Zájemcům o Windows Vista

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferda136
Příspěvky: 54
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

Zájemcům o Windows Vista

#1 Příspěvek od ferda136 »

mrkněte se na zajímavý článek,...

http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od drabek06 »

To ze Vista je nah*vno se vi uz pekne dlouho. Sou lidi kterejm vyhovuje a celkem je obdivuju. Co ja sem se s tim setkal tak sem vzdy zuril. Je to pomaly i na 2GHz dvoujadru s 3GB RAM. Svaty Win XP . . . :roll:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Nadneseny clanek. Naprosto stejne jako kdyz prisly XP a vsichni jimi opovrhovali. Priznavam Visty jsou line, ale nejsou tak strasne jak se traduje. Naopak se setkavam ze pro lidi co nikdy neprisli do styku s PC je vista prijatelnejsi nez XP. A to diky obrazkum a tomu ze kdyz se ji neco nelibi hned zacne otravovat hlaskama.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od borecman »

drabek06 píše:To ze Vista je nah*vno se vi uz pekne dlouho. Sou lidi kterejm vyhovuje a celkem je obdivuju. Co ja sem se s tim setkal tak sem vzdy zuril. Je to pomaly i na 2GHz dvoujadru s 3GB RAM. Svaty Win XP . . . :roll:
tak toto si dobre zahlobil. vista ultimate ide pekne plynule bez akýchkoľvek problémov aj na 1GB ram a single procesore. pokiaľ si niekto nevie OS čistiť a má ho zababraný, nečuduj sa že to ide pomaly. o systém sa treba starať!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

borecman píše:
drabek06 píše:To ze Vista je nah*vno se vi uz pekne dlouho. Sou lidi kterejm vyhovuje a celkem je obdivuju. Co ja sem se s tim setkal tak sem vzdy zuril. Je to pomaly i na 2GHz dvoujadru s 3GB RAM. Svaty Win XP . . . :roll:
tak toto si dobre zahlobil. vista ultimate ide pekne plynule bez akýchkoľvek problémov aj na 1GB ram a single procesore. pokiaľ si niekto nevie OS čistiť a má ho zababraný, nečuduj sa že to ide pomaly. o systém sa treba starať!
HA ! Si delas prdel ne ? Sem instaloval na svuj notebpook (1,8GHz Turion64 s 1GB RAM) Vistu a myslel sem ze umru. Pomaly jak snek. Proste hruza ! A to jak sem psal o tom 2GHz dvoujadru s 3GB RAM byl uplne novej notebook co si kamos dovezl na intr takze me tu nedelej prednasky ze Win Vista bezi plynule na 1GB RAM !!! Tech 1GB operacni pameti je spodni minimum kdy se to vubec da pouzivat. Jezis, to byl zas plk dne . . . :roll:

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od borecman »

ha! tak to je bomba že som inštaloval raz vistu na c2d e6320 a 1GB ram a šla úplne fajn. spustenie samozrejme trvalo troška dlhšie ale pri práci vo wine s programami to bolo svižné, porovnateľné s xp

a za druhé, vistu mám na T5550 a 2GB ram v booku a ide ako namydlený blesk, sem tam rýchlejšie ako XP

ja fakt nechápem čo máte s tou ramkou. si kurnik vypnite aero keď vám to tak vadí :roll:

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Tak tady asi kazdej chape jinak pojem "plynulost". Asi sem jinak narocnej jak ty bo ja nevim. Ja to asi reknu takhle - nemam rad cekani :wink:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

drabek06 píše:Tak tady asi kazdej chape jinak pojem "plynulost". Asi sem jinak narocnej jak ty bo ja nevim. Ja to asi reknu takhle - nemam rad cekani :wink:
A nemas to jedno stejne se jim nevyhnes :lol: debata je uplne stejna jak se zacaly 98 vylacovat Xp. Taky mnoho povyku pro nic.

Jinak 3GB je dost divna velikost ram
A jeste poznamka. Vsadim se ze na toho turiona jsi tlacil 32bit verzi vist
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

Je divna, ale normalne se takovy notebooky prodavaj a jdou primo od prodejce. Lepe receno to byl book Acer :wink:

Vsechny booky kde sem s vistou delal byly 64bitovy, ale sam OS byl pouze 32 bitovej. Podpora programu pro 64bitu neni moc velika a myslim si ze ze i kdyby Vista byla 64 bitova ze zrovna JI to nepomuze. Zkousel sem na booku 64bit Win XP a nejak sem si niceho nevsiml . . .
Naposledy upravil(a) drabek06 dne 26 říj 2008, 22:12, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

rezis píše:Nadneseny clanek. Naprosto stejne jako kdyz prisly XP a vsichni jimi opovrhovali. Priznavam Visty jsou line, ale nejsou tak strasne jak se traduje. Naopak se setkavam ze pro lidi co nikdy neprisli do styku s PC je vista prijatelnejsi nez XP. A to diky obrazkum a tomu ze kdyz se ji neco nelibi hned zacne otravovat hlaskama.
Muzu rict, ze pocitace (a zejmena systemova a datova bezpecnost) jsou jedna z veci ktere mne zivi. A s plnym vedomim a podrobnou znalosti toho systemu a jeho specifikaci rikam, ze Vista je krok, ktery Micro$oft jeste seredne oplace. Tisice downgradu z Visty na XP zejmena v komercni sfere jsou toho dukazem. Tady nejde o par blbecku co ve snaze mit neco noveho kupuji domu Visty. Jde o stovky a tisice PC ve firmach, kde Visty zpusobuji obrovske problemy se stabilitou, spolehlivosti i vykonem.

Navic je tragedie, ze minimalne stejne slovo jako Hollywood meli pri navrhu Visty panove z NSA a dalsich tripismenkovych instituci. Takze Vista je prolezena nejen naprosto paranoidnimi ochranami, ktere treba nedovoli cloveku seriozne delat s HD videem na blue-ray nebo HDD ze zdroju jinych nez Holywood, protoze "neobsahuje zaznam o autorskych pravech", nebo resetuji videokartu protoze zakolisalo napeti na sbernici, ale jeste i fizlovacim a smirovacim softem vcetne siroce otevrenych zadnich vrat. Jeden z nejlepsich machru na datovou bezpecnost a ochranu compu u Bundeswehru mi loni na jedne konferenci rekl, ze po analyze Vist, kterou delali jeho lide osobne zastreli kohokoli kdo by se pokusil instalovat Visty na masinu na vnitrni siti nebo na cokoli krome compu co ma na hrani synacek velitele zakladny...

Vista je naprosta tragedie co se tyce bezpecnosti, spolehlivosti nebo vyuziti systemovych zdroju. Rozumne se s ni da delat jen na zeleze s naprosto zbytecnym prebytkem vykonu. Co tak asi myslis, proc pro masiny, na kterych OPRAVDU ZALEZI (elektrarny, vodarny, plynarny, armada) je v pripade pouziti windowsu hranici NT4 a uz XP je povazovan za riziko ? Osobne dekuji Bohum na nebesich, ze pro vetsinu techto aplikaci je standartem Unix. Predstava Vist ve velinu Temelina by totiz ve mne vyvolala velice silnou touhu po emigraci...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od zdenoeddie »

Ked vysli XP a hodil som to na stary PC s 98, pocitac sa "zrychlil", co sa pri Vistach v porovnani s XP neda povedat, skor opak, myslim ze XP bude este dlho na pocitacoch

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od kevin_mitnick »

borecman píše:tak toto si dobre zahlobil. vista ultimate ide pekne plynule bez akýchkoľvek problémov aj na 1GB ram a single procesore. pokiaľ si niekto nevie OS čistiť a má ho zababraný, nečuduj sa že to ide pomaly. o systém sa treba starať!
Tak ted si ujel ty. Na singlu s jednim GB RAM rozchodis Vistu jen za predpokladu, ze vypnes aero a vsechny graficke paradicky, nebudes se pokouset rozbehnout serverove sluzby...

Ma osobni zkusenost. Koupil jsem novy pocitac (zadny sunt - procesor Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz BOX 12M, pamate CORSAIR DDR3 2x2048MB 1600MHz, deska ASUS P5E64 WS Evolution). Jelikoz jsem k tomu dostal i OEM verzi Windows Vista Ultimate 64 bit, chtel jsem zkusit, co je to za zazrak. Po instalaci jsem nechapave civel. Samotny windows (na fungl nove masine s prazdnym HDD, takze kecy o zapleveleniOS neberu) si bral pres 23% systemovych zdroju a vykonu procesoru. A to prosim pekne na nevypnutelne servisy typu "ochrana zasuvky HDMI" a na posvatne Aero. Na takovy system se muzu zvysoka vy.rat. Do pul hodiny bylo v masine XPcko a ja se spokojene dival na vytizeni procesoru jemne poblikavajici kolem 1%...

Uživatelský avatar
borecman
Příspěvky: 73
Registrován: 06 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od borecman »

počul som ževraj to berie aj niečo z procesora a vraj posvetné aero žerie dokonca aj výkon grafiky. ale stále je mi teda nejasné, prečo mám vyťaženie grafiky 0% a procesora 0-2% pri zapnutom aere? vysvetlite mi to. dokonca vám to rád predvediem a kľudne mi môžte dať cez hubu ak klamem!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

borecman píše:počul som ževraj to berie aj niečo z procesora a vraj posvetné aero žerie dokonca aj výkon grafiky. ale stále je mi teda nejasné, prečo mám vyťaženie grafiky 0% a procesora 0-2% pri zapnutom aere? vysvetlite mi to. dokonca vám to rád predvediem a kľudne mi môžte dať cez hubu ak klamem!
Nevim, zrejme zavisi na grafarne, nebo na verzi JehoVisty. Ja to nezkoumal, visty sil do p.dele rovnou. Ale podobne informace mam z nekolika zdroju. Ale jeste je mozna i jina varianta. To vytizeni grafiky a procesoru jsi meril cim ?? Jen pres Task Manager nebo testovacimi utilitami ?? Protoze kamarad tvrdil, ze Task maanger mu rikal neco o 1% vytizeni procesoru a specialni testovaci utility od PassMark o 19%...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#15 Příspěvek od PeteBurns »

Mňa by skôr zaujímalo ako spojazdniť sieť pri použití visty, je to prvý raz v živote čo sa mi to ani po pár hodinách nepodarilo..ten win je tak 🤐 že som ozaj nechápal, tiež som ho videl až teraz po prvý raz..s xp sa to nedá ani porovnať, je mi síce jasné že po určitom čase si človek zvykne, ale ked ani po pár hodinách neviem nájsť to čo potrebujem, tak je to sila..už s xp boli problémy s nastaveniami, ale nič strašné..no s tou vistou sa mi spojiť nepodarilo, compy fyzicky spojené boli, aj komunikácia už fungovala, no stále to pýtalo meno a heslo na prístup, no nijako som sa toho nevedel zbaviť..ak niekto vie tak prosím o tip..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“