impulzny ako nabijacka

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drotik
Příspěvky: 28
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

impulzny ako nabijacka

#1 Příspěvek od drotik »

12V2A na vystupe ma predzatazovy R-150ohm.(bol tam aj tyristor+zenerka+R v gate to som vyhodil skratoval 12V pri prekroceni vyst U 5V vetvy)o co mi ide-ak to pripojim na Pb AKU 12V- nabija vypnem tak bude vybijat cez ten R.skusal som oddelit- dioda(asi najlepsie),ziarovky12,24(opticke kontrola, obmedzuje prud),odpor.spiraly-lacne.nepotrebujem to len tak sa hram baterka je z traktora 170A je mi jasne ze nema sancu nieco nabit..a navyse stara.problem je v tom ze ak je velmi vybita tak taha aj 4,5A z menica a ten je pretazovany.cisty skrat na vysupe zvlada ok-cykluje.pouzit prudovy obmedzovac-2tranzistory+2R straca sa jednoduchost,317a podobne prudovo slabe,vykonnejsie zase drahe.nieco jednoduche,nejaky napad?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

drotik píše:12V2A na vystupe ma predzatazovy R-150ohm.(bol tam aj tyristor+zenerka+R v gate to som vyhodil skratoval 12V pri prekroceni vyst U 5V vetvy)o co mi ide-ak to pripojim na Pb AKU 12V- nabija vypnem tak bude vybijat cez ten R.skusal som oddelit- dioda(asi najlepsie),ziarovky12,24(opticke kontrola, obmedzuje prud),odpor.spiraly-lacne.nepotrebujem to len tak sa hram baterka je z traktora 170A je mi jasne ze nema sancu nieco nabit..a navyse stara.problem je v tom ze ak je velmi vybita tak taha aj 4,5A z menica a ten je pretazovany.cisty skrat na vysupe zvlada ok-cykluje.pouzit prudovy obmedzovac-2tranzistory+2R straca sa jednoduchost,317a podobne prudovo slabe,vykonnejsie zase drahe.nieco jednoduche,nejaky napad?
Som z toho volaaký zmetený...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

??? čítam, ale nechápem, až ten záver, že chce nejaké zapojenie imp. nabíjačky.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

To mi pripomina moje slohovky na skole :D
Taky nikdo nevedel o co jde :lol:

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od nekmil »

:D to je normálně tragedie :D

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#6 Příspěvek od Banda »

drotik píše: ..., nejaky napad?
Že bys měl přestat pít, když chceš něco napsat na Bastlírnu :malta: :D

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bernard »

Snad jsem pochopil, o co ti jde. Problém je, že chceš použít zdroj napětí na nabíjení, ale tam se víc hodí zdroj proudu. A že chceš nabíjet baterku 12V zdrojem napětí 12 V, to nepůjde. Ta tvá stará baterka asi ani 12V nemá, a tak je výstup zdroje přetížený a reaguje cyklováním. Můžeš to nechat cyklovat, i při tom se baterka pomalinku nabíjí a pokud se vzpamatuje až na 12 V, cyklování přestane, ale baterka stejně nabitá nebude. A taky můžeš dřív přijít o ten zdroj. :(

Uživatelský avatar
drotik
Příspěvky: 28
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#8 Příspěvek od drotik »

mam impulzny zdroj12V2A ktory ma na vystupe...toto vam tam asi chybalo.
bernard to pochopil takze to nieje az take nerozlustitelne :lol: viem ze treba zdroj prudu ved som pisal prudovy obmedzovac2T+2R-klasika,317+R to poznam alebo FET+T.vsetko pouziva R ako bocnik na snimanie prudu,chcel som nieco ine.napadlo ma jazyckove rele namotat nan par zavitov to pouzit ako bocnik,ale ani to sa mi nepozdava,ziarovky som skusal ci uz v primari100Walebo sekundar-12aj24V na obmedzenie prudu.ten impulzny ma na vystupe paralelne 150ohm R takze po vypnuti nabijacky sa aku cez neho vybija,preto som skusal diodu,napadlo ma aj rele,ktore odpoji vystup.bolo by napajane z imp.zdroja.4,5A taha ale zvlada len neviem ako dlho preto ten prudovy zdroj.cykluje pri skratovanom vystupe takze poistka funguje ok.chcel som nieco co nepoznam,nechajte to uz tak.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“