NAD C320BEE

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

NAD C320BEE

#1 Příspěvek od oscilos »

Zdarec

Kolega z prace dnes zamnou přišel že když si pustí aparaturu tak se mu začne zvuk houpat! má zes NAD C320BEE víc zatím nevím a jen tak se orientačně ptám jestli už se stim někdo setkal.

dík

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Tipuju obligátní elyty - tentokrát ty v napájení, hlavní filtrace...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od oscilos »

Napadlo mě to hned jako první a to jsem mu říkal že to bude nejspíše filtrace! ale ještě jsem to neviděl tak jsem nechtěl plašit ale nedalo mě to a zeptal jsem se zde :-) Třeba stím má někdo zkušenost... je to prý staré 8 let

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Čemu přesně říká "houpat"?
Jediným průvodním jevem vadné filtrace u tohoto, ale i jiných zesilovačů této firmy by byl zhoršený klidový odstup a při vyšším výkonu do signálu pronikající brum 100Hz, nikoliv ovšem nějaké "houpání" signálu, předpokládám, že tazatel měl na mysli kolísání výstupního výkonu.

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od oscilos »

Jo jo máš asi pravdu dalo by se to tak říct ale jak jsem již psal zatim jsem to ani neslyšel! jediný co jsem slyšel bylo: je to vkundě v...al se mě ten NAD. :lol: Já se jen ptal jestli to třeba někdo už neřešil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Nemám to zapojení - ale nemůže to být vadné DC servo?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

a nebo tam něco uhnilo :-)))))

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

to jako že kolísá hlasitost při vyšším výkonu (odběru ze zdroje) ? téměř najisto zase ty elyty...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

V C320 žádné DC servo není a i kdyby bylo, nemohlo by ani při poruše způsobit kolísání výstupního výkonu, tak maximálně DC ofset, pro boha živýho...
Ta zdrojová část to samý - zbláznili jste se všichni? Fakt si myslíte, že kolísání výstupní úrovně, třeba při pokojové hlasitosti, mohou způsobit filtrační elyty ???
Jak jsem psal, jediným efektem u stejnosměrně vázaných a stejnosměrně stabilizovaných koncových zesilovačů je při ztrátě kapacity filtrů zhoršený klidový odstup a při plném výkonu superponovaný 100Hz brum.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

takže uhnilí tranzistor ve vas?

začíná to vypadat na hezký kvíz :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Sinclaire, beru, že jsi profík přes zesáky, ale tak nás nenapínej a vyval to. Já bych se býval vsadil na filtraci, když ne hlavní elyty, tak nějaký napůl vyschlý hajzlík ve střídavém uzemnění zpětné vazby, kde to způsobí hezký motorování - a protože je to pod slyšitelným pásmem, tak to jen rozhoupává zesílení. Protošé já si mislela, šé uchnilá tranďýk takofíchle SHWEINEREI delát némúše.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Pan Známý

#12 Příspěvek od Pan Známý »

To dìlá špatné ložisko houpizátoru, to pøece vidí každý :twisted: .

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#13 Příspěvek od oscilos »

Pan Známý píše:To dělá špatné ložisko houpizátoru, to přece vidí každý :twisted: .
Přesně tím to bude...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

Pan Známý píše:To dělá špatné ložisko houpizátoru, to přece vidí každý :twisted: .
Omyl, houpou se bedny, chce to je vypodložit :happy:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“