ponyprog

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

ponyprog

#1 Příspěvek od roland »

Dobrý deň. Potreboval by som pomôcť. Skúšam programovať atmegu 8 a používam program PONYPROG. Mal som programátor urobený cez serial ale aj cez LPT port. A vždy, keď dám "write program", mi to spravý do 25%, potom sa to prepne na "verying", ktoré mi spravý do 100% a potom mi vypíše"Write failed". Prosím poradte mi.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

A přečíst ten čip jde?

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#3 Příspěvek od roland »

Nejde. Mi to stále vypisuje "Device missing or unknown device".

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

roland píše:Nejde. Mi to stále vypisuje "Device missing or unknown device".
A kterou verzi programátoru máš postavenou?

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#5 Příspěvek od roland »

najprv som mal túto cez serial, ktorá mi išla len po 25%:
http://sajiduc.blogspot.com/2008/04/beg ... mming.html
potom som vyskúšal cez lpt, ktorá nešla vôbec.("Device missin or unknow device"):
http://www.qsl.net/ba1fb/avrisp.gif

A teraz mi nejde ani ten prvý cez seriový port.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

A procesor máš při programování napájený 5V a ještě nebyl programován (měněny fuse bity)?

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#7 Příspěvek od roland »

-napájaný je 5V.
-programovaný už bol, ale bolo tam len 25% programu

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

roland píše:-napájaný je 5V.
-programovaný už bol, ale bolo tam len 25% programu
A co ty fuse bity, ty nejsou měněné?

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#9 Příspěvek od roland »

ja iba začínam programovať, takže ešte neviem čo sú to fuse bity. :oops:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

No to jsou takový ty konstatnty, kterýma se například blokuje obsah paměti proti čtení, nastavuje režim programování atd - RTFM!!!!RTFM!!!!RTFM!!!!RTFM!!!!RTFM!!!!RTFM!!!!RTFM!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#11 Příspěvek od roland »


Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

roland píše:ja som to robil podľa tohto:
http://www.flightsim.com/cgi/kds?$=main/howto/mind.htm
K bodu 7 si se dostal (to je to nastavování fuse bitů)?

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#13 Příspěvek od roland »

ono mi to skapalo pri 6. bode (write), tak potom som vyskúšal ísť ďalej. Na 7. a to som spravil podľa obrázku, ale aj ten 7. bod(fuse bits) mi nešlo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Vím , že Ti to mnoho nepomůže , ale problémy používat programátory k vypálení programů do uPC mne provázejí také . Víš , připadá mi to , že si autoři jen honí trička před kolegy z branže . Postavil jsem snad šechny programátory z AR a jeden podle knihy od Matouška . Nejvíce jsem byl spokojen s JDM PIC od Belzy , ačkoliv ten za mládí aspiroval na Nečáska . To byl člověk , který kdysi v dávnověku posbíral různá zapojení a vydal je za bolševika knižně . Když se něco z těchto zapojení podařilo rozchodit , tak to byl svátek , ale zpět . JDM PIC podleBelzy jsem postavil a dodal k němu program od dovedy . To jsou stránky pro Tebe a ještě stále i pro mne . www.doveda.cz Tam se dočteš zkráceně a lidsky o různém nastavení -pro nás laiky -pomocných funkcí uPC . Takže jsem stáhl Ic-prog a spolu to chodí . Mám vyřešeny 12C a 16F84 , 628 . s AT je větší problém . Programátor od Matouška chodí dobře s programy v hex , ale ty , které jsou v tex ťáku to neumí . To JDM umí . Tady je jedna specialita , kterou jsem poznal po roce . Sám jsem komunikoval přímo s Matouškem , ale ten mne odbyl . Dnes chápu , že musí mnoho napsat pro mnoho zrní . Co ale nepochopím , je přítomnost lidí na těchto výborných stránkách , kteří se ohánějí tím , že musí vše prodat . No když to dělají tak asi mají profit za to větší , než právník , o kterém se zmiňují . Ale zpět k Matouškovu programátoru . Tam je nutno u programu "JENOM" změnit příponu na BIN , ikdyž předtím byla hex nebo bin . To je chyták jako blázen a o něm v knize za 500,- ani slovo . Tím mám částečně vyřešeno 89Cxx21 . Tak mám ještě programátor starý od p.Hofra .S tím byla dobrá spolupráce , poradil a tak mi jeho programátor slouží . Jen jsem se musel naučit ovládat norton commander . To je právě zase ta věc . V amáru je jen jeden obecný povel na všechny fce . Až s jedním kolegou radioamatérem a lepším znalcem programování , jsem to rozchodil , když jsme vytvořili ty potřebné 4 řádky , pro každou fci . Hodně mi také daly stránky od sprut.de . Ten má rozpracovány snad všechny fce PIC84 i s programy . Je mi až těžko , když u nás vidím prodávat hotové měřáky , kterých je on autorem . Ten má úplně perfektně popsány všechny fce pro přednastavení . Jelikož umím jen trochu německy , tak je to pro mne jediný obsáhlý prostor pro amatéry ve významu začátečník .Jinak jsem koupil více knížek pro programování , ale snad žádná není "komplet" . V každé jsou nějaké pasáže "ošuleny" . Najednou jsou vytvořeny řetězce a není ani slovo o původu . Vrátím se k tomu , že mi to připadá , že si to autoři píšou pro kolegy , ale to by měli napsat v předmluvě knihy . Nyní snad najdu chvíli pro rozchození programátorů s Aprog 10 a 34 . Zde je zase patrno , jak se lidé v realitě mění . Obslužný program byl původně volný , dnes je stažený . No je nutno prodávat programátory . Snad se mi to s kamarádem podaří rozchodit . Chtěl bych , ale ten čas , to přepsat do ára . Nyní tam vychází také vypalování programů do PIC , ale pět je tam opomenutí . Autor zapomněl napsat překliknutí na provoz pod okny . Takže až si to někdo pro radost , jako já , postaví , zase mu to nepude . Takže nám přeji dost trpělivosti a zdar naší činnosti .

Uživatelský avatar
roland
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#15 Příspěvek od roland »

Ďakujem každému, kdo mi napísal a kdo mi chcel pomôc. Ďakujem, ste fajn

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“