Plazmová tv panasonic problém

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomas027
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2008, 01:00

Plazmová tv panasonic problém

#1 Příspěvek od Tomas027 »

Mám tuhle televizi a ráno jak jsem ji ještě zapl tak naběhla s tím,že mi chyběla na obrazovce spodní polovina obrazu.Tak jsem ji chvíli nechal běžet ale beze změn,tak jsem ji zkusil vypnout a opětovně zapnout ale již nenaskočila vůbec.Pouze svítila červená kontrolka na čelním panelu a ovladač vůbec nereagoval.Tak jsem ji odpojil ze sítě uplně nechal ji hodinu vypnutou a pak opět zapl.Po zapnutí se již nerožla ani červená kontrolka a televize nereaguje vubec.Tak jsem ji rozebral a díval se na zdroj a ten vypadá v pořádku,napětí z něj jde.Nevíte co se mohlo tak najednou stát?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Co se mohlo tak NAJEDNOU stát? Nevím že by se závady hlásily 14 dní dopředu, prostě se to rozbilo. Jáký napětí ti jde ze zdroje? Asi jich tam bude víc. A nemáš to náhodou v záruce?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Tomas027
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Tomas027 »

No právě že ji mám již dva a pul měsíce po záruce.Napěti ze zdroje tam jde spoustu.Ale začlo to tak divně.Nejdříve vypadla spodní čast displeje,potom po zapnuti svitila jen červena ledka na čelnim panelu a potom se již nerožlo nic.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Nic si z toho nedelej, soused si take poridil Panasonic plazmu a zdechla mu presne 28dni po zaruce. Za opravu vyplazl 14tis.
To ja v klidu toho Samsunga po dvou letech vyhodim a koupim jinou. On ten Panasonic ho stal skoro 50tis, tak do opravy sel.
Ty Panace skladali v jedny fabrice kousek od nas, kdo tam delal na ty lince tvrdil, ze v zivote by si Panasonic plazmu nekoupil :(

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

RadekB píše:Nic si z toho nedelej, soused si take poridil Panasonic plazmu a zdechla mu presne 28dni po zaruce. Za opravu vyplazl 14tis.
To ja v klidu toho Samsunga po dvou letech vyhodim a koupim jinou. On ten Panasonic ho stal skoro 50tis, tak do opravy sel.
Ty Panace skladali v jedny fabrice kousek od nas, kdo tam delal na ty lince tvrdil, ze v zivote by si Panasonic plazmu nekoupil :(
ja bych si zase nekopupil v zivote LG plazmu... ale kdyz to vyrabi u pasu - nedivim se mu. Kazdopadně to není zavada pro amatera ale cekej opravu tak okolo 8 -10 tis. Kdyby něco tak koupim na ND
Naposledy upravil(a) kozoka dne 06 pro 2008, 22:09, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomas027
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Tomas027 »

A jakým zpusobem tam ty plazmy panasonic dělaji na te lince?Nepopsal by jsi mi to trochu?Ja dělal v Simensu ve Frenštatě na lince takže trochu vim oč jde,byl jsem u vyroby řidicích jednotek do automobilu,takže také nic moc kvalita.Hodně se stavalo,že na pajecí vlně se některé piny nezaletovaly a tak se to nechavalo projet vlnou i několikrát než se to povedlo.Přitom bylo nařízené,že pokud se to napoprvé neproletuje celé nesmí to jit dal,jelikoč mikroprocesory a další polovodiče se tím přehřejou.Jednou se stalo,že někdo zapoměl na lince při osazovaní dat takový drátek okolo krystalu který jej přidržoval vuči rezonanci když jednotka byla pak v autě a po pul roce se to vracelo na reklamaci.jelikož se krystal utřepal a jednotka vypadla.Takové mám zkušenosti a navic smd součastky simens nakupoval v čině a vždy jak jsme měli jednotku do auta plně osazenou tak se programovala přislušným softwarem do daného typu auta a pak to šlo na studený a teplý test.A nakonec se to na takovem pistroji testovalo zda vše funguje.A to bylo leto v dílně jsme měli horko a ty součastky byly tak nepřesné již z výroby takže tim teplem se jejich hodnota změnila tak že ze 100kusu řidicích jednotek neprošlo testem 30.Takže jsme to pak vyřešili tim,že aby test proběhl tak jsme je otestovali hned po ranu jak na dilně nebylo teplo tak ty součastky prošly teste,Mašina nam u testu vždy vypsala takový papir,že se jedná třebas o smd odpor nebo kondík mimo toleranci ale kdo by jej měnil.Za chladu to testem prošlo takže se to neřešilo.Tak napiš jak se montuji ty plazmy panasonic.Jsem zvědav co se děje tam na linkách.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

[quote="Tomas027"]No právě že ji mám již dva a pul měsíce po záruce.

Zareagovalo "kurvítko" - najít a "vyhodit" :D
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Tomas027 píše:A jakým zpusobem tam ty plazmy panasonic dělaji na te lince?Nepopsal by jsi mi to trochu?Ja dělal v Simensu ve Frenštatě na lince takže trochu vim oč jde,byl jsem u vyroby řidicích jednotek do automobilu,takže také nic moc kvalita.Hodně se stavalo,že na pajecí vlně se některé piny nezaletovaly a tak se to nechavalo projet vlnou i několikrát než se to povedlo.Přitom bylo nařízené,že pokud se to napoprvé neproletuje celé nesmí to jit dal,jelikoč mikroprocesory a další polovodiče se tím přehřejou.Jednou se stalo,že někdo zapoměl na lince při osazovaní dat takový drátek okolo krystalu který jej přidržoval vuči rezonanci když jednotka byla pak v autě a po pul roce se to vracelo na reklamaci.jelikož se krystal utřepal a jednotka vypadla.Takové mám zkušenosti a navic smd součastky simens nakupoval v čině a vždy jak jsme měli jednotku do auta plně osazenou tak se programovala přislušným softwarem do daného typu auta a pak to šlo na studený a teplý test.A nakonec se to na takovem pistroji testovalo zda vše funguje.A to bylo leto v dílně jsme měli horko a ty součastky byly tak nepřesné již z výroby takže tim teplem se jejich hodnota změnila tak že ze 100kusu řidicích jednotek neprošlo testem 30.Takže jsme to pak vyřešili tim,že aby test proběhl tak jsme je otestovali hned po ranu jak na dilně nebylo teplo tak ty součastky prošly teste,Mašina nam u testu vždy vypsala takový papir,že se jedná třebas o smd odpor nebo kondík mimo toleranci ale kdo by jej měnil.Za chladu to testem prošlo takže se to neřešilo.Tak napiš jak se montuji ty plazmy panasonic.Jsem zvědav co se děje tam na linkách.
Zeptam se kolegy, co dela se mnou slaboproudy, jeho mati tam dela, treba neco rekne :)

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

kondik píše: Kúsok od nás sa skladá LCD sony a ludia čo tam pracujú tvrdia to isté. :lol:
No, ja bych si LCD Sony Bravia taky nekoupil, staci me to videt u lidi kdyz jim delam sat. Jediny na co se da koukat je NovaHD, ale to je tak vsechno. Akorat jak vzdycky musim tvrdit "to je ale peknej vobraz, fak ze jo, dobre jste koupili, za ty prasule fakt super" No jo no, kseft je kseft. :)

O LG jsem si udelal nazor jiz drive a nebyly to TV. Od te doby tuhle znacku nemusim.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tomas027 píše:A jakým zpusobem tam ty plazmy panasonic dìlaji na te lince?Nepopsal by jsi mi to trochu?Ja dìlal v Simensu ve Frenštatì na lince takže trochu vim oè jde,byl jsem u vyroby øidicích jednotek do automobilu,takže také nic moc kvalita.Hodnì se stavalo,že na pajecí vlnì se nìkteré piny nezaletovaly a tak se to nechavalo projet vlnou i nìkolikrát než se to povedlo.Pøitom bylo naøízené,že pokud se to napoprvé neproletuje celé nesmí to jit dal,jelikoè mikroprocesory a další polovodièe se tím pøehøejou.Jednou se stalo,že nìkdo zapomìl na lince pøi osazovaní dat takový drátek okolo krystalu který jej pøidržoval vuèi rezonanci když jednotka byla pak v autì a po pul roce se to vracelo na reklamaci.jelikož se krystal utøepal a jednotka vypadla.Takové mám zkušenosti a navic smd souèastky simens nakupoval v èinì a vždy jak jsme mìli jednotku do auta plnì osazenou tak se programovala pøislušným softwarem do daného typu auta a pak to šlo na studený a teplý test.A nakonec se to na takovem pistroji testovalo zda vše funguje.A to bylo leto v dílnì jsme mìli horko a ty souèastky byly tak nepøesné již z výroby takže tim teplem se jejich hodnota zmìnila tak že ze 100kusu øidicích jednotek neprošlo testem 30.Takže jsme to pak vyøešili tim,že aby test probìhl tak jsme je otestovali hned po ranu jak na dilnì nebylo teplo tak ty souèastky prošly teste,Mašina nam u testu vždy vypsala takový papir,že se jedná tøebas o smd odpor nebo kondík mimo toleranci ale kdo by jej mìnil.Za chladu to testem prošlo takže se to neøešilo.Tak napiš jak se montuji ty plazmy panasonic.Jsem zvìdav co se dìje tam na linkách.
Ešte dobre, že mám japonské auto...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

Tomas027 píše:A jakým zpusobem tam ty plazmy panasonic dělaji na te lince?Nepopsal by jsi mi to trochu?Ja dělal v Simensu ve Frenštatě na lince takže trochu vim oč jde,byl jsem u vyroby řidicích jednotek do automobilu,takže také nic moc kvalita.Hodně se stavalo,že na pajecí vlně se některé piny nezaletovaly a tak se to nechavalo projet vlnou i několikrát než se to povedlo.Přitom bylo nařízené,že pokud se to napoprvé neproletuje celé nesmí to jit dal,jelikoč mikroprocesory a další polovodiče se tím přehřejou.Jednou se stalo,že někdo zapoměl na lince při osazovaní dat takový drátek okolo krystalu který jej přidržoval vuči rezonanci když jednotka byla pak v autě a po pul roce se to vracelo na reklamaci.jelikož se krystal utřepal a jednotka vypadla.Takové mám zkušenosti a navic smd součastky simens nakupoval v čině a vždy jak jsme měli jednotku do auta plně osazenou tak se programovala přislušným softwarem do daného typu auta a pak to šlo na studený a teplý test.A nakonec se to na takovem pistroji testovalo zda vše funguje.A to bylo leto v dílně jsme měli horko a ty součastky byly tak nepřesné již z výroby takže tim teplem se jejich hodnota změnila tak že ze 100kusu řidicích jednotek neprošlo testem 30.Takže jsme to pak vyřešili tim,že aby test proběhl tak jsme je otestovali hned po ranu jak na dilně nebylo teplo tak ty součastky prošly teste,Mašina nam u testu vždy vypsala takový papir,že se jedná třebas o smd odpor nebo kondík mimo toleranci ale kdo by jej měnil.Za chladu to testem prošlo takže se to neřešilo.Tak napiš jak se montuji ty plazmy panasonic.Jsem zvědav co se děje tam na linkách.
co je to za model? PV60 nebo PA60

Uživatelský avatar
Tomas027
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2008, 01:00

#13 Příspěvek od Tomas027 »

Je to model TH42PV60,pročpak se ptaš?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od kozoka »

Tomas027 píše:Je to model TH42PV60,pročpak se ptaš?
Protože na PA60 mam doma všechno...měl sem jednu s rozbitým panele. Jestli vypadla polovina obrazu tak může být vadný panel nebo Y-SUS , Z-SUS Board.

Uživatelský avatar
Tomas027
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Tomas027 »

No nejdříve mi u teto televize vypadla při zapnutí spodni polovina obrazu a když jsem ji chtěl vypnout a znovu zapnout dalkovým ovladačem tak jsem ji vypl ale podruhé již nenastartoval.Při pokusu o zapnuti stisknutim tlačitka na ovladači zašala pouze na televizi problikavat červená dioda a nic se nedělo.Tak jsem ji odpojil uplně od síte na hodinu poté zapl a již na televizi se nerozsviti ani ta červená kontrolka.Nevím co mohlo odejit.Že by nějaká řetězová reakce a postupně se to posmolilo všechno?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“