FUNAI-Hi-Fi Stereo VCR

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

FUNAI-Hi-Fi Stereo VCR

#1 Příspěvek od durkovic »

Je pravda ze ak prijimam na tom VCR stereofonne TV vysielanie(na obrazovke sa vypise STEREO) je to stereofonne vysielanie aj v Hi-Fi kvalite?

Dakujem za odpovede.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Zklamu tě, TV stereo má do HiFi ještě kousek... a to HiFi u VCR znamená že se zvukový záznam provádí ne klasickou cestou přímo na audiohlavu ale moduluje se do signálu a zaznamená se rotačníma hlavama. To má smysl snad pokud nahráváš se satelitu nebo CD. POZOR ladiči a nastavovači audiohlav, v tomto provozu si audiohlavu akorát rozmr...e ale nic nenastavíte (jako se to stalo jednou mě)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

jasně

#3 Příspěvek od Hill »

Přijímaný zvuk je nanejvýš tak moc hifi, jak přenosová cesta umožňuje, a ta má svá fyzikální omezení. O další omezení se postarali technici na vysílací straně - u některých filmů jejich snaha o odstranění šumu skončila často i takovým zhoršením kvality zvuku, že je ti jakékoli hifi na přijímací straně k ničemu.
Kdo hýbe s audiohlavou v hifi videu a nepřepne si na normální zvukovou stopu, fakt natropí víc škody, než užitku. V režimu hifi snímání touto hlavou nefunguje.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “