Zapojení hledáčku ze Sony CCD-F375E

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

Zapojení hledáčku ze Sony CCD-F375E

#1 Příspěvek od Andrea »

Zdravím.
Nemá prosím někdo dokumentaci k hledáčku z výše zmíněné kamery? Stačí i význam těch 6 vodičů co z něj vedou. Ráda bych zkusila na té piditelevizi něco zobrazit :)
Předem díky.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

http://www.leeland.net/socaviasdi.html

nebo

Video Viewfinder Connector eg DXC-3000, MX3
1 Gnd (12v return)
2 Rec/Tally Out
3 (spare)
4 VF Video Out (G)
5 Battery Indicator, Out
6 VF Video Out (X) 1v p/p
7 + 12v out (10.6~17v, 3A)
8 (spare)

není to totéž, ale dá se najít gnd, +Ucc, tím naskočí žhavení a vn, pak zkusíš kde to něco dělá na videosignál. Ostatní jsou podružnosti.
Až si pořídíš větší garsonku, podebatujeme o Elektronika VL-100 :twisted:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Jinak za nějakých 8-15 ojro se dá na webu zakoupit service manual pro celou kameru a pak je to jednoznačné.
Ale myslím že cena dokumentace pak převýši zbytkovou cenu jedné možná i dvou mikrotelevizek :(

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Dík, ale za 8-15 ojro mi to nestojí. Nicméně je v něm stejná obrazovka jako v tom odkazu a skutečně, 1 a 2 jsou napájení. Už svítí obrazovka :) Akorát nějak bliká. Musím splašit zdroj videosignálu. Pin 4 je katoda LEDky indikující RECording. Zbývají 3 nožičky.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Já bych 15 ojro taky vložil do kulturnějšího statku.
Blikání může způsobovat houpání ss úrovně videozesilovače při absenci signálu. Pouštíš tam tolik, kolik tam pouštěla kamera (6V)?
Myslel jsem, že zdroj signálu (Rodinná pouta :twisted: ) se už klepe na druhým konci BNC-áku :D
Fotku sem hodit nemůžeš?
http://www.plcdrives.com/forum/f34/sony ... out-25498/ - chlapci řešili přesně stejné problémy před 4 lety, můžeš jít v jejich šlápotách i co se týče overbright :roll:
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 07 říj 2008, 11:24, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Pouštíš tam tolik, kolik tam pouštěla kamera (6V)?
Pouštím tam 6V, bere si to 135mA, kolik tam pouštěla kamera nevím.
Crifodo píše: Myslel jsem, že zdroj signálu (Rodinná pouta :twisted: ) se už klepe na druhým konci BNC-áku :D
Cože jaká pouta, to je nějaké S/M? 8O
Crifodo píše: Fotku sem hodit nemůžeš?
Pro Tebe klidně deset :wink:
(Pod tím fialovým sanyem je IO XRA7147F)
Přílohy
hledacek1.jpg
(53.64 KiB) Staženo 469 x
hledacek2.jpg
(58.17 KiB) Staženo 450 x
hledacek3.jpg
(51.19 KiB) Staženo 463 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

RP-čka jsou jakýsi dekadentní seriál, já na sebe TV nepouštím, ale (myslím že) Ekkar o tom onehdy pohovořil.
Zkus stáhnout Ucc na 5V, možná že kamera do toho cpe míň o nějakou filtraci.
PAL kompozitní vytáhneš z kdejakýho DVD nebo Nvidie, ne?
Z těch fotek jsem volaký zmätený, nemůžeš to natočit do posice a la
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ ... 03_1320908 ?
bude to asi hodně podobné.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:RP-čka jsou jakýsi dekadentní seriál, já na sebe TV nepouštím, ale (myslím že) Ekkar o tom onehdy pohovořil.
Zkus stáhnout Ucc na 5V, možná že kamera do toho cpe míň o nějakou filtraci.
PAL kompozitní vytáhneš z kdejakýho DVD nebo Nvidie, ne?
Z těch fotek jsem volaký zmätený, nemůžeš to natočit do posice a la
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ ... 03_1320908 ?
bude to asi hodně podobné.
Při 5V se objeví vodrovné proužky, něco jako zpětné běhy.
DVD ani Nvidii tu nemám, ani doma :oops: Ale mám doma XT s EGA a ta má kompozit výstup :)
Obrazovka je tam stejná jako v linku, ale elektronika je zjevně jiná.
Přílohy
hledacek4.jpg
(53.57 KiB) Staženo 481 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:Ale mám doma XT s EGA a ta má kompozit výstup :)
:twisted:
ty chceš datlovat na XT s hledáčkem přilepeným k hlavě leukoplastí??!!??!!
:pako: :D
tak si zkus ještě opatřit vrak handycamu bez hledáčku :roll:
přiznej se, že budeš teprve shánět vidicon?
je to přejaseno protože nesedí ss úrovně ze zdroje signálu, viz poznámka u těch chlapců...
Napřed bych zkusil napodobit provozní podmínky a až pak bych vyráběl další problémy.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše: :twisted:
ty chceš datlovat na XT s hledáčkem přilepeným k hlavě leukoplastí??!!??!!
:pako: :D
Jak to děláš, že mě vždycky hned prokoukneš?
Crifodo píše:tak si zkus ještě opatřit vrak handycamu bez hledáčku :roll:
přiznej se, že budeš teprve shánět vidicon?
V té kameře byl CCD snímač, s tím si chci také někdy zkusit pohrát. Myslíš asi tohle:
Přílohy
optika+CCD.jpg
(65.79 KiB) Staženo 451 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:s tím si chci také někdy zkusit pohrát.
Na světě existuje zvláštní kasta lidí, schopných konstruovat šílená monstra s přídavkem poetiky a dosáhnout toho, že po stisknutí tlačítka pravou rukou se sepne solenoid, pustí vzduch do turbíny, roztočí dynamo, pohoní motor, nastartuje dieselový motor, skácí strom a ten přes systém pák podrbe kostruktéra za levým uchem. Jsou to tzv. pábitelé, ale znám jen jednoho jediného, kterého to živí: Petr Nikl :D

CCD čip není tak úplně k CRT stylový, chtělo by to něco na
tomhle principu. CCD pracně z nějakých 1000x800 px udělá jakobarevný RGB obraz, pak se zpatlá do YUV a ten do analogového kompozitu a ten pak do čb hledáčku :barf:
S tím vrakem bude honička, bez dokumentace obzvlášť.. ale jestli máš dlouhý zimní večery v pustině :roll: spuštění bývá podmíněno samotestem že všechny funkční celky jsou v pořádku, čidla čidlujou, stěrače stírají. pak je otázka expozice a spolupráce s tím a oním...
Rozumnější se mi jeví použití malé čb mikrokamerky s výstupem video a propojení do celku, takhle to někdo používá třeba pro nahlížení do dutin nebo za roh.
No a nebo na ten příjem naší milé TV :twisted: zrovna dneska jsem dostal výzvu k doplacení 75,- které prý dlužím ČT za roky 2005-7! uvažuju, jestli tohle je kapka kterou přeteče pohár :evil:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:CCD čip není tak úplně k CRT stylový, chtělo by to něco na
tomhle principu. CCD pracně z nějakých 1000x800 px udělá jakobarevný RGB obraz, pak se zpatlá do YUV a ten do analogového kompozitu a ten pak do čb hledáčku :barf:
S tím vrakem bude honička, bez dokumentace obzvlášť.. ale jestli máš dlouhý zimní večery v pustině :roll: spuštění bývá podmíněno samotestem že všechny funkční celky jsou v pořádku, čidla čidlujou, stěrače stírají. pak je otázka expozice a spolupráce s tím a oním...
Rozumnější se mi jeví použití malé čb mikrokamerky s výstupem video a propojení do celku, takhle to někdo používá třeba pro nahlížení do dutin nebo za roh.
Já ten CCD nechci propojovat s hledáčkem, to jsem tu kameru nemusela rozebírat, protože hledáček hledal. Spíš chci ten CCD připojit přes párMSPS A/D převodník k FPGA a zkusit obraz zdigitalizovat. Jsem prostě zvídavá, nestavím perpetum mobile, jen mě zajímá jak věci fungují.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Andrea tak nějak zhruba píše:Já ten CCD nechci propojovat s hledáčkem. Spíš chci ten CCD připojit přes párMSPS A/D převodník k FPGA a zkusit obraz zdigitalizovat. Jsem prostě zvídavá, nestavím perpetum mobile, jen mě zajímá jak věci fungují.
Ach tak, to je jiná. Akorát nevím, jestli střeva od kterých se vědomě zříkáš dokumentace půjdou rozchodit tak efektivně jako kdybys pořídila rovnou čip s dokumentovanou funkcí. Jestli se to jedná o barevný obraz, tak byl lepší RGB vrak, jestli ti stačí čb, tak by byl jednodušší modul čb, i na řízení. Ne že by tvoje cesta byla vyloučená, ale připomíná to prosektora, který si pro větší efekt nasadí zamaštěné brýle :roll:
Co s tím výstupem z FPGA pak dál? rozpoznání xichtů? navigace robota k ledničce s martini? :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Co s tím výstupem z FPGA pak dál? rozpoznání xichtů? navigace robota k ledničce s martini? :roll:
Co s výstupem? Nic, jen tak to zkusit, získat zkušenosti. A v ledničce není martiny ale Havana Club Anejo Blanco :P

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

madonna mia, jak dlouho chceš sbírat zkušenosti?? není ti už 16, už musíš být napučená jak houba :twisted: !!
koukej už vydávat plody!
A destiláty přece dáma nepije :( to nech tatínkovi.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“