Problém s CRT hiunday

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

Problém s CRT hiunday

#1 Příspěvek od smudla5 »

zdravím všechny,mám tady monitor CRT HIUNDAY IMAGE QUEST QV770.Za celou dobu používání s ním nebyly potíže.Až těd jsem ho zapnul a obraz šel ale monitor strašně syčel.Vyměnil jsem hlavní kodník.Monitor už nesyčí a jde skoro normalně.Akorát občas se vlní obraz.S touhle závadou jsem se potkal,ale u tohoto monitoru ne.Může někdo poradit prosím?předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

V prvom rade by som zostal pri hladani dalsich vadnych elektrolytov.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#3 Příspěvek od stevo59 »

Zrejme nájdeš ešte nejaké vadné kondy, ale ak to robí len občas, tak by som sa poobzeral po studeňáčiku. Vlnenie obrazu môže robiť aj sršanie vo VN, ale chcelo by to vidieť, toto je len veštenie...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Elyty kolem vertikálu, studený spoje pod VN, vadný elyt 1000u/16V v sekundáru zdroje a tak se dá pokračovat. Taky schne ten bipolár u VN.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#5 Příspěvek od smudla5 »

dekuju vsem moc za pomoc.ted mam ten monitor zapnutý a občas se stává že vypadne uplne obraz a po poklepání na vršek monitoru zase naskočí,takže je tam určitě někde ještě studeňák.Zkusím se na to mrknout.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Mirda »

Projít též celou cestu žhavení obrazovky na st. spoje (hlavně ten propoj mezi deskami)

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

smudla5 píše:dekuju vsem moc za pomoc.ted mam ten monitor zapnutý a občas se stává že vypadne uplne obraz a po poklepání na vršek monitoru zase naskočí,takže je tam určitě někde ještě studeňák.Zkusím se na to mrknout.
U techto monitoru velmi casto studenaky primo na vyvodech VN trafa, je dobre ale odsat cin a znovu propajet.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od smudla5 »

zdravím všechny tak monitor zatím běží.propájel jsem VN trafo, celou cestu žhavení obrazovky.zatím je vše v klidu.když na monitor poklepu tak žádné stopy studených spojů.uvidím jak poběží dál.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“