Plazma/LCD

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
efi55
Příspěvky: 179
Registrován: 08 čer 2008, 02:00
Bydliště: Častá

Plazma/LCD

#1 Příspěvek od efi55 »

Mohli by ste mi poradiť aký televízny prijímač kúpiť.
Či plazmu alebo LCD uhlopriečka 106cm.
Výhody a nevýhody.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

efi55 píše:Mohli by ste mi poradiť aký televízny prijímač kúpiť.
Či plazmu alebo LCD uhlopriečka 106cm.
Výhody a nevýhody.

Ďakujem.
ja už na to nemam silu odpovidat

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

LCD v tehle uhlopricce jsem jeste nevidel poradne hrat.
Doporucit ?
Bez do prodejny, nech si predvest telku na signale, na ktery se budes nejcasteji divat (DVB-t, sat, analog ? ) a vyber podle obrazu. Obraz je u techto TV proste jiny a musis vybrat co se libi tohle.
Me se libi plazmy Samsung, mam ji doma a hraje super (satelit je hlavni zdroj, CSlink je ok, Nova HD je super)
Co se me nelibi jsou LCD Phlips (obraz na bliti ze vseho), Zcela hnusne jsou Gogen (to snad ani neni obraz) a LCD Sony za tu cenu taky zadnej zazrak (ale to je jen muj nazor).

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

kozoka píše:
efi55 píše:Mohli by ste mi poradiť aký televízny prijímač kúpiť.
Či plazmu alebo LCD uhlopriečka 106cm.
Výhody a nevýhody.

Ďakujem.
ja už na to nemam silu odpovidat
Ani se nedivim a to nemas prodejnu :)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Na tému plasma versus LCD stačí trochu hľadať a nájdeš. Netreba na to nové vlákno.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... plazma+lcd
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kozoka »

RadekB píše:LCD v tehle uhlopricce jsem jeste nevidel poradne hrat.
Doporucit ?
Bez do prodejny, nech si predvest telku na signale, na ktery se budes nejcasteji divat (DVB-t, sat, analog ? ) a vyber podle obrazu. Obraz je u techto TV proste jiny a musis vybrat co se libi tohle.
Me se libi plazmy Samsung, mam ji doma a hraje super (satelit je hlavni zdroj, CSlink je ok, Nova HD je super)
Co se me nelibi jsou LCD Phlips (obraz na bliti ze vseho), Zcela hnusne jsou Gogen (to snad ani neni obraz) a LCD Sony za tu cenu taky zadnej zazrak (ale to je jen muj nazor).
Plazmy Samsung jsou největší šroty. Jasně maš to doma tak je to nejlepší. A lCD Sony maji jední smala vlastní pprocessor (Bravia engine...) ostatní taiwan. Co se týká těch Philipsů tak levných do 15 tis. Ale ty draší sou hodně dobré

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

kozoka píše:
RadekB píše:LCD v tehle uhlopricce jsem jeste nevidel poradne hrat.
Doporucit ?
Bez do prodejny, nech si predvest telku na signale, na ktery se budes nejcasteji divat (DVB-t, sat, analog ? ) a vyber podle obrazu. Obraz je u techto TV proste jiny a musis vybrat co se libi tohle.
Me se libi plazmy Samsung, mam ji doma a hraje super (satelit je hlavni zdroj, CSlink je ok, Nova HD je super)
Co se me nelibi jsou LCD Phlips (obraz na bliti ze vseho), Zcela hnusne jsou Gogen (to snad ani neni obraz) a LCD Sony za tu cenu taky zadnej zazrak (ale to je jen muj nazor).
Plazmy Samsung jsou největší šroty. Jasně maš to doma tak je to nejlepší. A lCD Sony maji jední smala vlastní pprocessor (Bravia engine...) ostatní taiwan. Co se týká těch Philipsů tak levných do 15 tis. Ale ty draší sou hodně dobré
Ne, pozor, tak to neni, tuhle techniku neprodavam a je me to celkem fuk, ale proste v cenove hladine do ktere jsem byl nyni ochoten jit se me obraz libil nejvic na tech zdrojich signalu, ktere sleduji. mam ji doma, ano ale proto, protože se mě libil její obraz.
Zato jsem byl u zakaznika instalovat satelitni prijimac a obraz na jeho bravii se me ani trosku nelibil. Ani trosku. Muze mit vlastni procesor, ale obraz byl hnus. svisle prechody roztrepane, v obraze ctverecky (nebylo to kompresi, bylo to i pri HD vysilani Sky UK !) a treba ja osobne bych pres 25tis za TV nedal. Takze trebas me osobne ten Samsung vyhovuje.

Take jsem psal "ME SE LIBI" .Nepsal jsem JSOU NEJ A URCITE KUP TUHLE.

A osobne si myslim ze o moc vetsi castku dotycny nebude chtit investovat, ale mozna se mylim.

A delam v jinem oboru nez je servis a prodej LCD-PLAZMA. Takze nevim co je uvnitr, nevim jak moc se to sere nebo nesere, muzu videt jen to, jak to hraje. A to bohuzel zrovna to SONY ee.

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#8 Příspěvek od freediver »

Suhlasim s "kozoka". Plazmy Samsung su otrasne. Sam som jednu mal,nebola vobec lacna a som rad,ze som sa jej zbavil!!! Teraz mam LCD Philips a som maximalne spokojny. Ak niekto strasne tuzi po plazme,nech si kupi Pioneer to je ozaj plazma na urovni,ale aj stoji...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

freediver píše:Suhlasim s "kozoka". Plazmy Samsung su otrasne. Sam som jednu mal,nebola vobec lacna a som rad,ze som sa jej zbavil!!! Teraz mam LCD Philips a som maximalne spokojny. Ak niekto strasne tuzi po plazme,nech si kupi Pioneer to je ozaj plazma na urovni,ale aj stoji...
Pioneer je moc predrazený... stejně zkončily z vyrobou panelů a budou je kupovat od panaku

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od cabernet »

kozoka píše:
RadekB píše:LCD v tehle uhlopricce jsem jeste nevidel poradne hrat.
Doporucit ?
Bez do prodejny, nech si predvest telku na signale, na ktery se budes nejcasteji divat (DVB-t, sat, analog ? ) a vyber podle obrazu. Obraz je u techto TV proste jiny a musis vybrat co se libi tohle.
Me se libi plazmy Samsung, mam ji doma a hraje super (satelit je hlavni zdroj, CSlink je ok, Nova HD je super)
Co se me nelibi jsou LCD Phlips (obraz na bliti ze vseho), Zcela hnusne jsou Gogen (to snad ani neni obraz) a LCD Sony za tu cenu taky zadnej zazrak (ale to je jen muj nazor).
Plazmy Samsung jsou největší šroty. Jasně maš to doma tak je to nejlepší. A lCD Sony maji jední smala vlastní pprocessor (Bravia engine...) ostatní taiwan. Co se týká těch Philipsů tak levných do 15 tis. Ale ty draší sou hodně dobré
Nazdar majstri,

a uz to tu mame... Jeden tvrdi, ze Samsung plazmy su no.1, iny ich nemoze. Sto ludi, sto chuti.
Ty, co si chces nieco kupit, vypocuj alebo zhliadni si vela takychto nazorov, lebo ti pomozu pri kupe. Nakoniec sa vsak rozhodni podla vlastneho svedomia. Urcite sa vsak nedaj nikym ovplyvnit.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Ale no tak, to vazne neumite cist ?
Nikdo nepsal ze plazma Samsung je No1 :)

Doporuceni nebylo zadne, teda bylo jen to, ze si ma zajit nekam do prodejny a tam si to nechat predvest na signale, na ktery bude cumet nejvic. Tot vse. Kazdemu se libi neco jineho, nevime nic o cene, kterou je do toho ochoten vrazit, proste nic.

A s tim samsungem - byl to jen muj nazor, proste se libi me, ale nikde jsem netvrdil, ze se bude libit i nekomu jinemu. Zase ale treba LCD Sony Bravia (a pro uplnost zjistim presny model) se me zcela nelibila. Stejne tak levne Philipsy.

Tak cus.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Jindra2 »

Hodně taky závisí na nastavení obrazu uživatelem, mám LCD Samsunga a ten má mraky možností nastavení, proto taky po koupi byl u něj nastaven mod pro prodejnu a pak si uživatel nastaví vlastní.
Jindra

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od MartyAA »

Jdi se podívat do nìjaké velké prodejny a nech si tam pustit stejný zdroj signálu a uvidíš sám. Samozøejmì každá telka má spoustu rùzných nastavení, ale v základu uvidíš na první pohled jestli se ti to líbí a nebo ne..

Mám doma tu nejmenší plazmu od Paòáka (37PX80) a jsem s ní naprosto spokojenej a když jsem jí kupoval tak byla za bezkonkurenèní cenu.
MaRtY

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od kozoka »

MartyAA píše:Jdi se podívat do nějaké velké prodejny a nech si tam pustit stejný zdroj signálu a uvidíš sám. Samozřejmě každá telka má spoustu různých nastavení, ale v základu uvidíš na první pohled jestli se ti to líbí a nebo ne..

Mám doma tu nejmenší plazmu od Paňáka (37PX80) a jsem s ní naprosto spokojenej a když jsem jí kupoval tak byla za bezkonkurenční cenu.
Px80 je hodně dobrá

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zrovna teď jsem řešil stejnou otázku. Řekl jsem mu, ať si vybere tu, co se mu bude líbit obrázek (měli tam jednoho Samsunga, tak snad ten) a jako "filtr kostiček " stačí, když si sundá brýle.

Takový óčko na 82cm LCD přes digitv je takovej humus, že jsem rád, že mám klasickou 100Hz CRT. Ta moderátorka měla tvar obličeje jak na IQ-151 s 64x64 bodů grafikou a i na statickým obrázku byl kolem všech titulků ocas z kostiček. No fuj, fuj, fuj .
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“