Amway

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Váš názor?

Super věc
1
2%
Pyramida
51
98%
 
Celkem hlasů: 52

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Amway

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Máte někdo zkušenosti s touto záležitostí? Jedná se zhruba o to, že přesvědčíte své okolí, aby si kupovalo (levněji) věci přes internet, a dostanete za to nějakou provizi. Prý se tak dá docela dost slušně vydělávat. Nicméně známí ani ujo Google se o tom většinou moc pochvalně nezmiňovali. Co na to říkáte vy? Byl jsem na schůzce, kde mi byl celý princip vysvětlen a nejedná se o letadlo, jak se na první pohled zdá (prý). Jo a názorů typu kamarádka to zkusila a je to blbost jsem slyšel dost. Potřeboval bych, aby se k tomu vyjádřil někdo, kdo se tím opravdu zabýval. Dík.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Tak to jednoducho skús a budeš mať svoj VLASTNÝ POZNATOK. A máš to bez "typu kamarádka to zkusila a je to blbost".
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

jandu píše:Tak to jednoducho skús a budeš mať svoj VLASTNÝ POZNATOK. A máš to bez "typu kamarádka to zkusila a je to blbost".
No, zkoušet to nebudu. Sice to znělo VELICE zajímavě, ale trochu to připomínalo ono pověstné lítání pečených holubů do úst. Možná to funguje, ale možná taky ne.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Ti první jsou dnes na špici pyramidy aTi posladní už nemají koho uhnat.Kdo dřív přijde,ten dřív krade.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Kdyby ty věci (byl jsem taky několikrát lákán do pyramidy multi-level-marketingu) byly tak ekologický, jak se tvrdí, nevyráběla by je mateřská firma někde ve třetím světě, ale doma na dvorku, aby dávala práci občanům svýho státu, kde platí daně. Místo toho se v "civilizovanějších" krajinách tyto sra*ky pouze plní do obalů a polepují etiketami. V bývalém zaměstnání jeden z úředníků nákupu dokázal přesvědčit vedoucího, že nákupem této značky na čištění strojů se mnoho ušetří - takže měl provizi v řádu desetitisíců za KAUF - ale pak se s tím nemyly ani schody do dílny, protože na ten mastný šmír z prachu a oleje to prostě nefungovalo...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

To jsem kdysi od někoho dostal odmašťovadlo na motory od jedné takové firmy. Mylo to skvěle, po uschnutí se ofoukal prach, co z toho zbyl, vyčištěno, odmaštěno. Jen to chtělo mít všechny sací otvory dobře zakryté, ten prach ucpával vzduchový filtr.
Pak jsem na to nějak zapomněl a asi po roce chtěl znovu použít. Už to nefungovalo. A to nabízeli rovnou balení po 200 litrech, že za to ostatní mi urvou ruce, že to rychle prodám...
Kdyby to bylo k mání v malém balení v drogerii, třeba s tím, že po otevření to má omezenou dobu použitelnosti, asi bych to bral - čerstvé to skutečně fungovalo. Ale nevím, za jako dlouho to fungovat přestalo. To vylučuje kupovat to ve velkém, a když, tak rychle rozprodat. Do toho bych nešel: přijít o zákazníka či kamaráda lze takto velmi snadno.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

EKKAR píše:Kdyby ty věci (byl jsem taky několikrát lákán do pyramidy multi-level-marketingu) byly tak ekologický, jak se tvrdí, nevyráběla by je mateřská firma někde ve třetím světě, ale doma na dvorku, aby dávala práci občanům svýho státu, kde platí daně. Místo toho se v "civilizovanějších" krajinách tyto sra*ky pouze plní do obalů a polepují etiketami. V bývalém zaměstnání jeden z úředníků nákupu dokázal přesvědčit vedoucího, že nákupem této značky na čištění strojů se mnoho ušetří - takže měl provizi v řádu desetitisíců za KAUF - ale pak se s tím nemyly ani schody do dílny, protože na ten mastný šmír z prachu a oleje to prostě nefungovalo...
Já to používám, na praní, na nádobí a na podlahu. A matrošem ze žumpy zalévám zahradu. Nevím jak teď, ale dřív to ekologické bylo, když s tím myli racky zaprasené ropou z nějakého ExonValdeze. Dřív ale dish drops byly čiré, teď jsou zelené.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Teď už nenabízí jen drogerii, ale i zdravou výživu, doplňky stravy, elektroniku, je možné přes ně platit Kyslíkům a prý se připravuje i možnost placení benzínu. Ty doplňky stravy prý používají ve Spartě, Slavii a samozřejmě všechny americké sportovní týmy.
NICMÉNĚ: v městě X je v sobotu seminář o tomto druhu podnikání, vstupné 300,-. Pokud bych se do toho chtěl pustit, nabízí mi za vratnou zálohu 2900,- balíček, kde jsou různé knihy, CD, prostě rady do začátku. Sice je to prý se zárukou, ale proč tak vysoká záloha, když by stejně znali mou adresu... prostě podivnost. Všechny weby této společnosti se skrývají pod různými nelogickými adresami a přístup je vždy zaheslovaný - heslo se dozvíte u člověka, který vám spolupráci nabídl, jinak se tam nedostanete. A to se nezmiňuju o tom, co je možné se o této firmě dozvědět od lidí.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Kamarád to AMWAY zkoušel asi před 10ti lety a nezbohatl. A v krámu v Plzni,kde to sídlilo,se teď prodávaj krby.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od brtnik »

Mám doma na zvonku nalepenu cedulku zaèínající tìmito slovy:

Žádáme všechny komunisty, Jehovisty, Amwaisty a jiné "obchodní zástupce", aby na nás nezvonili. Co potøebujeme to máme, co nemáme, to nepotøebujeme...

Nefunguje to, stejnì zvoní :? ale vystihuje to zaøazení Amw. mezi nebezpeèné sekty. Chování jejich "komunity" splòuje všechny znaky sekty, vèetnì vymývání mozkù, rozpadu všech mezilidských vztahù, psychologického deptání a dehonestace "odpadlíkù" atd. Žijí ve svém svìtì, jejich "školení" o "produktech" je skuteènì zážitek pro silné povahy a dá se vygooglit i pár záznamù, které nepotøebují komentáøe. Razím heslo - co potøebuji, vyhledám s sám, vše co ke mnì "pøijde" s nabídkou samo, stojí vìtšinou za :puke: a bohužel se mi to stále potvrzuje...
To Andrea - DishDrops je jediné, co fungovalo i když teï po tom "pøebarvení" mám pocit, že Jar to zvládá stejnì...

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#11 Příspěvek od Devo70 »

Asi 15 rokov dozadu nás šiel plný autobus do Bratislavy. Na malom štadióne pán XYZ obecenstvo pochádzajúce zo všetkých možných kútov Slovenska presviedčal, ako zbohatol na predaji čistiacich prostriedkov. Výrobky super kvalitné, na čistenie či umývanie stačila kvapka. Celá tá sláva bola zavŕšená nákupom testovacích balíčkov za 2000,-Sk. Ja ako jediná čierna ovca som si balíček nekúpil, bo som tým blábolom neuveril, že je to možné predať . Ostatní plní optimizmu sa doma pustili do predvádzania výrobkov svojim známym. Pokiaľ viem nikomu sa nič nepodarilo predať, zúčastneným pri zahlásení ceny jednotlivých výrobkov padla sánka. Takže všetko ostalo im doma na vlastnú spotrebu. :D

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#12 Příspěvek od dolac »

Lukas, vyser sa na to. Kamarát to robí už vyše 10 rokov, stále si verí, ale pokiaľ viem, zatiaľ nezarobil nič.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jistě že se na to vyseru, ale ten borec, co o tom vykládal, ten teda uměl manipulovat s lidma. Odešel jsem úplně nadšený... V životě by mě nenapadlo, že si nechám tak vymýt mozek, ale ono to opravdu funguje :tlucek:
Ona ta anketa vyzerá celkem jednoznačně :lol:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#14 Příspěvek od PeteBurns »

Zaujímavá téma :twisted: myslel som že to je žart, vôbec sa mi nechce veriť že ešte dnes niekto môže s úplnou vážnosťou na takéto nezmysly lákať ľudí, jedine nejakých 🤐, ved predsa s takýmito 🤐 bol boom pred vyše 10timi rokmi, našlo sa zopár mojich kamarátov čo tomu uverili, pustili sa do toho s vervou, po pár rokoch namiesto sľubovaných peňazí zostali úplne finančne na dne, minuli všetko čo mali, no bolo im to prd platné..voľajako si zabudli uvedomiť, že pyramída funguje iba pre tých navrchu :twisted: čiže tých hajzlíkov čo všetok voľný čas venujú kurzom ako bežných poctivých ľudí oblbnúť, čo im na počudovanie veľakrát vyjde :roll: no bodaj by nie, ked prídu nahodení, na novom fáre, vo veľkom štýle, samozrejme za všetko vdačia tomu čo ponúkajú aj ostatním, ved im samozrejme ide predovšetkým o ľudí :D Pretože som dobre vedel aký je to blud, ani som od kamošov na ich naliehanie nič nekúpil, za tie ceny mali čo robiť aby aspoň raz do roka čosi predali, jediné na čo si spomínam bol další kamoš, ktorý od jedného z nich kúpil vysokokvalitný, ekologický a zdravotne úplne nezávadný čistiaci výrobok, vraj na umývanie predmetov, vlasov, tela, zubov atd atd..kamoš sa osprchoval a umyl si zuby, vraj ho potom ešte dva dni hlava bolela :rofl:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Lukas-Peca píše:Odešel jsem úplně nadšený... V životě by mě nenapadlo, že si nechám tak vymýt mozek, ale ono to opravdu funguje :tlucek:
tak to je už asi tak 18 let vidět i na volbách :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Amway, to je ta firma, která pásla i Šárku Grossovou?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“