zatížení odporového drátu pro pícku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Aleš

zatížení odporového drátu pro pícku

#1 Příspěvek od Aleš »

Chci si zhotovit malou elektrickou vypalovací pícku s teplotou do 1000°C. Topné spirály bych udìlal z odporového drátu Ni80%, Cr20% asi o prùmìru 0,8 mm. Potøebuji poradit jaké zatížení lze uvažovat na 1 cm2 povrchu odporového drátu, aby to drát vydržel. Na netu jsem našel velmi rozporuplné údaje. Nemáte s tím nìkdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Odporový drát vydrží hodně, až do oranžového žáru, ale pak hodně záleží na mechanickém provedení tělesa, obvykle uchycení v keramice s možností dilatace. Proč nesháníš rovnou topná tělesa? vyrábět držáky a vymýšlet vývody bude zoufalá práce.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

Kdysi jsem si udělal takovou pícku z topného tělíska do teplometu. Jestli ovšem se dnes to tělísko dá sehnat.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

V KARSu jsem videl hotovy topny teliska. Klasicka spirala navinuta na keramickym valecku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Opravdu stavbu pece doporučuji jen lidem , kteří již v této problematice něco odpracovali . byl sem na soukromém školení techniky Tifany a další-spékání skla a tam používají profipece a viděl jsem používané pece a i u profesionálních i z USA byl jejich stav po 2 letech provozu žalostný .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“