Rozbrušovačka

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

Rozbrušovačka

#1 Příspěvek od Carel »

Dostala se mi do rukou úhlová bruska o příkonu 2kWatt.Motor je ok,spínač také.Za spínačem je odruš.kondenzátor a v hliníkovém pouzdře zalitý nějaký komponent,asi rozběhový termistor.Nevíte,co to přesně je?Nechci to"kuchat".Motor se pomalu rozbíhá,ale má slabý výkon.
http://img411.imageshack.us/img411/4936 ... xo8.th.jpg

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#2 Příspěvek od Jindra »

No z obrázku nic moc poznat, ale tak velký výkon se používá rozbìhový èlen.Zkus to vyøadit, co pamatuji døíve byly flexi z Bulharska pøi rozbìhu celkem spolehlivì vyhazovali 10A jistiè, tak na to buï pøipraven..

Jindra :wink:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Termistor asi ne,tipuji softstarter.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od zouzel1 »

Je to softstartér, dá se vyřadit, ale musíš být připraven na tvrdý rozběh motoru, který někdy může i vyrazit jistič... žoužel

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#5 Příspěvek od Carel »

Díky za odpovědi.Věděl jsem,že je to na start měkkého rozběhu,ale víte-li,co je to za obvod,nebo součástku?Je to zalité v nějaké dvousložkové hmotě,takže to nahřeji a"vyoperuji".

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#6 Příspěvek od Jindra »

Dej vìdìt jak dopadneš s operací. Osobnì bych to vyzkoušel bez softstarteru
jestli fexa bìží jinak zbyteèná práce.Našel jsem desku z narexky ten èlen byl v háji, ale to bylo dìláno ještì dávno klasicky tryjak a IO ten jsem taky zkoušel kuchat po tìch letech už nevím co to bylo. Mé doporuèení vyzkoušet v pøípadì, že je flexa poøádku zaèít shánìt nový softstarter.

Jindra :wink: hodnì úspìchu

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#7 Příspěvek od Carel »

Tak jsem to vykuchal.Je tam tišťák s SMD komponenty,operák LM358,3tranzistory,pasivní souč.a triac BT....Opravit už to nepůjde.Bylo to zalité epox.pryskyřicí a při "řeznické demontáži" jsem to poničil.Na "tvrdo"jede,ale to nebudu zapojovat,obzvláště,když to není značková úhlovka.Asi by to za chvíli odnesla převodovka,víme,co dnes vyrábí za "měchuřiny".Zkusím do toho nabastlit klasický trikový regulátor.Nebude to zrovna košer,ale na sem tam běžné užívání to stačí.Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#8 Příspěvek od zouzel1 »

Podívej se na datasheet obvodu U2008B... žoužel

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#9 Příspěvek od Carel »

zouzel1 píše:Podívej se na datasheet obvodu U2008B... žoužel
Dík za tip.Zkusím zbastlit,aby se to vešlo do rukojeti.Našel jsem toto:http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ ... 2008B.html

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“