REPRO 5.1 STAR

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

REPRO 5.1 STAR

#1 Příspěvek od dudlaxx »

Ahojte mam tohle repro , ma to velky subwolfer ve kterem je zaroven i zesilovac . Je to lacina sestava . Chci se zeptat jestli by nijak neslo odstranit bruceni subwolferu je v nem hrozny brum , nejspise od zdroje ....

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od ypsi »

Ale moze to byt aj zemna smycka, robi to aj pri fyzicky odpojenom vstupe? Inak pozriet elyty v zdroji.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#3 Příspěvek od denis15 »

Tady to bude tak na 90% zdrojem-rozeber to a nezhroz se-zvyš filtrační kondíky, nejlépe vyměň i usměrňovací diody či můstek-podle toho, co tam je. Ještě se koukni, jak je trafo umístěné-může se to indukovat do těch obvodů přímo z trafa a neodfiltruješ to ničím-jen dát trafo jinam. Zkus a uvidíš. Většinou je to pár integrovaných zesilovačů+zdroj,není co řešit.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od dudlaxx »

Mrkl jsem na to ,vymenil elity ve zdroji za vetsi kapacitu , zlepseni je ale vic
si bedynky asi nevylepsim , to trafo je tak nestastne umisteno - 8cm od koncoveho zesilu ....

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Repro

#5 Příspěvek od FERYACT »

Ypsi ti radil odpojit vstup, zapoměl zdůraznit že vstup se má zkratovat.
Pokud to k ničemu nebude musíš se pokusit zjistit něco v předzesilovači
/vyschlý filtrační kond--začni hledat u zdrojů tepla/
Prověř zda vedení minusu je bez přechod.odporů.
Odstiň trafo ale pamatuj na chlazení.
Pomocí vysokoohmového sluchátka připojeného přes kondík cca
1 mikro bys mohl zkusit hledat brumy v předzesilovači.Když oscilo není.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#6 Příspěvek od denis15 »

Zkus tedy ještě vyloučit ty smyčky a já bych ještě zkusil vydělat to trafo, dát ho na delší dráty a umístit pokusně někam jinam. Pokud brum zmizí, tak máš dvě možnosti: nepraktická-dát trafo mimo sub, praktická-umístit trafo do plechového obalu-tesla to používala v kazeťácích. Pokud je tam nějaká smyčka, tak to si užiješ-všechny země předělat do jednoho bodu atd-většinou špatně navržený plošný spoj-rychlá levná výroba...
Zkus to trafo dát jinam-pokud to nepomůže, tak hledej smyčky, vazební kondy atd.. Hodně štěstí. Kdybys byl někde blízko, tak bych se ti to pokusil dát do kupy. Zkoušej. :wink:

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od dudlaxx »

AHojte takze trafak jsem zkousel dat mimo ale to nepomohlo .. ale narazil jsem na jinou vec ... ze vstupů to vede pres male elektrolyty , ty jsou OK
pak jeste pred vstupen na predzesilovac to jde pres kondik 100nf , kdyz na neho cokoliv prilozim tak se hukot v subwolferu zvysi snad o 80%
Myslite ze by mohlo pomoct zvysit kapacitu toho kondu ??

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od dudlaxx »

tak vyreseno , prave ty male elyty ..... vyrobce asi setril , na jednom jsem zvysil z 4,7uf na 47uf a brum ve subwolferu zmizel ...,

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#9 Příspěvek od denis15 »

No vidíš to-přidal jsi vodu na mlýn měničům kondíků-bylo by dobré zjistit, k čemu ty kondíky byly a máš zkušenost do budoucna. Vzhledem k šikmookému původu to ale stejně nemá cenu řešit. :D

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od dudlaxx »

jj zkusenost kazda dobra ..... ten kondik filtroval vstup signalu pro subwolfer
do predzesilovace
Mrkl jsem na to i pres osciloskop .. kondik byl OK ale proste kapacita nestacila ......

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“