Redukce miniUSB-3.5 stereo jack na sluchátka

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Redukce miniUSB-3.5 stereo jack na sluchátka

#1 Příspěvek od PCman »

Zdravím,Nevíte někdo jak je zapojený mini USB abych přez něj mohl poslouchat muziku?Mám MDA HTC Touch a tam je řešen audio výstup přes mini USB.Konektory mám jen nevím jak to zapojit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

To jakoze je na pinech normalniho mini-USB konektoru analogovy signal pro sluchatka?
Teoreticky by to asi slo prepnout z normalniho datovyho na analogovej. To bych pak asi videl jako zem-zem a na obou datovych by byl levej a pravej kanal. Je to ale trochu divny reseni, jak konektor pozna co k nemu pripojis netusim.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

Jestli to není ten miniUSB speciál s osmi piny

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Já mám v 🤐 micro USB s 5 pinama a taky se přes něj připojují sluchátka.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#5 Příspěvek od Maskot »

Andrea píše:Já mám v 🤐 micro USB s 5 pinama a taky se přes něj připojují sluchátka.
Pripojuji se take k tomuto Motorola KRZR ma take 5 vcetne sluchatek.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

asi se na to vykašlu a utratím zbytečně 100kč a koupím tohle pokud nezjistím jak to zapojit http://www.aukro.cz/item524165891_usb_n ... amond.html

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

Tohle ale není standartní miniUSB

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#8 Příspěvek od PCman »

No stadartní opravdu není má jiný tvar a o jeden pin více bude to asi proto aby po zasunutí tohoto konektoru odpojil interní repro protože pokud mi hraje WMP a zasunu mini USB nabýječku nebo ho připojím k PC tak repro nevypne a pořád hraje.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

PCman píše:No stadartní opravdu není má jiný tvar a o jeden pin více bude to asi proto aby po zasunutí tohoto konektoru odpojil interní repro protože pokud mi hraje WMP a zasunu mini USB nabýječku nebo ho připojím k PC tak repro nevypne a pořád hraje.
Ale u tý Motoroly to funguje taky tak a stačí jí 5 pinů. :wink:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Andrea píše:
PCman píše:No stadartní opravdu není má jiný tvar a o jeden pin více bude to asi proto aby po zasunutí tohoto konektoru odpojil interní repro protože pokud mi hraje WMP a zasunu mini USB nabýječku nebo ho připojím k PC tak repro nevypne a pořád hraje.
Ale u tý Motoroly to funguje taky tak a stačí jí 5 pinů. :wink:
Jo a je to uplne normalni tvar konektoru,je fuk jaky kabel do toho strcis,to poznavani co je pripojeno je rozhodne reseno jinak.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#11 Příspěvek od PCman »

Jak to myslíš jako třeba podle impedance sluchátek?To by mohlo dělat problémy většina špuntů a i jiných sluchátek má 16-32Ohm ale co by se stalo kdybych tam třeba připojil sluchátka s 600 Ohm s tím by mohl být problém.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem trochu patral jak to teda je. Oficialne mini USB zadnej analogovej vystup neposkytuje, ale nekteri vyrobci si to upravuji podle sveho. Kdyz do takoveho konektoru date standardni mini USB kabel bude to fungovat normalne, ale kdyz do nej date od vyrobce uspusobeny, treba ty sluchatka, tak bude fungovat i ten. Ale nebude fungovat v zadnym jinym standardnim mini USB konektoru jako sluchatka.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Třeba ten pátý čudlík funguje jako přepínač funkce. Teď tu sluchátka nemám jen kabel do PC a v tom se zdá být ten pátý čudlík nezapojený.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Podle oficialni specifikace je pin c. 4 nezapojen, nebo pouzit pro ID zarizeni.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

forbidden píše:Podle oficialni specifikace je pin c. 4 nezapojen, nebo pouzit pro ID zarizeni.
No právě, na standardním kabelu je nezapojen a tudíž na "firemním" kabelu může sloužit jako přepínač. Pak to bude fungovat jak jsi napsal, jakýkoliv standardní kabel bude fungovat normálně a sluchátka si to přepnou.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“