Nabíječka Ni-MH

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

Nabíječka Ni-MH

#1 Příspěvek od Skay »

Vím že tohle téma se tady mele víceméně pořád,ale chtěl bych se zeptat zdali někdo neviděl nabíječku na Ni-MH schopnou nabíjet až 8 článků, ale HLAVNĚ každý samostatně nabíjet nebo vybít aby se srovnali a dali provozovat v serii. viděl jsem IO přímo pro moduly nabiječek, ale ty nabijí zásadně články v serii, a žádný obvod který by hlídal napětí na jednotlivých článcích jsem tam neviděl, takže žádné srovnání se nekoná :cry:

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jirka »

A to chces bastlit nebo kupovat
koupit napr.: http://www.e-conrad.cz/nabijecka-voltcr ... 8+dp76766/
bastlit napr: http://www.solarskit.wz.cz/tinych.html (dole na strance je foto takove nabijecky na 8 clanku)
*****

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Skay »

no spíš bastlit ať vůbec vim na čem sem, aby v těch kupovanejch nebyl usměrňovač s odporem a hrstkou led. indikující leda tak síť a přítomnost článku. BTW to schmetko se mi lítí, a nejspíš to postavim jak jsi uváděl tam dole na stráce, dvě na 8 článků. Díky.

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od denwistr »

stavěl tu někdo tuto nabiječku http://www.solarskit.wz.cz/tinych.html a jestli jo jste spokojeni? Já ji mam doma ale moc se mě nezdá doba nabíjení

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od jade »

Mám ji postavenou a jsem s ní maximálně spokojen. Chce to poměrně tvrdý zdroj, napájím to spínaným stabíkem z 12ti voltové autonabíječky.
Na výstup doporučuju připojit ampérmetr, za prvé kvůli kontrole nabíjecího proudu a za druhé vidím podle "cukání" ručičky, jak to funguje 8-)
Přílohy
Nabíječka.jpg
(124.22 KiB) Staženo 213 x

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#6 Příspěvek od RADAR-06 »

denwistr píše:stavěl tu někdo tuto nabiječku http://www.solarskit.wz.cz/tinych.html a jestli jo jste spokojeni? Já ji mam doma ale moc se mě nezdá doba nabíjení
taky ji mám, řekl bych že, je dobrá
ale nabyl jsem podobného přesvědčení, ale určitě je lepší než ta z lidlu za 150Kč (z té jsem použil krabičku-velmi úspěšně) :wink:

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od denwistr »

já to krmím adaptérem z usb rozbočovače dává 2A z důvodu ze sem měl články odlišné kapacity tam mám přepínání proudu.Ale ten čas nabijení se mě nezdá 2500mA baterka je nabita za 6 až 8 hodin při proudu 160mA měřil to z vás někdo uté své?
Přílohy
DSC00055.JPG
toto je můj výtvor
(89.73 KiB) Staženo 165 x

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od jade »

Co umí pěkného ty červené ledky?
Nemá to stabilizaci proudu, tak teče do různých článků různý proud. Proto ten Ametr. Nemůže z toho plynout nepřesnost při výpočtu doby nabíjení?

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od denwistr »

to je indikace nabíjení ty zelený jsou vybíjení sem tam je nechávám formátovat
no to by možná mohlo mět vliv to by se dalo zjistit že nechám nabíjet jen jeden článek

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od JirkaRCK »

Potřeboval bych poradit s podobným problémem. Nechci zakládat nové vlákno, tak to hodím sem. Potřeboval bych vyrobit nějakou jednoduchou nabíječku 6ti NiCd/NiMh tužkových baterií v sérii (7,2V akumulátor do modelu). Na internetu jsem našel toto schema, jak bych ho měl upravit pro 6 baterií? Stačilo by vyhodit odpor 100R 4W? http://www.danyk.wz.cz/nimhnicd.html

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Udělej si raději něco takového Rychlonabíječka NiMH akumulátorů s MC 33340 nebo jinou s tímhle obvodem. Napasuješ si to jak potřebuješ a bude to určitě spolehlivější.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od jade »

Tuhle jsem též stavěl (s MC33340), často mi ukončuje nabíjení hned na začátku, prostě si musím prvních 10 minut ohlídat. Jinak OK.
Trochu mi vadí nemožnost vypnout časovač. I když po 3 hod. nejsou články ještě nabité, tak se nabíječka stejně vypne.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Já stavěl 3 a chodí bez problémů všechny. Chce to mít silné a krátké přívody k baterkám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
denwistr
Příspěvky: 158
Registrován: 08 lis 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od denwistr »

jade Tak sem nechal nabíjet jen jednu baterku doba nějakých 5 hodin při 160mA asi budu muset změřit nakolik je nabitá

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#15 Příspěvek od Atlan »

Tuhle jsem též stavěl (s MC33340), často mi ukončuje nabíjení hned na začátku, prostě si musím prvních 10 minut ohlídat.


Moze to byt tim ze bud su baterky uz na figu , alebo ta mas iny problem......

Odpovědět

Zpět na „Poradna“