OVP CTV 2542 nestartuje ze standby

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

OVP CTV 2542 nestartuje ze standby

#1 Příspěvek od kevin_mitnick »

Na uvod predznamenavam. Neminim to opravovat. Vic nez slusne mne zivi to cemu rozumim. To, cemu nerozumim nechavam lidem, kteri se v tom vyznaji. Ale proste nesnasim kdyz nekdo ze mne dela k*k*ta.

Dal jsem tento televizor do servisu s tim, ze jej neni mozne probudit ze standby pomoci dalkoveho ovladace. Musel jsem jej vypnout vypinacem, pockat par vterin, zapnout. Pak uz fungoval a reagoval na DO normalne az do nejblizsiho vypnuti.

Ma privatni diagnoza byla, ze v TV s nejvetsi pravdepodobnosti bezi maly zdroj pro standby napajejici obvody DO, hodiny a podobne a tento zdroj ma za ukol nastartovat hlavni zdroj kdyz zmacknu DO. Pravdepodobne ale nebezi jak ma kvuli staremu znamemu problemu s elyty ktery maji snad vsechny spinane zdroje vratane PC...

Jake bylo me prekvapeni, kdyz mi autorizovany servis OVP sdelil, ze je vadna jednotka DO, ridici procesor a jeste nevim co navic a ze cena opravy bude kolem 8000 korun.

Proto se ptam. Jak to vidite vy? Je spise problem ve zdroji, nebo je treba vymenit pul televize? Delaji ze mne v servisu k*k*ta, nebo je realna jejich verze? Setkali jste se s podobnou poruchou na tomto typu TV ve sve praxi ?? Mam tu televizi od nich vzit, na*rat do rukou a dat ji nekomu serioznejsimu ?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Vem ji a dej jinam.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Tahle OVP pomocný zdroj nemá. Nejsem moc příznivcem samodomo, ale tohle se mi zdá od servisu dost přemrštěné. Zkusil bych to prostě jinde (bez toho abych jim vyžvanil vyjádření konkurence). Měla by to být záležitost opravitelná za přijatelnou cenu.

Killroy

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#4 Příspěvek od Pesko »

Multifunkčný obvod UOC TDA9364 ,ktorý je použitý u tohto TV stojí na Slovensku napr. u firmy : www.kiso-tv.sk 2340Sk a zručnému opravárovi samotná jeho výmena netrvá dlhšie ako 30 minút. Vhodné je použiť aj päticu MDIP 64.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Někdy mám pocit, že tihle "servisáci" jsou ti samí, co sem lezou pod anonymníma nickama s natvrdlýma dotazama. A pak se nám kruh uzavře. My mu neporadíme a on si vymyslí co nejdražší závadu, jen aby to nemusel opravovat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“