Tesla TV S 631TS - vertikál??

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Tesla TV S 631TS - vertikál??

#1 Příspěvek od daton »

Pánové prosím Vás dostala se mi do rukou televize Tesla TV S 631 TS s následující závadou - vertikál je ze spodu stažený. V elektronice to není kontroloval jsem elyty.odpory i IO, předpokládám, že je to špatně nastavené v servis menu, ale nemám servisní dálku na jeho vyvolání nemáte někdo nějaký nápad jak bych se do něj dostal bez této dálky???

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

není potøeba servisní DO...jestli se nepletu tak je to chassis E6.. vstup je pøes uživatelské DO.. :wink:

beba

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PetrK »

Záleží jak moc je ten vertikál ze spodu stažený, ale v každém případě rozhodně bych netvrdil že v elektronice to není.

Ještě se mě nikdy nestalo že by někdo přinesl do servisu TV kvůli špatnému rozměru obrazu a že by stačilo pouze ten rozměr znovu nastavit. Sám od sebe se ten rozměr rozhodně nezmění. Nestačí ale vždycky hledat jenom kolem KS vertikálu......
**** Petr ****

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

No PetřeK to máš asi pravdu nemám kompletní schema stahl jsem si jen schema klasického zapojení IO dle výrobce a to ostatní tak nějak domýšlím. Když byly v okolí trimry tak se to vždy dalo nějak dotáhnout ale jak je to z S menu tak to je trochu problém pokud do něj nemám vstup. To je jasné, že si nemyslím že by se ta závada dala opravit jen nastavením servismenu ale zajímalo by mne na jakou hodnotu je linearita nastavena jestli v eepromce nespadl nastavený datový bafr.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

ale no tak:

#5 Příspěvek od Hill »

dole snížený a později zabalený obraz, pokud nebylo úmyslně hýbáno nastavením linearity, je vždy způsobený ztrátou kapacity některého elektrolytu. Zhruba v 5 ze 6 případů se jedná o ten vazební na výstupu k cívkám, zbytek připadá na booster (pokud se v daném zapojení vyskytuje).
Po výměně kondíků není třeba ani do menu lézt.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od daton »

Ahoj Hille po kondících a vzláště po tomto jsem šel hned napoprvé ale jsou dobré mají kapacitu deklarovanou na jejich obalu, měřím to tedy jen na digitálním multimetru LC můstek speciál nemám ale snad se tomu dá věřit. Ta távada je stálá s čsem se nemění a origoš dálka se jim už dávno odporoučela a tak mají nějakou náhradu. Víš co je nejzajímavější tak nějak jsem si typnul kde jsou u toho IO zpětné vazby ovlivňující nelinearitu a zkoušel jsem decentně zkusmo měnit hodnoty abych to nastavil ale moc se tomu nechtělo. tak nevim nevim, jestli mě to nakonec nepřepere. Chlapi měli jste už třeba zkrat mezizáviťák ve vychylovačkách nemohlo by se to projevovat takto podobně?? Předpokládám ale že by se konec více hřál a nelinearita by se projevila z obou stran ne jen ze spodu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

vychylovačky

#7 Příspěvek od Hill »

vychylovačky jsou vinuté souměrně, takže zkrat v jednom nebo druhém vinutí způsobí deformaci celého obrazu do křivého lichoběžníku (většinou až do trojúhelníku). Zatím jsem se nesetkal se zkratem v obou polkovinách současně. Takže zkratem to není.
Kapacitu sice můstkem změříš, ale to ti moc neřekne o tom, jak se kondík bude chovat při velkých proudech.
Ještě bych šel po obvodu booster - je možné, že kondík držící zvýšené napětí má velký vnitřní odpor nebo se nestihne při zpětném běhu nabít na plné napětí. To napětí máš v pořádku? Mělo by odpovídat hodnotám uvedeným v katalogovém listu IO.
Každopádně není vyloučené, že tím univerzálem se jim povedlo dostat do servisního menu a uložit toto nastavení, někdo halt musí vyzkoušet všechno...

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#8 Příspěvek od Frenky »

U tohoto typu TV je použito chassis E6.Originál ovladač měl označení
RP104 nebo PR106.Originál náhrada je *MT1062*,nebo lze použít
programovatelný /pouze pro typy TV tesla/ZIP 101.Oba tyto ovladače lze objednat v TS NOVA v Ostravě.Cena cca 395.- Kč + poštovné.
Měření CE multimetrem nebo podobnými přístroji,osobně se mi
osvědčil malý měřáček od firmy *Zajíc*,je pouze *orientační,změříš
pouze velkou ztrátu kapacity.Ce v impulzvích provozech,zdroj,VN i vertikál
někdy ukazují OK,ale teprve výměnou !!! zjištíš,že se chovají trochu
jinak než CE nový - dobrý !!!Tragedií jsou CE s označením NA,které
mají minimální životnost.Takže pokud je problém v obvodu,nejlepší je
podezřelé CE vyměnit.Měl by Ti pomoci osciloskop! a hlavně
dobrá znalost funkce obvodu,může mít i mírně změněná hodnota R
a to jsou pak *záhadičky*.Takže SM slouží spíš ke kontrole,
a závitový zkrat vertikálního vinutí,to zní spíš jako dobrý *ftip*.
Závadu může způsobovat i vadný IO...
Do SM se lze dostat pouze originálním DO!!

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od daton »

No kondíky jsem neměnil jen jsem je změřil a cvičně k nim přiložil nějakou zhruba 1/5 kapacity toho samého C (to je takový trik z dob starších ) ale s rozměrem to nehnulo. No každopádně je zkusím vyměnit ale orginál ovládání nemám budu se muset poohlédnout po někom kdo by mi ho pujčil to jejich je nějaké podivně Čínské není tam už model a reaguje dost podivně, nicméně hlavní funkce obslouží ale to je asi tak vše. Osciloskopem už jsem se na to díval, ale přijde mi že je to zparchantilé už z výstupu IO proto jsem taky zkoušel laborovat v té zpětné vazbě avšak bez výsledně. Chlapi nezkoušel jste už někdo připojit takovéto typy TV na normální PC které by simulovalo ovladač nebo rovnou mohlo do SM? Asi před dvěma roky jsem o tom zaslechl že prý snad na to existuje program ale nepodařilo se mi ho sehnat. Mě vzhledem k tomu že nemám origoš ovládání by ted skvěle pomohl.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#10 Příspěvek od Frenky »

:toilet: Pro vstup do SM je nutný originál ovladač...!!
Naposledy upravil(a) Frenky dne 25 říj 2005, 11:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#11 Příspěvek od daton »

Frenky mam tomu rozumět tak že se na to mám vy........! To bych udělal rád kdyby to nebyl můj dobrý kamarád. Ale vzhledem k tomu že ta obrazovka není nic moc možná mu to i navrhnu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

Elyty v TV neměř, ale rovnou vyměň, měření ti nic neřekne. Je to pár kaček a i když vyměníš ty, co to zrovna nedělaly, je to aspoň prevence.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od gumickar »

Nejsem si uplně jist, ale nedělá se náhodou u tohoto vertikálu úprava s diodama?????

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#14 Příspěvek od daton »

O jaké úpravě to mluvíš???

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#15 Příspěvek od Frenky »

U TV s obrazovkami Tesla Rožnov se přidávaly diody a Z diody
k vertikálnímu konci jako ochrana při prskání obrazovky,to ale
s linearitou asi nesouvisí....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“