Nenalezení partition pøi prvním formátu novýho disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
SHaaT3k

Nenalezení partition pøi prvním formátu novýho disku

#1 Příspěvek od SHaaT3k »

Ahoj,mam nový WD LOW NOISE WD10EVCS 1TB SATAII/300 16MB 7200 a po naètení Win XP sem ho chtìl sformátovat ale ve správci diskù mi to ukazuje že jde sformátovat jen 33MB èást, ostatní místo se mi nezobrazí a tudíš ho nemùžu naformátovat.Skoušel jsem i partition magic ale uplnì to samí.
Hlási mi to "Disk error #631,Can´t find current partition".

V BIOSu u popisu disku se mi zobrazi všechny popožky kromì udání velikosti, tam je napsaná hodnota nula.
Pøejumperování na enabled/disabled spread spectrum a ani na SATA150 nepomáhá.Motherboard je MSI K9N SLi-2F - nForce570 SLi, DualCh DDR2 800, 2xPCIe x16, SATA II RAID, 2xGLAN, 8ch audio, scAM2

Snad alesoò nìkdo nìjakou radu, tonoucí se stébla chytá

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Skus novy BIOS. Programatori BIOSov su zrejme nepoucitelni...

Uživatelský avatar
lubomikl
Příspěvky: 8
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od lubomikl »

ahoj....podobny problem sme maly s kamaratom ktory si kupil novy disk a tiez mu to nechcelo naformatovat cele,vzdy mu naslo max.iba polovicu disku.po zistovani a patrani sme prisli na to ze pouzival xp servis pack1 ci nahodou aj ty nemas tento problem.ak som moc neporadil bola aspom snaha:-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Já mám zkuŠenost, že pomocí XP SP1 vše lze provést. Přesně řečeno, nemá to vliv na formátování. Mé se stalo u Samsungu 1TB, že se stále ukazovalo jen 160 GB a skončilo to na druhý den u reklamace, kdy mi dali okamžitě jiný (nový) harddisk a pak vše šlo normálně s XP SP1.
Dávat kvůli tomu nový BIOS na novou desku je blbost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ked ukazuje BIOS nulu, tak je problem bud v BIOSe alebo v disku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Jo, to je pravda. Řekl bych, že to bude v harddisku. Takže zkusit ho ještě na jiném PC a pak to bude potvrzené. Na webu výrobců bývají utilitky na ověření disku z diskety nebo cédéčka.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“