multimeter UNI-T

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dodik
Příspěvky: 198
Registrován: 26 lis 2008, 01:00

multimeter UNI-T

#1 Příspěvek od dodik »

Ahoj,
chel by som si obstarať nový multimeter, do ceny 1700sk s dph, do týchto cenových katgorii mi pripada jedine značka UNI-T a kupovať to chcem z velkoobchodu Sos, kedze tam tie ceny su na Sk asi najlepšie
Tu je celkový sortiment , z neho mi sa mi pozdávajú UT 50 D a UT 58 D, ktore se podla vás z týchto lepšie, naroky sú presne meranie UIR(nie super extra na stototiny %, 0,5% stači), meranie C, teplota, podsvietený displej, meranie H nieje potrebné ale poteší, tie dva meráky sú parametrami velmi podobné, akuráť že 58 má krajší a väčší displej(len v porovnávacej tabulke je písané že 58 nemá podsvietený displej ale na obrázku je jasne vidieť že je podsvietený). Dúfam že táto téma nieje na škodu, lebo radšej sa poradím s ludmi "kupujucimi" ktorý produkt vyskušali ako s predavačom, ktoréhi ciel je predať produkt takže tlačí kaleráb do hlavy. Dakujem

Porovnávacie tabulka multimetrov UNI-T

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#2 Příspěvek od Split »

UT58 som mal moznost odskusat aj pouzit pri merani..dost dobry...dobrou funkciou je aj zobrazenie kde co ma byt pripojene...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
dodik
Příspěvky: 198
Registrován: 26 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od dodik »

myslím že akurát to je tam trochu zbytočné :D , a mal podsvietený displej?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

NO 58 meria od 2 mA, ale nema meranie teploty :)

Nechapem preco nemozu vyrabat merak len s dvoma svorkami ako volakedy..... tu sa staci zabudnut ..... a treba novy :(

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od stephunk »

Ja som za UT50, cenovo bude na tom lepšie a je to taký kombajník, ktorým posekáš väčšinu potrieb...Jeho povrch je pogumovaný, dobre sa drží..spoľahlivosť odpovedá značke-výborná. Keď je niekto hrr hrr tak si semtam odskúša funkciu ističov multimetrom-to sa nedá nič robiť...

Uživatelský avatar
dodik
Příspěvky: 198
Registrován: 26 lis 2008, 01:00

#6 Příspěvek od dodik »

tak ešte porozmýšlam ale asi ten UT50, ale ten UNI-T ma strašne blbo spravene tie funkcie, jeden dokaže merať L druhy f ako keby to nemohli dať do jedného :x
58 ma nižšie rozsahy, napr. meranie prudu už od 2uA, ale mylsím že od 20mA uplne postačí tak asi zoberiem ten UT50

som porovnal ceny s GM a v gm su tie UNIT multimetre dokonca o niečo lacnejšie

Odpovědět

Zpět na „Poradna“