Trafo

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neutron
Příspěvky: 131
Registrován: 08 dub 2005, 02:00

Trafo

#1 Příspěvek od Neutron »

Primar je rozdeleny na 2 casti: 1 ma ohmicky odpor 23 Ohm a druha 623 Ohm , sekundar ma ohmicky odpor 1,2 Ohm. Na push-pull to asi nebude , to by obe primarne casti museli mat rovnaky odpor. Na co teda sluzi v tom trafaku ta nizkoohmova cast ?

Dik

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Videl jsem odbocku na primaru kvuli volbe vstupniho napeti. Treba 220V a 230V aby na vystupu bylo furt stejne podle toho kde to zapojis.

Mato-Pezinok

#3 Příspěvek od Mato-Pezinok »

Podla toho si je to napajasi tr alebo vystupny na zosilnovc.
Zistis to podla toho odkial si ho vytiahol :)

Ak je to napajacie trafo tak je to tak ako vravi Neutron

Ak je to vystupne tak je to najskor z lampoveho radia a primar ma jednu odbocku. Tento trafak sa pouzival v triede A s EL34 ECL86 alebo 82. Anodove napajanie bolo napojene na jednej straje blizsie odbocke. Lampa na druhej strene, Z odbocky sa napajala dalsia cast radia. Da sa povedat ze to bolo pouzite ako vystupak a tlmivka v jednom. Alebo sa da odbocka vyuzit pri Ultra linearnom zapojeni kde G2 v koncovej pentode nepripojis cez R na Ua ale na tuto odbocku. Tak sa znizi skreslenie zosiku ale aj vykon.....

Ak to chces pouzit zapoj to tak ze na primar lampu do A triedy na sekundar reprak. Uvidis co to bude robit....

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“