Ako zabranit kradezi el. energie susedovi cez moj elektromer

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

Ako zabranit kradezi el. energie susedovi cez moj elektromer

#1 Příspěvek od img_rbk »

Zdravim Vas priatelia.
Sused tesne nad nami preraba byt. Zacali sekat do podlahy na vyrovnanie pre polozenie nejakej izolacie az sa dosekali k mojim kablom k svietidlam a rozvodu ku zasuvkam. Do bytu ma nepusti a ci sa tam uz pripojili alebo nie, no tu moznost vzdy ma. Niekedy moze odtial cerpat energiu bez mojho vedomia cez moj elektromer. (napr. na ohrev vody a pod) Zasuvky vyriesim tak, ze stary rozvod cez jeho byt odpojim a rozvod si spravim svoj cez okrajove listy plavajucej podlahy. No co s lustrami nechce sa mi tahat kable v listach na stene. Snad pomozu poistky hodnoty prudu mojich ziaroviek pripadne meranie prudu, alebo centralnym vypinanim el. prudu v case nepritomnosti okrem chladnicky. Mate niekto iny napad alebo skusenost, no je to v nasich panelakoch problem a o dokazovani tu niet co hovorit.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Odpoj žárovky a až půjdeš do práce, pusť do drátů 380V. :lol:
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od img_rbk »

:D :D tam by patrilo pustit 6kV, no ziarovky su vypnute,ked som prec. Az som doma a svietim tak je moznost cap ca rap.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Milan121 »

je vidět že mi-ro je praktik

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

Navstivit souseda v doprovodu dvou goril, v ruce drzet tiskovou mluvci od firmy Glock a na miste zrevidovat stav vedeni...

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#7 Příspěvek od janousek »

Já myslím, že naše policie se na to víš co? Je potřeba nějakým měřením zjistit, zda k tomu skutečně dochází. Potom tam pustit 400V, pokud je byt napojen na 3 fáze. Jinak přes nějaký výkonný měnič vyšší napětí a nebo vvn. Ale abys nedopadl jak ten angličan, který si chránil pozemek ostnatým drátem a musel ho na příkaz soudu odstranit, aby nedošlo ke zranění zlodějů.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Počkej, zásuvkový okruhy jsi vyřešil a do lustru jde proud (fáze) je při rozsvíceným světle ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Podobné potíže řešila osoba, řekněme pan X, spolumajitel domu s několika podivnými nájemníky. První, co se ukázalo, že osvětlení chodby i ve vypnutém stavu odebírá 4-10A, bylo řešeno úpravou zapojení, následně i zapojením celého okruhu osvětlení na 24V. Pak se zjistilo, že existují odběry v momentálně neobsazených prostorách. Bylo řešeno zapojením těchto okruhů dočasně na usměrněných 230V :lol: . Hned druhý den pobíhali někteří obyvatelé zmateni z toho, že shořely ledničky, různé radiomagnetofony a pár podobných krámů. A jelikož tato lekce nestačila, bylo provedeno poté důsledné hledání černých odběrů a pak už jen výpovědi z nájmu pro hrubé porušení atd. atd.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Nechápu dost dobře co se tu řeší. Protože pokud je stropní světlo zhasnuté, předpokládám že je vypínačem přerušená fáze a může tam mít nahoře připojeno co chce. Při ceně el.energie nepředpokládám že máš rozsvíceno i když nejsi doma. A pokud jsi doma a svítíš, stačí do inkriminovaného okruhu v té době zavěsit měřák a vidíš hned zda 100W lustr odebírá kilowatu.. Další je věc revizáka.

Killroy

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od xmurgi »

neni mi dost jasne ako sused nado mnou moze dosekat k mojim kablom v plafone, vsak to by mi uz musel strop spadnut na hlavu :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Co to je za panelák, že je možné se prosekat k sousední instalaci?
Vím že průmstav-áci uměli různé exotické finty, ale tohle se mi zdá moc.
Panel mezi podlažími má aspoň 40 cm, to někdo schválně protahoval stropní instalaci až k jeho podlaze?
Tak by se taky mohlo stát, že nadsed zažaluje tebe, až si zafázuje tvým rozvodem futra, nebo mu vyteče pračka a vyzkratuje si mokrým kobercem tvoji instalaci.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od img_rbk »

Dik za zivy zaujem, no nejde o paranoju mozno to ten mladik nedokaze, ale su tam jeho rodinny kamosi, ktory to prerabaju a oni mu tam namontuju jednu skrytu zasuvku na cierny odber. Mna sa to tykat uz nebude, som dost znaly v obore elektro, aby som tomu zabranil. Chcem vyvolat diskusiu pre ostatnych, aby sa nad tym zamysleli, ze je to mozne. Rozpraval som sa so znamym, co preraba jadra a hned vedel na to reagovat a vec je to vseobecne asi ticho znama. Mne sa jedna len o svietidla, ako ich ochranit a ta myslienka s DC prudom je tiez vtipna, no ak cierny odber je len s odporovou zatazou nepomoze. Na svetlo dam najmensi istic, aky existuje a uvidim. No a povodny zastrckovy okruh bude sice zruseny, no pod napatim ostane dajme tomu cez 0,5A poistku pre sledovanie. No a potom sa uvidi.
Naposledy upravil(a) img_rbk dne 29 říj 2008, 11:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od img_rbk »

xmurgi <- je to tak, polozia sa stropne panely a elektricke kable idu po nich pre byt pod stropnym panelom aj do lustrov a zasuviek. Kable su v tych husacich krkoch a zabetonovane, ale len v mieste kadial prechadzaju. A u nas je aj privod do kupelky a ku elektrickemu sporaku. Na panel v izbach mame nasyp skvary a na tom hobru a nad tym su uz parkety. Jednoduche pre prehrabanie sa ku kablom. Preverte si to. To su bytovky co stavali pozemne stavby v Ruzomberku.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#15 Příspěvek od Maskot »

Crifodo píše:Co to je za panelák, že je možné se prosekat k sousední instalaci?
Vím že průmstav-áci uměli různé exotické finty, ale tohle se mi zdá moc.
Panel mezi podlažími má aspoň 40 cm, to někdo schválně protahoval stropní instalaci až k jeho podlaze?
Tak by se taky mohlo stát, že nadsed zažaluje tebe, až si zafázuje tvým rozvodem futra, nebo mu vyteče pračka a vyzkratuje si mokrým kobercem tvoji instalaci.
No nevim jak ve strope,ale kdyz jsem davno tomu obyval panelak v tehdejsi CSSR,stacilo demontovat zasuvku,odhrabnout neco penoveho polystyrenu a byl jsi u souseda v krabici,stejne to bylo u rozvodu STA.Zrejme byl co panelak to original :D

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“