Plazma TH42PX80

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Plazma TH42PX80

#1 Příspěvek od Ralph »

Neví někdo z vás servisní mod na tuhle televizi?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Stačí jen trošku pohledat v Google:
PX80U / PZ80U / PZ85U / PZ800U / PZ850U :

Hold down the {VOL -} button ON THE PLASMA.
Press the {INFO} button on the remote control 3 times.
The Service Menu will be displayed with the following menus:

ADJUST
WD-ADJUST
OPTION
AGING (Red Screen)
RM-SET
SRV-TOOL

The {1} & {2} buttons move through menus.

Press the {2} button once or
press the {1} button six times to select "SRV-TOOL".

Then press the {OK} button to access it.

Using the cursor keys, highlight the empty box
on the right side of the last option: PTCT :00.00.00.00.00
____________________________________________
TD2Microde: 81c0000f |
Flash ROM: 1-227e |
PTCT: 00.00.00.00.00 | Hightlight Here

Then press and hold the {MUTE} button for 3 seconds.

Time and Count will be displayed in red color.

TIME = Hours and minutes of operation.
COUNT = Times the Plasma was powered on.

To exit, press and hold the {POWER} button
on the Plasma for few seconds.

<< WARNING - WARNING - WARNING >>
The {VOL+} and {VOL -} buttons are used to
change values. Make sure not to touch those
buttons anytime while in the Service Menu.
:wink:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

Tak to je moc fajn,že to někdo tady našel a napsal to tady,moc vám děkuji.Zatím ji ještě doma nemám jen ji mám objednanou na obchodě a až mi ji dovezou domu,tak jsem chtěl zjistit v servisnim menu zda na ni někdo již dříve nehrál,takže mě zajimá pouze položka odehrané doby provozu.Važim si vaší rady a snad zase budu moct poradit příště já s něčím nebo s nějakou opravou.

fero2

#4 Příspěvek od fero2 »

To je chore!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Prosím, není zač. :wink:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Je za hodně,jelikož,si toho hodně vážím,a navíc to jsou hodně cenné informace,dělal jsem v servise 5let a servis již zkrachoval tady ve Frýdku Místku a to v te době se u nás začinaly lcd sotva opravovat a vím,že to nerad někdo jen tak poskytne.Ta doba odehraní mě zajimá z toho duvodu,jelikož občas vim jak to chodi v obchodech vytahnou novou televizi,nechaji ji hrat na prodejně od rana do večera a pak ji po nějaké době třebas prodaji jako novou.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Spíš jsem to měl řešit pomocí SZ.
Tímto se omlouvám adminům.
:wink:

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

masar píše:Spíš jsem to měl řešit pomocí SZ.
Tímto se omlouvám adminům.
:wink:
jj jenze to cos napsal není Servisní meny ale pouze Self Check :lol: :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

kozoka píše:jj jenze to cos napsal není Servisní meny ale pouze Self Check :lol: :lol:
Pravdivost toho, co je tam napsáno, si bohužel ověřit nemohu, nemám na čem. :wink:
Nicméně, tady je link na jedno fórum, kde je stejný postup i pro jiné typy Panasoniců: http://www.riddledtv.com/forums/panason ... -t287.html
:wink:

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od kozoka »

masar píše:
kozoka píše:jj jenze to cos napsal není Servisní meny ale pouze Self Check :lol: :lol:
Pravdivost toho, co je tam napsáno, si bohužel ověřit nemohu, nemám na čem. :wink:
Nicméně, tady je link na jedno fórum, kde je stejný postup i pro jiné typy Panasoniců: http://www.riddledtv.com/forums/panason ... -t287.html
:wink:
NJ ach ty weby.. to je self check
servisní meny je: Basy na minimum, vyšky na maximum, předvolba 99,
- vol na lok. současě na DO držet 0 po dobu 5 sekund

fero2

#11 Příspěvek od fero2 »

Neviem ci je tam pozadovana informacia, ale viem ze servisny mod beznemu uzivatelovi v ziadnom pripade nepatri!
Dokaze nerobit urcite viac skody ako uzitku.
Ak mas pochybnosti, si nech Ti rozbalia telku pre Tebou, alebo kup najnovsi model ktory iba vyrobili, ale kup cez internet. Tam telky nehraju vo vyklade.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

Ralph píše:Neví někdo z vás servisní mod na tuhle televizi?
však at si to rorzdrbe :lol:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#13 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás nemusíte se bát,já nemíním dělat nějaké pokusy v servisním menu,to určitě ne,vím,že plazmy a lcd jsou hodně složité přístroje a neopravuje je jen tak kdejaký opravář televizoru.Vím,že se chodí na pravidelné školení a jsou k opravám dost hrubé knihy s podrobným popisem jednotlivých elektronických častí.Zaroven jsou k tomu dodávané technikum komunikační kabely kde se diagnostikují zavady při poruše nebo se potom přehravá celý softwar.Kdysi před čtyřmi lety jsem si koupil klasickou televizi od panasonicu tuším model TX29PS2 a také jsem musel v servisním menu donastvit geometrii obrazu.Možná laikovi to přijde zajímavé,že jsem něco musel z novotí donastavit a možná mi tu někdo z vás da i za pravdu.Myslím si,že při výrobě se nikdo nespecializuje na každý kus aby měl přesně nastavenou geometrii obrazu.u mé televize byl celkově obraz roztahlý hodně do boku,takže mi již logo Novy třebas šlo zarovno s okrajem skla obrazovky tak jsem si to v servisním menu donastavil stáhnul jsem o pár čísel niž položku E-W a měl jsem celý obraz pěkně a okolo loga stanice jsem měl ještě rezervu 1,5cm.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#14 Příspěvek od Ralph »

Jinač co si myslíte u te plazmy TH42Px80,jelikož v menu pro nastavení uživatele je položka snímání obrazu bud 50Hz nebo 100Hz.Myslím zda když použiji nastavení 50Hz zda se sníží celkový příkon plazmy?Vím,že třebas u klasické skleněnky když si někdo koupil uhlopříčku 72cm v 50Hz tak měla příkon 90W a u 100Hz měla příkon třebas 130W.Jasně že je příkon u skleněnky vyšší,jelikož obrazové rozklady nepracuji v 50Hz ale na vyšší frekvenci 100Hz tim se celá elektronika více zahřívá.Jak je tomu u plazmy?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od kozoka »

Ralph píše:Zdravím vás nemusíte se bát,já nemíním dělat nějaké pokusy v servisním menu,to určitě ne,vím,že plazmy a lcd jsou hodně složité přístroje a neopravuje je jen tak kdejaký opravář televizoru.Vím,že se chodí na pravidelné školení a jsou k opravám dost hrubé knihy s podrobným popisem jednotlivých elektronických častí.Zaroven jsou k tomu dodávané technikum komunikační kabely kde se diagnostikují zavady při poruše nebo se potom přehravá celý softwar.Kdysi před čtyřmi lety jsem si koupil klasickou televizi od panasonicu tuším model TX29PS2 a také jsem musel v servisním menu donastvit geometrii obrazu.Možná laikovi to přijde zajímavé,že jsem něco musel z novotí donastavit a možná mi tu někdo z vás da i za pravdu.Myslím si,že při výrobě se nikdo nespecializuje na každý kus aby měl přesně nastavenou geometrii obrazu.u mé televize byl celkově obraz roztahlý hodně do boku,takže mi již logo Novy třebas šlo zarovno s okrajem skla obrazovky tak jsem si to v servisním menu donastavil stáhnul jsem o pár čísel niž položku E-W a měl jsem celý obraz pěkně a okolo loga stanice jsem měl ještě rezervu 1,5cm.
hmm tak to si dobrý.. ja o žadném programu nevím že by mi diagnostikoval zuavadu.... když ti zhoří FET ve zdroju - který program ti to najde???

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“