Jaký satelit a kartu zvolit pro CZ programy a EUROSPORT?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronnie2
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2008, 02:00

Jaký satelit a kartu zvolit pro CZ programy a EUROSPORT?

#1 Příspěvek od ronnie2 »

Dobrý den, uvažuji o pořízení digitálního satelitu.

Potřebuji přijímat české programy a hlavně EUROSPORT (ten nemusí být česky). Nevím jestli je digitální eurosport kódovaný či nikoliv.
Zatím ho přijímám nekódovaně z analog.satelitu. Ale slyšel jsem že má končit jeho analogové vysílání. A jelikož už pomalu končí i české programy, tak bych chtěl pořídit dig. satelit a přijímat české programy a eurosport.

Nejlepší varianta by pro mne byla, kdyby šlo přijímat české programy a eurosport napořád, bez toho aniž bych musel něco platit za nějaké karty nebo služby. Vůbec se v tom nevyznám, poradíte mi někdo jak to vyřešit? Předem všem odborníkům děkuji za cenné rady a správné nasměrování....

PS: Kamarád získal ze zastavárny set-top-box i s kartou od UPC,dá se nějak využít? Lze na něj chytat pozemní DVB-T vysílání? Nebo funguje jen s kabelovým rozvodem a zaplacenou službou od UPC?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Karta je majetkem UPC a mela by se vratit. Ten satelit pokud je to cerny DSX6010 se da pouzit.
Cesky Eurosport je placeny, nemecky je vysilany volne. Na ceske programy potrebujes prijimac s Cryptoworks a dekodovaci kartu T-T (skylink) nebo Gital.

Uživatelský avatar
ronnie2
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2008, 02:00

#3 Příspěvek od ronnie2 »

Takže digitální EUROSPORT (německy) tam naladím volně a bez karty?
A nebyl by tam i třeba anglicky komentovaný?

Ta karta na české programy se koupí a pak už se nic neplatí (měsíčně nebo ročně)? Nemá to nějakou platnost? Nebo je to úplně napořád?

A která karta je lepší Gital nebo T-T? Je v tom nějaký rozdíl? Jsem v tomto ohledu laik, tak se omlouvám předem za mé "hloupé" dotazy.

Zajímalo by mě, co tedy všechno potřebuji, co by měl mít ten přijímač v mém případě.

Dá se někde najít seznam volně vysílaných programů na digitálním satelitu zase s ohledem na můj případ. Nevím totiž ze které družice bych přijímal signál když potřebuji české programy a eurosport. Poraďte prosím.

Lze použít parabolu a LNB z analogového staelitu pro digitální přijímač nebo se nějak liší? Je speciální pro digitál?

Doporučíte mi nějakou zn. digitálních sat. přijímačů? Potřebuji "levný" a kvalitní (tedy dobrý poměr výkon/cena). Co třeba Mascom nebo Humax? Co by měl všechno ten přijímač mít a umět?

Moc děkuji všem za případné pro mě velmi cenné informace!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

ronnie2 píše:Takže digitální EUROSPORT (německy) tam naladím volně a bez karty?
A nebyl by tam i třeba anglicky komentovaný?

Ta karta na české programy se koupí a pak už se nic neplatí (měsíčně nebo ročně)? Nemá to nějakou platnost? Nebo je to úplně napořád?

A která karta je lepší Gital nebo T-T? Je v tom nějaký rozdíl? Jsem v tomto ohledu laik, tak se omlouvám předem za mé "hloupé" dotazy.

Zajímalo by mě, co tedy všechno potřebuji, co by měl mít ten přijímač v mém případě.

Dá se někde najít seznam volně vysílaných programů na digitálním satelitu zase s ohledem na můj případ. Nevím totiž ze které družice bych přijímal signál když potřebuji české programy a eurosport. Poraďte prosím.

Lze použít parabolu a LNB z analogového staelitu pro digitální přijímač nebo se nějak liší? Je speciální pro digitál?
ESP je FTA pouze Nemecky

Parabolu je mozne pouzit pokud je mechanicky v poradku.

LNB musi byt UNIVERZEL, vzhledem k cene neresim.

Karta na zakladni programy je naporad

Rozdil je vicemene jen v placenych programech.

Navstiv nejakou specialku, tam ti poradi.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “