TV THOMSON 21DM182

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

TV THOMSON 21DM182

#1 Příspěvek od BIPOLAR »

U tohoto TV je slabý a zkreslený obraz (vidět je jen slabě při světlejších scénách), zvuk v pořádku. Při měření na katodách RGB, napětí se měnilo od 0 do 190V a to jedině při zasunuté anténě. Bez antény se napětí ustálilo na 145 - 150V na katodách obrazovky, ale videozesilovač TDA 6107JF se silně zahřívá (po výměně to samé). Napájecí napětí pro horizontál je 123V a pro videozesilovač 182V. Mám podezření na procesor, nebo VN trafo, rovněž 123V se mi moc nezdá (filtr.kondík 200uF/200V). Poradí někdo, předem díky.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

Napětí na katodách od0 do 190 V? No tak to vypadá na další bezvýznamné vlákno.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

BIPOLAR píše:U tohoto TV je slabý a zkreslený obraz (vidět je jen slabě při světlejších scénách), zvuk v pořádku. Při měření na katodách RGB, napětí se měnilo od 0 do 190V a to jedině při zasunuté anténě. Bez antény se napětí ustálilo na 145 - 150V na katodách obrazovky, ale videozesilovač TDA 6107JF se silně zahřívá (po výměně to samé). Napájecí napětí pro horizontál je 123V a pro videozesilovač 182V. Mám podezření na procesor, nebo VN trafo, rovněž 123V se mi moc nezdá (filtr.kondík 200uF/200V). Poradí někdo, předem díky.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=23957

Ještě to nechám chvíli fungovat.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#4 Příspěvek od BIPOLAR »

To měření bylo provéděno multimetrem METEX 3850D a pochopitelně je to nepřesné, ale rozdíly byly velké, přeskakovaly desetiné tečky a multimetr pípal o 106. Ručkový měřák nemám.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

BIPOLAR píše:U tohoto TV je slabý a zkreslený obraz (vidět je jen slabě při světlejších scénách), zvuk v pořádku. Při měření na katodách RGB, napětí se měnilo od 0 do 190V a to jedině při zasunuté anténě. Bez antény se napětí ustálilo na 145 - 150V na katodách obrazovky, ale videozesilovač TDA 6107JF se silně zahřívá (po výměně to samé). Napájecí napětí pro horizontál je 123V a pro videozesilovač 182V. Mám podezření na procesor, nebo VN trafo, rovněž 123V se mi moc nezdá (filtr.kondík 200uF/200V). Poradí někdo, předem díky.
Je mi jasné, že s TVP nemáš skúsenosti. Stačí toto:,, rovněž 123V se mi moc nezdá (filtr.kondík 200uF/200V). ":wink: Takže, daj to do servisu, prípadne kámošovi, ktorý o tom vie viac. Ale, nie som pes, skús pridať Ug2...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

BIPOLAR píše:To měření bylo provéděno multimetrem METEX 3850D a pochopitelně je to nepřesné, ale rozdíly byly velké, přeskakovaly desetiné tečky a multimetr pípal o 106. Ručkový měřák nemám.
Toto tam ešte nebolo, keď som posielal predchádzajúci príspevok, ale potvrdzuje to, čo som tam povedal. Multíkom chceš merať napätia, ktoré sú ,,dynamické"...!?Tieto napätia sa merajú zásadne osciloskopom. :roll:
,,pajosek2" to odhadol správne...

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

Mysteri, to co píšeš v 1. příspěvku, jsem udělal jako jedno z prvních. Ug2 jsem zkontroloval, ale se žádným výsledkem. Kabel je zapojený dobře A SCREEN na VN trafu jsem měl až na doraz(v pravé poloze), a žádný vliv. Proto mám podezření také na VN trafo.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

Mysteri, co se týče toho napětí 123V, co je na tom divného ? Schéma VNtrafa HR 8629 Uvádí nap. napětí 150V (OREGA 40348A - 11).

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#9 Příspěvek od Mysteri »

O.K. Ak nie je žiadná odozva na zmenu Ug2, tak skontroluj zapojenie na doske obrazovky. Niekedy býva zvod v pätici Ug2-iskrište. Čo sa týka toho napätia, neber do úvahy datasheet pre to Vn trafo. Ono sa totiž môže používať aj v iných podmienkach. Záleží to od výrobcu TV, ako to navrhol. Máš schému? Tam je definované, aké to napätie má byť. Inak 123V je používané asi v 60%. Napíš číslo chassis, aby som si pozrel schému, potom Ti budem vedieť MOŽNO poradiť, prípadne ostatní kolegovia. A možno pomôže aj foto toho obrazu. Ak nemáš schému, skús tu: http://www.electronica-pt.com tam je schassi BEKO, ak tam máš VESTEL, tak potom tu: http://www.filekeeper.org/download/brow ... df%2F11AK/

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od kozoka »

je tam chasis ITC008. To bude další super vlákno a ještě lepší přezdávka BIPOLAR :D
Maš podezření na na Trafo nebo processor...to taky můžeš mit podezření na všechno.
to že koncový Integrák v RGB hřeje je normální. Zkontroluj napětí RGB 180V
UG2 Obrazovky cca 385V
Když daš nadoraz UG2 kolik tam je?
Jsou tam zpětné běhy?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#11 Příspěvek od BIPOLAR »

kozoka, i za tu Tvoji ironii děkuji, RGB=182V, zpětné běhy žádné a co se týče Ug2, tak tam jsi zřejmě uhodil hřebíček na hlavičku, minimum 50mV a maximum 850 mV ! A Tobě mysteri chci poděkovat za upozornění, kde najít schémata. :oops: Pokud ještě chcete poradit, rád se nechám poučit.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

Máš to nějaké popletené, napřed napíšeš
BIPOLAR píše:... Ug2 jsem zkontroloval, ale se žádným výsledkem. ...
a pak
BIPOLAR píše:... a co se týče Ug2, tak tam jsi zřejmě uhodil hřebíček na hlavičku, minimum 50mV a maximum 850 mV ! ...
tak co je pravda?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#13 Příspěvek od BIPOLAR »

Jezevec = máš pravdu, je mi 62 let a skleroza nastupuje docela slušným tempem. Nejdříve jsem chtěl zkontrolovat Ug2 jen trimrem na VN trafu a teprve po upozornění, jsem zjistil, jaký jsem trumbera když jsem zároveň neměřil na pinu č.7. patice obrazovky. :oops: :oops:

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

BIPOLAR píše:Jezevec = máš pravdu, je mi 62 let a skleroza nastupuje docela slušným tempem. Nejdøíve jsem chtìl zkontrolovat Ug2 jen trimrem na VN trafu a teprve po upozornìní, jsem zjistil, jaký jsem trumbera když jsem zároveò nemìøil na pinu è.7. patice obrazovky. :oops: :oops:
To není o skleróze , ale o totální nevìdomosti a já Ti mohu poradit jediné . Odnes to do servisu døív , než to roze...eš . To není neúcta ke stáøí z mé strany , protože vìkem jsme si "zhruba prsa" , ale zkušenost a dobøe mínìná rada . Ivan

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#15 Příspěvek od BIPOLAR »

Anonym = když už chceš tímto způsobem komunikovat, tak si nedávej nálepku "ANONYM" ! Jinak děkuji všem, co se mě pomohli !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“