Mikrovlnka blbne.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Mikrovlnka blbne.

#1 Příspěvek od stasek »

Kamarád má problém s mikrovlnkou, když ji zapne, začne vrčet víc, než je obvyklé a z děrování uvnitř to blýská. To mi sdělil. Co by se s tím dalo dělat? Díky.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Zkontroluj slídovou krytku na vlnovodu. Bývá propálená.

Killroy

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Jo a před chvílí poslal mail, že se nejen blejská, ale z těch děr i kouří. Není už pozdě? Až ji přiveze, samozřejmě se podívám dovnitř, teď jen sonduju co a jak, poněvadž nevím, jak to uvnitř vypadá. Zatím díky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

To že prohořel kryt ústí vlnovodu je jasný. Prohořel proto že kamarád nepřikrejvá parky a když rupnou, vystříkne omastek až k magnetronu. Je třeba vyměnit kryt vlnovodu, důkladně vyčistit a odmastit protor trouby a zkontrolovat trysku (anténku) magnetronu. Pokud je celá a nepropálená, bude vše OK.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od stasek »

Pánové, děkuji moc, doufám, že to bude dle vašich prognóz. :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#6 Příspěvek od Cust »

Pánové, co má společné děrování dveří a magnetron?
Nestačilo by vyčistit dveře?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Cust píše:Pánové, co má společné děrování dveří a magnetron?
Nestačilo by vyčistit dveře?
S to asi nepochopil, on má zřejmě na mysli že vidí skrz děrování ve dvířkách co se děje uvnitř. Dveře mi nikdy nehořely, pardon, vlastně jednou jo, hořela folie která kryje síťku na dveřích ze stejných důvodů, viz nahoře.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od stasek »

Já bych to upřesnil, alespoň já to tak pochopil, že při zapnutí trouby je skrz sklo zavřených dvířek vidět, jak se z děrovaného pláště vnitřku blýská a kouří. Doposud ji nepřivezl, tak nic přesnějšího nevím, jen mi poslal mail, jestli ji má rovnou vyhodit, nebo to půjde spravit.Tak jsem mu poradil dle vašich rad, ať ji přiveze. No a pak se uvidí.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od watt3 »

jeden extrémní případ co jsem viděl, byl že si dali do mikrovlnky vysušit kousek dřeva, nastavili časovač asi na hodinu a půl a odešli, po příchodu o pár hodin déle mikrovlnka už jen dohořívala takovým způsobem, že z přívodního kabelu zbyli za 30cm od trouby jen ohořelé měděné dráty a většina plastů už nebyla, naštěstí to bylo venku na dvoře, jinak nevím

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#10 Příspěvek od kbulda »

Takže to dřevo vysušili na 0 % vlhkosti ?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pamatuju časy, kdy jsem koupil svou první mikrovlnu a v návodu jsem se dočetl, že se v ní dají brambory vařit mnohem rychleji, než "normálně". Takže jsem tam dal plastovej hrnec s bramborama, zapnul a za 10min jsem ty brambory vytáhl stejně tvrdý, jak jsem je tam dal. Tudíž jsem se dožral, dal jsem tam jednu syrovou bramboru nasucho a zapnul mikrovlnu na plný pecky. Za dalších 10 minut jsem z "mrtvé" mikrovlnky vytáhnul "krikeťák"... Mikrovlna se časem probrala, ale raději od té doby jen ohřívám, jen ohřívám....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
duan
Příspěvky: 76
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: na sever od Boskovic

#12 Příspěvek od duan »

To ZdenekHQ:
Opláchni brambory,takhle mokré dej do mikrotenového sáčku a zavaž.Nožem udělej pár dírek do sáčku a dej do mikrovlnky na 6 až 10 minut na plný výkon (6 až 10 minut podle výkonu MT)...Teď sem to zkoušel a dobrý

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

normálně je hodím na talíř i se slupkou musí být alespoň 4 a 6 minut z jedné strany otočit a šest z druhé a jsou je potřeba ten čas upravit podle velikosti a výkonu

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od stasek »

Tak kamoš tu mikrovlnku ještě nedovezl a už jsem se dověděl, jak se vaří brambory apod. To mě ve snu nenapadlo, že to jde tak snadno. Musím to ověřit. :lol:

fero2

#15 Příspěvek od fero2 »

Davam umyte zemiaky v supke zabalene do papiera. Ale iba cca 3-4ks na rychlu veceru. Nie cely hrniec.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“