Zapojenie 8 repro k radiu 4x45w

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wave-man
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2009, 01:00

Zapojenie 8 repro k radiu 4x45w

#1 Příspěvek od wave-man »

V aute ma moj znamy dva vyskove, dva basove a styri stredove repro. Vyskace v predu, basaky v zadu, dva stredove su umiestnene nad prednymi sedadlami a dalsie dva nad zadnymi sedadlami. Ako pripojit pomocou vyhybiek repraky tak, aby bolo mozne vyvazenie nielen PRAVY,LAVY ale aj ZADNY, PREDNY?Samozrejme chcem,aby pri utlmeni prednych stredovych repro bolo pocut zadne spolu s vyskovymi a basovymi a pri utlmeni zadnych stredov bolo pocut len predne stredy spolu s vyskacmi a basakmi.Dakujem.Ivan

C2VTR

#2 Příspěvek od C2VTR »

wave-man píše:V aute ma moj znamy dva vyskove, dva basove a styri stredove repro. Vyskace v predu, basaky v zadu, dva stredove su umiestnene nad prednymi sedadlami a dalsie dva nad zadnymi sedadlami. Ako pripojit pomocou vyhybiek repraky tak, aby bolo mozne vyvazenie nielen PRAVY,LAVY ale aj ZADNY, PREDNY?Samozrejme chcem,aby pri utlmeni prednych stredovych repro bolo pocut zadne spolu s vyskovymi a basovymi a pri utlmeni zadnych stredov bolo pocut len predne stredy spolu s vyskacmi a basakmi.Dakujem.Ivan
nijak bud ti pojede predek nebo zadek ale tak jak si napsal to nema ani smysl zapojovat, proc by si utlumoval stredy a nechal piskat vyskace a a brucet basaky? pochopim kdyby si to chtel mit zapojene vredek zadek, kdy pri utlumu zadku ti budou hrat predni stredy a predni vysky nebo utlumeny zadek a bude ti hrat zadni stredy a basaky

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#3 Příspěvek od rolandt »

v aute je dost maly priestor, a podla mna nema zmysel to takto motat, musel by si mat aktivne vyhybky.

Uživatelský avatar
wave-man
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2009, 01:00

#4 Příspěvek od wave-man »

rolandt píše:v aute je dost maly priestor, a podla mna nema zmysel to takto motat, musel by si mat aktivne vyhybky.
ale co s tym robit...je to novucicke auto a repro je tam takto vstabane od vyroby. Tak ako pripojim vsetko dohromady tak, aby som na radiu vyuzil moznost vyvazenia PREDNE,ZADNE ?

Uživatelský avatar
wave-man
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2009, 01:00

#5 Příspěvek od wave-man »

C2VTR píše:nijak bud ti pojede predek nebo zadek ale tak jak si napsal to nema ani smysl zapojovat, proc by si utlumoval stredy a nechal piskat vyskace a a brucet basaky? pochopim kdyby si to chtel mit zapojene vredek zadek, kdy pri utlumu zadku ti budou hrat predni stredy a predni vysky nebo utlumeny zadek a bude ti hrat zadni stredy a basaky
nie. Ja potrebujem aby vyskace a basy hrali stale a stredy boli refulovatelne /predok,zadok/...a toto neviem zapojit. Napadlo ma, ci by sa to nedalo zapojit paralelne za vyhybkami....takto - priloha http://wave-man.ic.cz/

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od xmurgi »

Tvoje doterajšie úvahy Ti akurát zlikvidujú kvalitu prehrávania. Pokiaľ tam máš takú kombináciu ako si napísal, tak jediné rozumné riešenie je zapojiť na predný pár kanálov v rádiu cez výhybku stredopásmové repráky spolu s výškovými reprákmi. Na zadné by som zapojil stredy spolu s basmi tiež cez výhybku. Vzhľadom na kombináciu repro by si to ale pýtalo použiť extra koncový zosilňovač na basové repráky.

C2VTR

#7 Příspěvek od C2VTR »

wave-man píše:
C2VTR píše:nijak bud ti pojede predek nebo zadek ale tak jak si napsal to nema ani smysl zapojovat, proc by si utlumoval stredy a nechal piskat vyskace a a brucet basaky? pochopim kdyby si to chtel mit zapojene vredek zadek, kdy pri utlumu zadku ti budou hrat predni stredy a predni vysky nebo utlumeny zadek a bude ti hrat zadni stredy a basaky
nie. Ja potrebujem aby vyskace a basy hrali stale a stredy boli refulovatelne /predok,zadok/...a toto neviem zapojit. Napadlo ma, ci by sa to nedalo zapojit paralelne za vyhybkami....takto - priloha http://wave-man.ic.cz/

pokud to je uz v aute tak na to nesahej mel by si to prebasovane udelej to radsi jak se pise vys, predni s vyskama , zadni s basakama

Uživatelský avatar
wave-man
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2009, 01:00

#8 Příspěvek od wave-man »

no dobre pani, ale co potom, ked na radiu presuniem hlasitost len na zadne....potom nebude vobec pocut vyskace a zase naopak...ked presuniem hlasitost na predne, budem pocut len stredy a vysky...basy budu uplne v haji.??? Nie je to mozne predsa len pripojit podla schemy, ktoru som prilozil? Take zapojenie by predsa zabezpecilo funkcnost stredov,vysok a basov pri akomkolvek presune hlasitosti na predne, alebo zadne.
...a prebasovane by to nemalo byt vobec...ved na korekciach je mozne ubrat basy a vyhybka sa postara o to, aby basaky ani len neskrtli...Alebo sa mylim ???

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#9 Příspěvek od xmurgi »

wave-man píše:no dobre pani, ale co potom, ked na radiu presuniem hlasitost len na zadne....potom nebude vobec pocut vyskace a zase naopak...ked presuniem hlasitost na predne, budem pocut len stredy a vysky...basy budu uplne v haji.??? Nie je to mozne predsa len pripojit podla schemy, ktoru som prilozil? Take zapojenie by predsa zabezpecilo funkcnost stredov,vysok a basov pri akomkolvek presune hlasitosti na predne, alebo zadne.
...a prebasovane by to nemalo byt vobec...ved na korekciach je mozne ubrat basy a vyhybka sa postara o to, aby basaky ani len neskrtli...Alebo sa mylim ???
Zapojenie v aute je pravdepodobne riešené na rovnomerné ozvučenie celého priestoru. Keď si to vezmeš ako často nastavuješ fader, ja osobne som to urobil raz, aby to hralo rozumne vpredu aj vzadu a od vtedy som s nim nič nerobil.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“