Sonet Duo

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

Sonet Duo

#1 Příspěvek od mr_mocak »

Zdravím! Lidi potrebuju pomoct! Mam svojeho milacka Sonet Duo a stal se mi klasicky problem techto magnetofonu - bouchly svitkovy kondenzatory na trafu. Vymenil jsem je (Dal sem 4,7 n - 250V), motor nyni funguje, toci, pretaci, ale nerozsviti se magicke oko a neprehrava. Nevite, co by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Asi treba vymeniť viacej vecí v tom magnetofone.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Kondík 4n7 v Sonetu je u výstupního trafa a je ve funkci jen při záznamu, když z koncového stupně udělá mazací oscilátor. Na zbytek zapojení vliv nemá.
Pokud jsou nějaké u síťového trafa, slouží jen k odrušení a také nemají vliv na to, jestli to funguje nebo ne.
Stáhni si schéma http://www.radiojournal.cz/schemata/sduo.pdf a hledej, jestli nechybí anodová napětí, jestli žhaví lampy atd.

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#4 Příspěvek od mr_mocak »

Jsou to ty kondiky na sitovem trafu.. Pred tim bouchnutim magnetak fungoval bez problemu, takze holt musim hledat, co se tim mohlo odbouchnout.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

Nejčastější závada je zasviněná ta přepínací lišta. Spíná i anodové napětí pro magivoko EM81.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#6 Příspěvek od DKL »

Možná blbá otázka, ale kontroloval jsi pojistky? Konkrétnì P2. Pøedpokládám že ten kondík byl jeden z odrušovacích na pøívodu. Pokud ano a po výmìnì jede motor tak musí být všechno kolem primáru trafa OK. No a pokud pøi manipulaci nikde nic neupadlo tak nevidím dùvod proè by Duo nemìl šlapat.
Ještì upøesni jestli žhaví elektronky a hlavnì - pokud to byl ten odrušovací kondenzátor na sí￾ovém pøívodu tak 250V je málo, to se exploze brzy zopakuje.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#7 Příspěvek od Quest »

DKL má pravdu, jestli jsi tam dal kondík na 250V, tak jej urychleně vyměň za jiný, předepsán je na 600V, ale může být i na víc. Toto platí pro jak pro pozici C20, tak na vstupu 220V. Pokud se jedná o pozici C20, tzn. anoda ECL82, tak se každopádně podívej na pojistku P0(Bozděch), jinakP2, o velikosti 0,12A, tato jistí anodové napětí. Dále zkontroluj EZ80, a napětí na filtračních elytech anod. napětí, 2x32mikroF, (210 a 220Vss). Žhavení by mělo fungovat, pokud fungovalo před explozí a nyní se motor točí. Zaměř se na anodová napětí! A tu přepínací lištu, jak píše sinclair, tu také prostříkni, ale potom řádně vyfoukej, nezapínej hned, měl by jsi doma ohňostroj!

Uživatelský avatar
usualboy
Příspěvky: 65
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonet Duo

#8 Příspěvek od usualboy »

kokun: Taky mě to napadlo, ale představa, že mu ten chudák Sonet nekde leží odstavený jen proto, že to nedokázal vyřešit mě donutila to sem napsat. :lol:
Naposledy upravil(a) usualboy dne 06 bře 2011, 07:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Dobře radíš, ale že by na toto za 2 roky nepřišel? 8O 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

Sonet Duo je takový základ práce s elektronkami :-)

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#11 Příspěvek od honzik30 »

Oldradio píše:Sonet Duo je takový základ práce s elektronkami :-)

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#12 Příspěvek od honzik30 »

na mém sonetu když kdysi bouchly kondíky na odrušení vůbec jsem to neřešil prostě jsem je nechal bouchlé a sonet hrál dál dalších 30 let a když jsem ho dostal byl 20 let starý měl jsem ho od 10 let až do 25 let pak jsem ho dal jednomu týpkovy když jsem ho chtěl vyhodit ať si ho opraví já to v té době neuměl.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“