších.Snad to půjde nějak aktualizovat.

Uživatelský avatar
Hardmesr
Příspěvky: 14
Registrován: 09 úno 2009, 01:00
Bydliště: Morava

#5 Příspěvek od Hardmesr »

Měl bych Vás upozornit, na opatrný postup. Nejdříve se zeptejte jestli nebude nějaký problém v případě, že jste Kovoprog zakoupil se strojem. Mám taký divný pocit, že by se to nemělo. Nemám v tom ale jistotu, je to vždy předmětem smlouvy. Já ale nevidím nic v možnosti používání. Při instalaci Kovoprogu a jeho spuštění a kliknutím v horní liště na "Nápověda" zjistíte verzi Kovoprogu a při kliknutí vlevo na trojúhelník vpravo od okénka "stroj" se vám rozbalí všechny použitelné postprocesory které můžete okamžitě použít. Pokud jej neumíte ovládat, zaškolí Vás u tvůrce Kovoprogu, případně někdo, kdo jej má, třeba i já. Ještě přidám, že postprocesor, co Vám schází na SPT32 se dá zakoupit k verzi 4...za cca 8000 Kč, možná i levněji, to je ale o jednání s tvůrcem. Pokud ale tyto stroje trochu znám, tak je výstup stejný jako u SPT16 s jiným počtem nástrojů v dolní a horní hlavě a výstup se dá myslím lehce pro SPT32 upravit na PC, nebo po přenosu programu do stroje na systému. Hardmesr

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“