AIWA VX-T1000MkII Tv+VCR Combo

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektroman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Michalovce
Kontaktovat uživatele:

AIWA VX-T1000MkII Tv+VCR Combo

#1 Příspěvek od elektroman »

Prosim vas o pomoc.Po zapnuti Tv asi cca.po 5sec sa zmeni obraz do cervena a vydno spatne behi pritom zacne horiet odpor za koncovim tranzistorom RGB stupna akasi spetna vazba ktora ide z kolektora do procesora a k primarnej casti N trafa.Aka farba to presne je to nedokazem urcit lebo original schemu nemam len schema od Funaia TV2003 ktora sa aspon trocha zhoduje.Pravdepodobne to bude cele Funai pretoze aj video je Funai navlas.
Tranzistory som menil navzajom a stale hory ten isty odpor.Neviem kam sahnut lebo vela casu na meranie niet cca 30sec lebo riskujem za daco zhory a bez schemy tasko zistim co to bolo.
Tiez pocut praskanie ci iskrenie vo VN casti ale nedokazem urcit kde a co presne lebo to nieje vydno a opalenie ci studak som tiez nenasiel. :cry:

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

Re: AIWA VX-T1000MkII Tv+VCR Combo

#2 Příspěvek od cikan »

- nejdøív bych zkusil pøi odpojené patici (TV taky OFF) zmìøit obrazovku na svod mezi elektrodami (megrem pøi 1 kV) - hlavnì èervenou katodu proti ostatním. Pokud nìco namìøíš, zkusit to odpálit vìtším napìtím nebo nábojem tak aby svod úplnì zmizel a opraváø zùstal naživu. Myslím, že jsem se s touto závadou již setkal, ale oprava nemìla dlouhého trvání . Stejnì jsem mìnil obrazovku, ale vylouèil jsem tím závadu v konci obrazového zesilovaèe.
- sehnat schema ( napø. aiwa VX-T1470 /3 díly/ je po registraci na http://fileshare.eshop.bg/index.php?what=search )
- omalovat destièku s OZ :roll: (to je pakárna)
- koupit schema (to je blbost - ale nìkolikrát jsem až tak hluboko klesnul)

èavec cikán

Uživatelský avatar
elektroman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Michalovce
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od elektroman »

Az taky frajer niesom aby som meraj obrazovku a nemam nato ani zariadenie.Neda sa niejako inac odladit chyba tak aby som vedel ze je to naozaj obrazovka alebo nieco ine?Ten tv som kupil len na pracu v dielny pre nastavovanie videa atd. za zopar korun od ruky.
Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“