Domací kino SENCOR SHC-XD130

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Domací kino SENCOR SHC-XD130

#1 Příspěvek od Jacobs »

Zdravím všechny zde na foru!Během vánoc nastala porucha na tomto domacím kině a to sice přestal jít zvuk jen v reproduktorech pravidelně pukalo,tak jsem jej rozebral a zjistil že jeden kondenzátor vystřelil a sice komplet celé pouzdro viz foto. byloto 100mikro/16V ,proto jsem jej nahradil druhým sice trošku větším ale hodnoty stejné.Po výměně přestalo pukat v reproduktorech ale zvuk nikde,při plné hlasitosti jde jen slyšet slabý šum s velmi slabým zvukem.Při dotyku vstupu na koncové zesilovače se ozve silný brum takže koncáky jsou OK.Tak bych se moc rád dověděl kde může být zrada.Více viz fota.
Přílohy
PIC01482.JPG
(148.51 KiB) Staženo 499 x

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jacobs »

vystřelené pouzdro kondíku
Přílohy
PIC01496.JPG
(98.28 KiB) Staženo 253 x

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jacobs »

vyměněný kondenzátor,ten šedý
Přílohy
PIC01476.JPG
(175.12 KiB) Staženo 358 x

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jacobs »

jiný pohled kondíku
Přílohy
PIC01478.JPG
(162.97 KiB) Staženo 269 x

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jacobs »

pouzdro
Přílohy
PIC01495.JPG
(98.33 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

Skusim poradit vseobecne.
Treba merat osciloskopom od vstupu koncoveho zosilnovaca smerom ku nf predzosilnovacu, kde sa ten signal straca, resp. zmensuje svoju amplitudu. Tiez si treba dat pozor na funkciu MUTE, ak je v zariadeni pouzita.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jacobs »

Díky za typ,hned to vyzkouším.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od krutor »

Tento problém jsem se Sencorem měl také, přikládám řešení:
Koukat od primáru na malé kondy v sekundáru a mezi je tranzistor KTC8550, (Q3), ten je vadný přerušen. Elyt nad ním 10uF/16V také může být vadný.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od proel64 »

Tiez som riesil tento problem,tento tranzistor je myslim v zdroji -12V,je ale poddimenzovany a strasne sa hreje,treba ho nahradit plastovym KD-kom,lebo odide znovu....

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od krutor »

proel64 píše:Tiez som riesil tento problem,tento tranzistor je myslim v zdroji -12V,je ale poddimenzovany a strasne sa hreje,treba ho nahradit plastovym KD-kom,lebo odide znovu....
To máš pravdu, já ho nahradil typem SS8550 a po zapnutí přehrávače se na něm po 3 sek nedá udržet prst jak je horkej. Jakým typem přesně jsi ho nahradil ty proely64?

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od proel64 »

Dal som tam KD138,co som nasiel v sufliku,lem mu treba opilnikovat trochu vyvody,lebo ich ma placate a nevojdu do povodnych dier.Tento tranzistor sa tiez relativne hreje ale je v pohode-pisu mu 12,5W

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#12 Příspěvek od krutor »

proel64 píše:Dal som tam KD138,co som nasiel v sufliku,lem mu treba opilnikovat trochu vyvody,lebo ich ma placate a nevojdu do povodnych dier.Tento tranzistor sa tiez relativne hreje ale je v pohode-pisu mu 12,5W
Se ani nedivim že ten původní odešel, u toho píšou jen 0,625W. Ten muj SS8550 má 1W, tak snad vydrží.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jacobs »

Tak až dneska jsem se dostal k opravě vámi daného typu závady,našel jsem doma sice použitý ale funkční SS8550 vyhodiljsem ven ten puvodní a pro jistotu jsem vyndal i ten kondík,složíl jsem to do kupy a co myslíte že se stalo (ONO TO HRAJE) pánové klobouk dolů,jde vidět žemáte zkušenosti já jen amatér, takže vám mockrát děkuji za radu,bez vás bych to asi odnesl do servisu ,tak ještě jednou díky díky díky.........

Uživatelský avatar
majec25
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2010, 01:00

#14 Příspěvek od majec25 »

Zdravim vsetkych presne ten isty problem SENCOR XD 560... 2 roky fical bez jedineho problemu vyuzivany denne a po 2 rokoch a 3 tyzdnoch (teda tesne po skonceni zaruky) - nemy film ten isty problem so zvukom. Odvtedy som ho sice nahradil inym no cakal na svoj osud pohodeny v spajzi pod regalom co bude s nim dalej...a zrazu som uplnou nahodou natrafil na tuto diskusiu a zachranil ho pred separovanym zberom:)
Takisto suflikove KD138 k nemu maly chladic a zabava pokracuje:)
Tak mi srdiecko poskocilo ked zrazu ten odhodeny kram ozil este keby z vas niekto vedel ako ho vylepsit hlavne v tichsich pasazach trosku pocut sum z reprakov....myslim ze by stacilo len nejake lepsie odfiltrovanie ale niesom si isty ci je to z koncakov alebo z prevodnikov....niekto to uz tu riesil ze robil upravu zdroja na zlepsenie zvuku....okrem teda vymeny tych originalnych repro ....

Uživatelský avatar
cochma
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2008, 01:00

Potřebuji poradit

#15 Příspěvek od cochma »

Ahoj mám stejný problém s domácím kinem SENCOR SHC-XD130 jaký tady řešíte. Vyměnil jsem tranzistor a dva kondenzátory a pořád to nejede. Z repro je slyšet praskání a nejde přidat hlasitost. Mohl by mi někdo z vás poradit co s tím. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “