Manuální přepínač LNB

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Manuální přepínač LNB

#1 Příspěvek od salora »

Nemá tu někdo doma ležet ladem nějaký mechanický přepínač LNB ?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

na mezifrekvenci nebo už na vlnovodu ?

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od salora »

Děkuji za reakci ale přepínač potřebuji externí pro přepínání z 1 LNB do dvou sat receivrů,podrobnosti jsem ti napsal mailem,pokud jsi ho nedostal tak mě to tu prosím sděl.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

V tom pripade pouzij bezne prodavane rele ovladane napetim 0/12V a zapoj je obracene - do vystupu zapoj kabel od LNB a ba druhe strane mas dva vystupy.
Vyrabi to napr. ceska firma emp-centauri, k dostani u prodejcu a hlavne montazniku sat.techniky za par korun.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#5 Příspěvek od salora »

Takže jsi mail nedostal přišel mě zpátky asi už máš nový nebo jsem to blbě přepsal takže tady přeposílám výnatek.
Přepínač jsem si kdysi dělal sám /otočný/v hliníkové krabičce ale nebyl jsem s ním vůbec spojonen jelikož vykazoval na určitých frekvencích značný útlum ,s tímto vyobrazeným firemním přepínačem jsem naopak velmi spokojen,útlum v celém pásmu jsem prakticky oproti přímému spojení nezpozoroval.
Problém je že se tyto přepínače již nikde nedají sehnat /vzhledem k dnešnímu standartu DiSeg/ ale chci manuálně rozbočit dle potřeby signál z jednoho single LNB na bud jeden nebo druhý pokoj kde přijímám satelitní signál.V daném mém případě se totiž nedá použít DiSeg protože používám v jednom pokuji PH 6010 satelitní receiver který nemá DiSeg a druhý DM 7000 který ho má .Ano přepínacím napětím 0-12 V by to šlo ale je to těžkopádnější než sáhnout sem tam někdy za záclonu a cvaknout rukou,musel bych to pod napětím od někud řídit a tahat separátně kabel a ph 6010 ani DM 7000 vyvedeno 12 V nemá.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#6 Příspěvek od salora »

No ale ted mě napadlo že bych ten 12 V přepínač který se dá ještě kopit přece jen dal použít za předpokladu že bych k němu přilepil /samolepkou/ 9 V Blokov. baterii a cvaknutím na vypínač bych to přepínat mohl,čili tvá rada nebyla až tak od věci i když zase starost navíc hlídat odcházející baterii ale jako kompromis by to šlo.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

6010 podporuje Diseqc !!!
Musi tam byt jiny FW a Diseqc se nastavuje v DSXeditu.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#8 Příspěvek od salora »

Ano o tom jsem někde četl ale nezabývám se příliš tímto přijímačem a nechce se mě experimentovat ,já používám soft 6,50 a právě mě přestalo jít digitv i když se neměnili klíče,prý se to musí znova instalovat což nechápu a nikdo mě toposud nevysvětlil proč se to tak nevyzpytatelně chová ale já ještě používám spolu s PH6010 SS2 v P.C. kde se rovněž dá sice DiSeg nainstalovat ale nechce se mě tím zabývat nemám na to čas ,přepínač je pro mě nejschůdnějsí řešení.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ten 12V prepinac neni spatny napad, ale proc to komplikovat s baterkami? U vetsiny satelitu lze po zapnuti nebo probuzeni ze standby nekde nalezt napeti (treba u mne na satelitu Philips se po probuzeni ze standby objevi 12V na vyvodu 8 SCARTu pro TV proti vyvodu 18 a TV se automaticky prepne na AV input). Pokud neco takoveho najdes na nekterem se svych prijmacu, mas skoro vyhrano...

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#10 Příspěvek od salora »

Ano to máš sice pravdu a o tom že u scart konektorů je většinou vyvedeno tzv. spínací napětí vím ale musel bych z každého receivru tz.SS 2 v P.C. -PH6010 a DM 7000 tahat samostatně kabel s ony 12 V na to místo kde bych měl umístěný zminovaný přepínač /navíc v daném případě dokonce pro 3 výstupy a to tyto přepínače nemají rozbočují pouze vstupy 2.mě ale stačí u ručního přep. vdtupy 2 protože SS2 a PH 6010 mám v jednom pokoji a tudíž se pochopitelně dívám/mám zapnuto/ jen jeden z těchto přijímačů.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

A nebylo by lepším řešením použít raději TWIN LNB a ke každému s receiverů vést samostatný kabel? Pak si můžeš zapínat který rec. se ti zlíbí (třeba i oba současně!) a bez jakýchkoliv dodatečných zdrojů, drátů, či cokoliv jiného pro těch 12V!
I ekonomicky to nevyjde nijak dráž - jeden TWIN LNB oproti Single LNB + přepínač (koax. relé) + ta "drátařina" :D
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#12 Příspěvek od stanimir »

A což třeba tohle:

Kód: Vybrat vše

http://www.onlineshops.cz/digionline/satelitni-rozbocovac-2x-f-6db-2/

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#13 Příspěvek od salora »

Děkuji za snahu a vstřícnost dvou posledních příspěvků a začnu tedy od /Honzy/,víš nedal jsem to hned v úvodu na tomto založeném vlákně úplně do obrazu poněvadž je to dosti složité vysvětlovat ,ano připouštím že to mám v dané situaci docela přetechnizované,takže používám na balkoně dvě sat antény jednu 55 offsetku /s přídavnou poarabolkou tzv- gregorry princip/která se rovná ca. 70 cm klasické antény s motorem Diseg /SG2100/ a jednu 120 ofsetku s motorem H/H ovládanou analogovým pozicionérem s magn. senzorem.Tu malou ,za běžných okolností plně dostačující používám s přijímačem DM7000 v jednom pokoji tu druhou používám s přijímačem PH 6010 ve druhém pokoji a dívá se tam převážně pouze má polovička.Stává se mě ovšem že při špatném deštivém počasí a sněžení /což není pochopitelně pořád se především u digitv začně obraz /u té malé antény/ rozpadat tudíž to řeším bud častým chozením na balkon a očistím plošky ozařovače a přídavné parabolky nebo to musím mechanicky kabelově přehodit na tu větší anténu což také není až tak košé no tak jsem to chtěl řešit pomocí přepínání mech. přepínačem ale k tomu by jich bylo zapotřebí min. 2 ks napřed dva venkovní samostatné výstupy z LNB sloučit do jednoho přep. s tím žebych tím dalším přep. přepnul na ten či onen přijímač abych nemusel zase naopak přehazovat vnitřní koax. kabel k požadovaném přijímači a problém bych měl vyřešen i když připouštím že je to dost nekonvenční a neobvyklý způsob propojení,takže jak vidíš se u dané situace nedá použít splitter a rovněž twinn LNB ano kdybych používal pouze 1 anténu což není můj případ tak by to bylo asi nejlepší řešení ale rovněž to nejde u mě realizovat protože mám jeden přijímač s diseg druhý ne a rovněž by se ovlivnovalo sledování sat /díky dvoum natáčením/,to by šlo pouze kdyby antény byly umístěné fixně tz. napevno a ne na motor.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

Ano - jasné, chápu.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“