EAGLE 4.16r2 a součástka 74LS40

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

EAGLE 4.16r2 a součástka 74LS40

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Nemohu najít v knihovně součástku 74LS40 je tam vůbec? kde bych si tu knihovnu s 74LS40 mohl najít? vytvářet ji se mi nechce díky

a ještě jak přenést součástku v mém případe konektor z jiného schématu do mého schématu mým cílem je usnadnění prostě nechci 50 vývodový konektor pracně znovu vytvářet to znamená všechny jména nebo labely

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

markoni píše:Zdravím
Nemohu najít v knihovně součástku 74LS40 je tam vůbec? kde bych si tu knihovnu s 74LS40 mohl najít? vytvářet ji se mi nechce díky

a ještě jak přenést součástku v mém případe konektor z jiného schématu do mého schématu mým cílem je usnadnění prostě nechci 50 vývodový konektor pracně znovu vytvářet to znamená všechny jména nebo labely
Místo 74LS40 můžeš použít 74LS20, mají stejné zapojení nožiček.
Kopírování:
Otevřeš schéma, označíš Group co chceš zkopírovat, dáš Cut a klikneš na tu označenou skupinu. Zavřeš schéma, otevřeš druhé schéma a dáš Paste.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Jeste bych k tomu vysvetleni Andrey/i (Asi tvrdy ne? Nejak si nejsem jistej) dodal, ze to musis provadet v ramci jednoho Control Panelu - vyplyva to z toho co napsala, ale nekomu by to nemuselo docvaknout :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

myš

#4 Příspěvek od myš »

stepa píše: Andrey/i (Asi tvrdy ne? Nejak si nejsem jistej)
http://prirucka.ujc.cas.cz/?action=view&id=350 :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Andrea píše:Místo 74LS40 můžeš použít 74LS20, mají stejné zapojení nožiček...
Hlavně mne spíš zarazilo to "použití" 74LS20 MÍSTO 74LS40 - nemělo by tam spíš být, že pro tvorbu DPS lze použít jakoukoliv variantu 74xx40 nebo 74xxx40 - neboli že mají všecky stejně zapojené vývody a ta písmena označují jen technologii výroby, rychlost a případně spotřebu? Skloňování Andrey/i necháme koňovi, ten má větší hlavu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

EKKAR píše:Hlavně mne spíš zarazilo to "použití" 74LS20 MÍSTO 74LS40 - nemělo by tam spíš být, že pro tvorbu DPS lze použít jakoukoliv variantu 74xx40 nebo 74xxx40 - neboli že mají všecky stejně zapojené vývody a ta písmena označují jen technologii výroby, rychlost a případně spotřebu?
Ona tam ta čtyřicítka neni, tak proto.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Nj - kde nic není, ani Smrt nebere...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od markoni »

potřebuji spojit konektor ze součástkou nikoliv pomocí wire ale jmény neboli labely ,jak připojit jméno na vývody součástky nevím jak postupovat díky předem

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

markoni píše:potřebuji spojit konektor ze součástkou nikoliv pomocí wire ale jmény neboli labely ,jak připojit jméno na vývody součástky nevím jak postupovat díky předem
Pokud vim, tak LABEL je prikaz pro ukazani nazvu uzlu a ne tvoreni nejakych vodivych spojeni.

Pokud to nechces dratovat pres cely schema, tak to delam tak, ze od soucastky natahnu kousek WIRE/NET, to samy udelam na druhy strane, kterou chci s tim spojit a pomoci NAME jim dam stejny jmena...tim se ti z toho stane jeden "drat".
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od markoni »

Další otázka jak nastavím v boardu velikost desky kterou já potřebuji například 11,5 cm x 9,5 cm díky

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

markoni píše:Další otázka jak nastavím v boardu velikost desky kterou já potřebuji například 11,5 cm x 9,5 cm díky
Jak velkou si ji nakreslíš, tak velkou ji máš, co bys chěl nastavovat?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

Markoni, neprehanis to uz trochu? :D Na takovou blbinu potrebujes nastaveni? Akorat to zbytecne zeslozituje samotny program. Souradnice ti to ukazuje, jednim rohem to pichni do 0,0 a natahni si to pomoci MOVE jak potrebujes. Bavim se o ramecku ve vrstve Dimmension.

A mozna by neuskodilo prelousknout si manual, abys byl trochu v obrazu, co Eagle umi/neumi :wink:
Naposledy upravil(a) stepa dne 09 led 2009, 11:26, celkem upraveno 1 x.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od markoni »

Andrea píše:
markoni píše:Další otázka jak nastavím v boardu velikost desky kterou já potřebuji například 11,5 cm x 9,5 cm díky
Jak velkou si ji nakreslíš, tak velkou ji máš, co bys chěl nastavovat?
já potřebuji konkrétní velikost aby se do toho co dělám vlezla tak jinak pokouším se navrhnout desku ROM card do počítače Sharp MZ 800 a tam mám k dispozici určitý prostor přes "něho ani vlak nejede" už jsem sice zjistil jak na to ale kde přečtu ty hodnoty které si nastavím díky

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

to markoni: mas to tam uz ode me napsany. Vlevo nahore mas souradnicovy system. Jeden roh desky pichni do 0,0 a uhlopricne si to natahni podle souradnic na tu svou hodnoty X,Y. Nebo si pomoci prikazu MARK udelej vlastni nulu. Souradnice mas potom zobrazene vpravo vedle tech puvodnich.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od markoni »

stepa píše:to markoni: mas to tam uz ode me napsany. Vlevo nahore mas souradnicovy system. Jeden roh desky pichni do 0,0 a uhlopricne si to natahni podle souradnic na tu svou hodnoty X,Y. Nebo si pomoci prikazu MARK udelej vlastni nulu. Souradnice mas potom zobrazene vpravo vedle tech puvodnich.

ale čím to nakreslím z menu draw já bych to potřeboval v mm jak se to přepíná z inm?

PS prosím o trpělivost díky

Odpovědět

Zpět na „Poradna“