Jaké máte všeobecně názor na BMW

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Jaké máte všeobecně názor na BMW

#1 Příspěvek od tatramacek »

Měl jsem před dvěmi měsíci čest koupit BMW 525 tds - motor ze 140 koňmi.. Je to šestivál - auto 10 let staré.. Jak se vy díváte na značku BMW,její spolehlivost,výdrž,ceny dílů hustotu servisních sítí atd... Díky.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Jsou to držáci,servis je a cena dílů třeba jako u ostatních (něco drahý něco průměr).Určitě lepší auto jak Škodovka Oktav.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

mno já mám akorát podezření na prasknuté těsnění pod hlavou - jaké jsou příznaky

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od xxxe »

Motor jde nepravidelně,vaří nebo voda mizí.

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#5 Příspěvek od dalik »

Bmw - za moc penez malo muziky, ale jinak spolehliva auta.10 let stare auto je ovsem uz moc stare, a nevyplati se investice do vetsich oprav -proste jen dojezdit. 525 tds trpely na praskani tesneni pod hlavou.
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

No oni snad vskoro všechny BMW ale těsnění se koupí kolem 1000- 1500 a když se to udělá doma tak to zase tak drahý není.Za dopoledne se to dá v klidu zvládnout.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Dikobraz »

Změřit kompresní tlaky , případně fridex v oleji a olej ve fridexu.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

emulzi mi to nedělá - no právě že - tdesa trpěla praskáním těsnení - vím o tomto - a proto mám strach že to půjde pryč. A co automatické převodovky - co se na nich může pokazit - jsou tam nějaké zásady pro používání

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

Automat je na opravu drahej,až se vysere tak zahodit.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od xmurgi »

U všetkých áut teda aj pri BMW zavisí od predchádzajúcej starostlivosti. Auto sa dá zhumplovať aj po 150 000 km a u iného gazdu moze spokojne natocit aj 750 000. Druhá vec sú samozrejme podvody s tachometrami voci tomu treba mat otvorené oči a na tachometer pri kúpe radšej nepozerať.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#11 Příspěvek od tatramacek »

jako to auto jede velice dobře i když je tam přidřená viskozní spojka vrtule - ta se točí pořád i když je motor studený a motor má menší tah prý než je obvyklé - je to zátěž jakoby byla zaplá klima. Prý se dá koupit od 1500 - 3500 korun. Olej mne ještě čeká z filtry... Jaj je toho moc.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#12 Příspěvek od PeteBurns »

Fúha nechcem strašiť, ale vadné tesnenie pod hlavou by bol ten najlepší prípad..najbežnejší prejav je tlakovanie prípadne vyváranie vody, pri troche smoly to bude prasknutá hlava alebo blok..sused má presne toto auto, oprava ho stála 20tis, teraz mu to začalo robiť presne to isté..vraj bola chyba v bloku, tesnenie nové, no teraz je z toho auta na nervy a nevie čo dalej, 20tis v prdeli a chyba znova tá istá..pri takýchto nákladoch sa to opravovať určite neoplatí..to vyjde lacnejšie kúpa inakšieho auta, samozrejme nie nemeckého, tie sú, ako tu bolo spomenuté, málo muziky za veľa peňazí, špeciálne audi, mercedes a bmw, prehnané ceny a vysoká poruchovosť plus drahé opravy..samozrejme veľa závisí od majiteľa, niekto sa o auto stará a aj malé chybičky rieši, niekto sa iba vozí a kašle na všetko, nemení olej atd..no všeobecne kupovať auto s podozrením na prasklinu v motore je veľké riziko - ak to nebude tesnenie tak hlava aj s výmenou vyjde dosť draho, blok ešte viac, plus starosti so zháňaním atd atd..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Tiez by som si BMW nekupil. Auto som kupoval skoro pred 2 rokmi. Povedal som si, ze cena ma byt okolo 100 a pozeral som len Mazdy, Hondy, Toyoty a Nissany. Hondy boli drahsie, Toyoty neboli, Nissan ma nepresvedcil, tak som kupil Mazdu :D Pocital som s tym, ze budu potrebne nejake vacsie investicie, no zatial nic. Ale teraz to pride, treba menit rozvody a ist coskoro na STK.

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#14 Příspěvek od no_-_name »

auto asi ne, ale líběj se mi :) A motorky BMW přímo miluju :)
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#15 Příspěvek od PeteBurns »

Nuž, nemecké majú dobre ošetrené karosérie (až na ople :twisted: ) ale sú poruchové, japonské sú spoľahlivé, ale hrdzavejú ako popolnice :lol: Nové sú vraj už v pohode, no sused má suzuki 2003 a zospodu je celé rozkvitnuté :lol:

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“