kytarové kombo TESLA AZK 181

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
(OK2)PAVel

kytarové kombo TESLA AZK 181

#1 Příspěvek od (OK2)PAVel »

Zdar bastlíøi, nemáte náhodou nìkdo schéma od komba TESLA AZK 181 ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Zeptám se známého - narazili jsme na sebe nedávno právě díky Bastlírně a on coby letitý servisák má doma kila nejrůznější dokumentace. Já si ji od něj postupně půjčuju a skenuju ji - pokusím se toho co nejvíc přebouchat do pdf a pak to vyvěsit. Zatím jsem naskenil nějaké AZS, čekají mě NC/NZC a další, tak mi držte pěsti, abych se z toho nadělení nějak důstojně vyhrabal. Snad tam bude i ten AZK...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

(OK2)PAVel píše:Zdar bastlíři, nemáte náhodou někdo schéma od komba TESLA AZK 181 ?
Než to EKKAR sežene a předigitalizuje, popiš, jaký je problém, snad něco vymyslíme... :lol:
I fotka by bodla...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Fotka Ti bude na hovno..
Pokud je problém v můstkovém konci, tak schéma obou polovin se ideově shoduje se zapojením koncových stupňů např. AZK052, příp. i AUJ637 s velmi malými rozdíly, jen je tam o jeden pár koncových tranzistorů méně. Pozor na uhnilé nožky tranzistorů KC809-810.
Pokud je problém v předku, nejčastěji býval špičkou odstřelený první operák na vstupu, málokdy v korekcích.

(OK2)PAVel

#5 Příspěvek od (OK2)PAVel »

Koncový stupeò je OK....jedná se o kombo,kterému už dal zub èasu zabrat, takže vychrchlané potenciometry, zoxidované kontakty na relátkách, semtam skoro upadlé dráty...problém je hned ve vstupu efektového kanálu - s nejvìtší pravdìpodobností odpálený MAC156 a nìjaký tranzistor.A právì o ten mi jde: má na pouzdru oznaèení 245. Potøebuju zjistit èím jej nahradit, nebo alespoò co je to zaè...(je v pouzdru jako tøeba BC547)

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

BF 245 ???

Jinak MAC(MAB odcházely na kýchnutí.

Jinak zkus www.alldatasheet.com.
A ještě něco zkus: zaregistrovat se.
Budeš mít jen výhody.

Držím palce.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Tu BF245 potvrzuju, MACky odstřelené jen křivým pohledem taky. Spousta součástek je označená jen čísly, pokud je to natolik rozšířený typ jako třeba zmíněné béefko. Japíci zase píšou jen C1815 místo 2SC1815 - a taky to jde...
Bohužel, ani já, ani Jarda (ten výše zmíněný známý) schéma nebo manuál k AZK 181 nemáme, jen jsem našel AZK 050 a AZK 190.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od sambiliong »

(OK2)PAVel píše:Zdar bastlíři, nemáte náhodou někdo schéma od komba TESLA AZK 181 ?
Mám, ale písmena jsou dost titěrný a uvidím, jak to bude vypadat po naskenování. Asi to nepůjde moc kompresovat. A ten tranzistor je opravdu BF245.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od sambiliong »

Tak mám naskenováno. Napiš mi mejlovou adresu, ať vím, kam to poslat.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od zdenoeddie »

sambiliong píše:Tak mám naskenováno. Napiš mi mejlovou adresu, ať vím, kam to poslat.
Mozem poprosit takisto tu schemu? zdenoeddie@azet.sk
Dakujem

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od sambiliong »

Není to jen schéma, je to komplet servisní manuál a je toho 9MB. Vejde se ti to do mejlu?

zdenoeddie666

#12 Příspěvek od zdenoeddie666 »

sambiliong píše:Není to jen schéma, je to komplet servisní manuál a je toho 9MB. Vejde se ti to do mejlu?
mne ano

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#13 Příspěvek od SIDTIM »

:smash:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od zdenoeddie »

sambiliong píše:Není to jen schéma, je to komplet servisní manuál a je toho 9MB. Vejde se ti to do mejlu?
dakujem, prislo v poriadku

(OK2)PAVel

#15 Příspěvek od (OK2)PAVel »

Díky všem zùèastnìným.Schánìl jsem to MACèko a taky nebyl èas,takže se k tomu vracím až teï...
Mùj mail je OK2PAV@seznam.cz
tak bych taky prosil o zaslání zmiòované dokumentace... urèitì se mùže ještì v budoucnu hodit.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“