eagle 5.3 - pájecí plošky

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

eagle 5.3 - pájecí plošky

#1 Příspěvek od Aqarel »

zdravím,
navrhl jsem pouzdro jedný součástky u které jsem si definoval vlastní velikost díry a plošky (1.1 mm/1.3 mm), a když jsem chtěl dané pouzdro propojit se schématickou značkou tak, plošky byly o dost větší než mnou nadefinovaná velikost 1.3 mm. Jak docílit toho, aby si eagle tyto plošky automaticky nezvětšoval?
děkuji

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#2 Příspěvek od promise »

Zkus navrženou souèástku použít ve schematu a na brd odmìø prùmìr plošky a uvidíš že míry jsou správné.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Aqarel »

bohuzel je opravdu vetsi nez v editoru, pro názornost přikládám obrázek, který to znázorňuje.
Přílohy
souc.JPG
(66.07 KiB) Staženo 130 x

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#4 Příspěvek od promise »

To je zajímavé, ta moje rada nebyla jen tak. Já jsem skuteènì vytvoøil novou souèástku, pro jednoduchost diodu.Oválná ploška mìla rozmìry 1x2mm a vrták 05mm.Zkoušel jsem i kruhové a oktagonální plošky vždy bez problémù.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

Pokud je v knihovně nadefinován pad s pevnou velikostí, tak při použití součástky na desce se vezme tato velikost za podmínky, že je větší než kolik by vyšla velikost z nastavení restring v design rules. Prostě se bere ta větší hodnota. Takže pokud je díra 1.1mm a pad 1.3mm, tak pokud je restring nastaven na hodnotu menší než cca 9%, tak bude pad 1.3mm, pokud bude restring více než 9% vezme se průměr padu (1 + 2 * restring / 100) * drill size. Restring bývá standardně 25%, takže proto je ten pad větší (1.65mm). Jak to zakázat bohužel nevím. Je otázka zda je to potřeba, pad s dírou 1.1mm a padem 1.3mm (tj. mezikružím 0.1mm) se stejně nedá dost dobře vyrobit.

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#6 Příspěvek od promise »

Zde je pøeklad z manuálu -potvrzuje to co píšete
Restring (Šíøka kruhu)

Záložka Restring definuje šíøku mìdìného kroužku, který musí zùstat kolem vyvrtané pájecí plošky nebo prokovené díry. Hodnoty jsou definovány v procentech prùmìru vrtáku a mùže být zadána absolutnì nejmenší a nejvìtší hodnota. Zbytky kruhù mohou být definovány odlišnì pro horní, dolní a vnitøní vrstvy spojù, zatímco pro prokovené díry (vias) mohou býr rùzné pro vnìjší a vnitøní vrstvy spojù.
Pokud by skuteèný prùmìr pájecí plošky (pad - jak je definován v knihovnì) nebo prokovu (via) zpùsobil vìtší kroužek, tak tato hodnota bude na vnìjších vrstvách použita. Plošky v knihovnách pouzder obvykle mají prùmìr nastaven na 0, takže šíøka kruhu bude pøevzata pouze z prùmìru vrtáku.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Aqarel »

děkuji za osvětlení problému

Odpovědět

Zpět na „Software“