Záloha VHS na DVD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Záloha VHS na DVD

#1 Příspěvek od jave »

Pánové obrátil se na mě brácha s tím, že jeho kamarád bude kupovat zalohovací vypalovačku, která umožňuje zálohu VHS i střih. Chce si zazálohovat VHS. Všichni v mém okolí to zatím řešili přes interní TV kartu a střihací soft. Volal jsem i kamarádovi do jednoho velkoobchodu a tam také žádnou podobnou vypalovačku nemají. Máte nějaké zkušenosti??? Děkuji

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Mám zkušenosti že zálohované DVD jsou po čase nečitelné, takže tu VHS nevyhazovat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Crifodo vnášíš velký neklid mezi nás , co máme v časech dvoustavových systémů vše na plackách ! Zatím tyto zprávy beru jen jako poplašné zvěsti . Nakonec i na těchto stránkách čteš každou chvíli , že trimrem ve vypalovačce sem a zítra tam . Tak předpokládám , že tyto stavy se vyskytují jen s přičiněním . Či viděl-li někdo testy médií a záznamových mechanik , které prokazatelně dokazují ztrátu dat a není to jen jedna panní povídala . Pochopitelně v těch testech bych si představoval ukládání médií v "pokojových " podmínkách a ve vinném sklepě .

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Lepo »

jave píše:Pánové obrátil se na mě brácha s tím, že jeho kamarád bude kupovat zalohovací vypalovačku, která umožňuje zálohu VHS i střih. Chce si zazálohovat VHS. Všichni v mém okolí to zatím řešili přes interní TV kartu a střihací soft. Volal jsem i kamarádovi do jednoho velkoobchodu a tam také žádnou podobnou vypalovačku nemají. Máte nějaké zkušenosti??? Děkuji
Určitě karta v PC.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

BOBOBO píše:Crifodo vnášíš velký neklid mezi nás , co máme v časech dvoustavových systémů vše na plackách ! Zatím tyto zprávy beru jen jako poplašné zvěsti . .
Nedávno jsem byl nucen vyhledat něco na zálohovaných DVD. Ne všechno tam bylo. Objektivnější posouzení se dá najít na webu, myslím že se svojí zkušeností nejsem zdaleka sám.
Jestli chce být někdo v klidu, já ho rozhodně nechám rád spát :wink:
http://pcworld.cz/software/jaka-je-zivo ... h-dat-3796

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

Spolahlivejšie na zálohu sú CD ako DVD .. Už mám nejaké data utajené na večnosť čo boli na DVD. DVD bolo čisté.. žiaden záznam sa neukazoval.. a nepomohol ani zázračný soft na obnovu stratených dat.

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od Mendor »

Pro zálohu používej DVD-RAM, na těch to vydrží dlouho.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

Zvrhlo se to na zivotnost, tam me nezajima. Zajima me jak??

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#9 Příspěvek od Mendor »

Takže, když potřebuji něco převést z analogu na digital, použiju tento převodník: http://www.exac.cz/Pinnacle/product5.ph ... azzle4.php

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#10 Příspěvek od Mirda »

Mendor píše:Takže, když potřebuji něco převést z analogu na digital, použiju tento převodník: http://www.exac.cz/Pinnacle/product5.ph ... azzle4.php
Plus ještě dobré video což bývá větší problém, alespoň u mě.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nebo použít video + DVD rekordér jako já.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od mtajovsky »

Carifodo má pravdu. Právě třeba DVD RAM Verbatim jsem měl nečitelné. Teď zálohuji fotky, svoje videa atd. na dvojici externích HDD.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

A teď babo raď . V doporučeném článku od Crifoda píší , že se po čase neroztočí HDD . Jinak na převod jsem použil kabel ze scartu na dvoulinku zvuku do zvukovky a kopozit do TV karty . Ještě jednodušeji , bez shánění přechodek a programů nahrávám scart šňůrou do DVD recorderu . To má obrovskou výhodu , jelikož lze nahrát i poškozený signál , který poč nevezme . A další výhoda je , že lze prokládat mezi sebou formáty 4/3 a 16/9 a potom "doplnit" vším z pinakla . V tomto případě to bere černý spodek a vrch jako signál a jede to výborně .

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od mtajovsky »

BOBOBO píše:A teď babo raď . V doporučeném článku od Crifoda píší , že se po čase neroztočí HDD .
Předpokládá se, že na ty zálohovací HDD se sem tam něco připíše. Nedávno jsem se po jistém bor*elu ve zdrojácích doma rozhodl udělat řez do vředu a zavedl jsem ukládání v CVS. Takže po pár dnech práce a ukládání do CVS na interním HDD se provede záloha na externí. Zrovna tak fotky, dokumenty a tak dále. Takže půlroční nezapnutí opravdu nehrozí.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od urbanek »

Já používám na digitalizaci videa Pinacle MovieBoard Ultimate http://www.exac.cz/Pinnacle/product5.ph ... timate.php
a můžu jenom doporučit. Je sice dražší než výše zmíněný dazzle, ale kvalita obrazu je o 3 řády lepší. Má hardwarový DV kodek (obraz je ve formátu DV - stejný formát používají digitální kamery - bezproblémový střih). Narozdíl od běžných zachytávacích/TV karet má i zvukový kodek (zvuk nejde přes zvukovku a nehrozí rozbíhání s obrazem). Vyzkoušel jsem několik zařízení pro digitalizaci videa (PC karty, externí převodníky, DVD rekordery) ale s tímhle jsem dosáhl nejlepší výsledky. Videa zálohuji na DVD a kopii na HDD. Jinak VHS určitě zachovat, na nich to bude čitelné ještě za 20 let...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“