Morava CTV5570

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pivo
Příspěvky: 38
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Most

Morava CTV5570

#1 Příspěvek od pivo »

Zdravim, po vymene darlig. BU808DFI televize jde OK. Akorat tranzistor topi nejak moc ?

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#2 Příspěvek od ivosek262 »

tak vymen elyty C613 10uF /50V a muzes i C645 100uF /16v

Uživatelský avatar
pivo
Příspěvky: 38
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Most

#3 Příspěvek od pivo »

Byl to C613- potvora . Vazebni kondik. Dik :D

Uživatelský avatar
michalmistek
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od michalmistek »

Zdravím. Reaguju na váš dotaz ohledně tlevizoru Morava CTV já mam model 3770 a mám podezření na vámi zmiňovaná drlinkton BU808DFI. chtěl bych se zeptat jak vám se projevovala jeho závada a jaké měl barametry mezí B C E a kde je uněj Báze. Totiš podle měření je uprostřed a podle desky vlevo. Televizor se nezapne ani do stand by režimu nevadává žádne zvuky nic jako by nebyl připojený do sítě na Hlavním kondenzýtoru napětí je. Děkuji za odpověď

Gazprom

#5 Příspěvek od Gazprom »

Odnes niekomu - kto do toho vidí.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

:D :D :D :D :agree:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

michalmistek píše:Zdravím. Reaguju na váš dotaz ohledně tlevizoru Morava CTV já mam model 3770 a mám podezření na vámi zmiňovaná drlinkton BU808DFI. chtěl bych se zeptat jak vám se projevovala jeho závada a jaké měl barametry mezí B C E a kde je uněj Báze. Totiš podle měření je uprostřed a podle desky vlevo. Televizor se nezapne ani do stand by režimu nevadává žádne zvuky nic jako by nebyl připojený do sítě na Hlavním kondenzýtoru napětí je. Děkuji za odpověď
Zapojit do zásuvky a pokud nepůjde ani tak, tak hybaj do opravny. Na blbý dotaz, blbá odpověď.. :D A vzhledem k tomu, že píšeš 3,14čoviny, bych ti doporučil nějaké samostudium o základech (i češtiny).

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 06 úno 2009, 07:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Chris18 »

michalmistek píše:Zdravím. Reaguju na váš dotaz ohledně tlevizoru Morava CTV já mam model 3770 a mám podezření na vámi zmiňovaná drlinkton BU808DFI. chtěl bych se zeptat jak vám se projevovala jeho závada a jaké měl barametry mezí B C E a kde je uněj Báze. Totiš podle měření je uprostřed a podle desky vlevo. Televizor se nezapne ani do stand by režimu nevadává žádne zvuky nic jako by nebyl připojený do sítě na Hlavním kondenzýtoru napětí je. Děkuji za odpověď
Uprostřed je Kolektor a né Báze... :roll:

Uživatelský avatar
michalmistek
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#9 Příspěvek od michalmistek »

Máte pravdu Báze je vlevo a kolektor uprostřed. Tranzistor byl špatný a tudíš jevil i špatné parametry při měření. Našel jsem k televizoru schéma tak by oprava měla být jednodušší. Tranzistor dnes pořídím nový cena je 60kč. Ale ještě předtím potřebuju zjistit jaká byla příšina že odešel. Zmiňovaný kondenzátor C613 10u/50V jsem proměřil je vpořádklu ale pro jistotu jej vyměním. Přikládám schéma části kolem BU808 a zbylé schémata k televizoru pro ty co jej schánějí.
Přílohy
ak36-1_deflection.pdf
Schéma k části kolem BU808
(64.6 KiB) Staženo 178 x
ak36-1_ucontroller%20-%20tuner.pdf
(114.44 KiB) Staženo 143 x
ak36-1_smps.pdf
(87.68 KiB) Staženo 147 x
ak36-1_crt.pdf
(39.08 KiB) Staženo 142 x
ak36-1_av.pdf
(38.44 KiB) Staženo 143 x

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#10 Příspěvek od jopo166 »

najkor kondenzator popripade viac kondikov kondenzator v bazi sa nemeria ale meni za dalsi na 105 stupnov aby nevyschol a ako merias tie kondiky multimetrom nestaci treba zmerat aj ci niesu vyschnute.pokial chces zistit ze kde je emitor,kolektor,baza,tak si stiahni dattashet k tomuto tranzistoru s netu po vymene tranzistora mu skontroluj prevackovu teplotu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já nevím, že tady v té televizní opravně se člověk vždycky pobaví. To už se vůbec nedá brát seriozně. Zřejmě bude TV sekce brzy vyjmuta ze servisní části a bude založena nová sekce podle jednoho z prvních "klasiků" tohoto svérázného stylu oprav - Obrlajtnantovo . Tam se pak může u tranzistorů měřit kapacita, u elytů beta a u elektronek dohušťovat vakuum, aniž by přitom vydávaly jakékoliv zvuky....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

#12 Příspěvek od komeky »

..suhlasim.. :agree:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#13 Příspěvek od Mysteri »

michalmistek píše:Zdravím. Reaguju na váš dotaz ohledně tlevizoru Morava CTV já mam model 3770 a mám podezření na vámi zmiňovaná drlinkton BU808DFI. chtěl bych se zeptat jak vám se projevovala jeho závada a jaké měl barametry mezí B C E a kde je uněj Báze. Totiš podle měření je uprostřed a podle desky vlevo. Televizor se nezapne ani do stand by režimu nevadává žádne zvuky nic jako by nebyl připojený do sítě na Hlavním kondenzýtoru napětí je. Děkuji za odpověď
No, neviem, ale, keď sa nezapne ani do stant-by, tak to BUčko asi nebude... K tomu Tvojmu meraniu Bučka iba toľko, je to DARLINGTON! :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“